up
ara

Kış Denizi

Kış Denizi Konusu ve Özeti

Kış Denizi
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Susanna Kearsley tarafından kaleme alınan Kış Denizi kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Epsilon Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789944829595 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kış Denizi isimli kitap 464 sayfadan oluşuyor. Kış Denizi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Epsilon Yayınevi
ISBN: 9789944829595
Sayfa: 464 sayfa
Tarih bir yazarın sayfalarında tekrar canlanıyor… 1708 baharında, I. James yanlısı Fransız ve İskoçlardan oluşan bir işgalci ordusu, sürgün edilmiş James Stewart'ı tahtı geri alması için ülkeye getirmeyi neredeyse başarmıştı.Günümüzde bir yazar olan Carrie McClelland ise bu hikâyeyi bir sonraki çok satan romanı yapmayı düşünüyordu. Slains Kalesi'nin gölgesine yerleşerek, kendi soyundan olan bir kadın kahraman yaratıp yazmaya başladı.Ancak romanının kurgudan çok gerçek olduğunu keşfettiğinde Carrie kalıtsal bir hafızayı tecrübe edip etmediğini düşünmeye başladı. Eğer bu gerçekse, Carrie yıllar önce yaşanan bu ihanetin perde arkasında yatanları bilen tek kişi olacaktı.Ve bu bilgi onu neredeyse yok edecekti."Yaratıcı bir başyapıt. Zekice!"-New York Journal of Books-"Tarihi kurgunun en iyi örneklerinden!"-Library of Clean Reads-
Değişik Bir konusu vardı...
Başlarda kitabın içine bir türlü giremedim. Ancak daha sonra tam bir ziyafet olsa da çeviriden mi? Yazardan mı? olduğuna karar veremediğim bir durağanlık vardı kitapta.
Yine de tam bir tarih ve duygu şöleni ile taçlandırılmış bir roman idi..Günümüzdeki yazar olan kadın kahraman Carrie ve geçmişteki akrabası olan kadın kahramanımız Sophia'nın hikayesini anlatan bir roman idi. Carrie romanını yazarken üç yüz öncesine gidip olayları yaşaması kurgusu bana biraz Diana Gabaldon'u da anımsattı...
Diana Gabaldon'u sevenlerin bu yazarı seveceğinden eminim..
Romanın sonlarına doğru Sophia'nın içine düştüğü ikilemi;Carrie'nin romanı yazarken bulunduğu ruh halini okurken çok etkilendiğimi söylemeliyim...Romanın kurgusunu çok beğendim. Yayınevinin yazara devam etmesi gerektiğini düşünüyorum..
ataç ikon Kış Denizi
kitaba 7 verdi
2 beğen · 0 yorum
Elif Ince

Elif Ince

@elifince

Harika bir kitapti!!!
Kitabin ici tarihi bilgilerle dolu olmasina ragmen hic bir sayfasinda sıkılmadım
Hatta tarihi hikayesini bile cok sevdim ki normalde cok fazla tarihi detaya giren kitaplardan pek hoslanmam
Historical sevenler icin kesinlikle tavsiye ederim cok güzeldi!
ataç ikon Kış Denizi
kitaba 10 verdi
8 beğen · 0 yorum

Kış Denizi - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
8/10
3 oy
Sence kaç puan almalı?
0