up
ara

Tabu

Tabu Konusu ve Özeti

Tabu
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Casey Hill tarafından kaleme alınan Tabu kitabı Roman (Çeviri), Polisiye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Panama Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 9786055143824 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tabu isimli kitap 416 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Merve Cam çevirmiştir. Tabu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Merve Cam
Yayınevi: Panama Yayıncılık
ISBN: 9786055143824
Sayfa: 416 sayfa Basım Tarihi: 2015
Acımasız bir katilin yöntemlerini önceden tahmin edebilir misiniz?Amerikalı Adli Bilim Uzmanı Reilly Steel,zor günler geçiren babasına yakın olabilmek için İrlanda'daki görevi kabul eder. Genç bir çift, evlerinde ölü bulunur. Çıplak vücutlarındaki kurşun yaraları, ikilinin intihar ettiğini düşündürmektedir. Fakat Reilly ve ekibindekiler, olayı derinlemesine araştırdıkça ve yeni cesetler ortaya çıktıkça, bir seri katille karşı karşıya olduklarını anlarlar. Reilly, elindeki ipuçlarına bir anlam veremez. Toplumun en basit kurallarını bile hiçe sayan sapık fikirli katil, akla gelebilecek en ürkütücü şekillerde cinayetler işlemekte, tabuları yıkmaktadır! Sıra dışı cinayetler işleyen zeki katilin amacını anlayabilmek ve cinayetlerin ardındaki gerçekleri gün yüzüne çıkarabilmek için Reilly'e yardım edebilecek tek kişi vardır; tabu konusundaki kitaplarıyla da bilinen psikanaliz uzmanı Sigmund Freud! Bir tarafta Freud'un kitaplarından alıntılar, diğer taraftaysa acımasızca öldürülen ve birbirleriyle hiçbir bağı bulunmayan masum insanlar… Reilly, yeni bir cinayet işlenmeden önce katili durdurabilecek midir? Cinayetleri çözebilmek için kaç tabuyu daha yıkması gerekecektir?
Çok iyi
Derinlemesine irdelenmiş karakterlerin, sağlam psikolojik tahlillerin ve birbirinden ilginç cinayetlerini anlatıldığı, katilin kim olduğundan ziyade cinayetleri hangi amaçla işlediği üzerine kafa yoracağınız, farklı birkaç sürpriz barındıran, çok sürükleyici ve hızla okunan bir polisiye Tabu... Ayrıca kapağı da çok beğendim. Türü sevenlere öneriyorum.
ataç ikon Tabu
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
fisun

fisun

@fisun

Amerikali Adli Bilim uzmani Reilly Steel in çozmek zorunda oldugu seri cinayetleri konu alan bir kitaptı.Sonundaki bir kac acik kalan noktaya ragmen kurgusu oldukca basariliydi. Katilin kim oldugu kadar bir sonraki cinayetin nasil bir mizansene sahip olabilecegi de merak konusuydu. Bir kac yazim hatası dışında cevirisini de begendigim kitap, türü sevenlere tavsiyemdir..
ataç ikon Tabu
kitaba puan vermedi
1 beğen · 0 yorum

Tabu - S41

Cinayet sebebi ile birşeyler bulabilirdi.laboratuvarın çalışma hızına bakılırsa,test sonuçları kim bilir ne zaman gelecekti.
serkan gun tarafından eklenmiştir.
.....

.....

@serifee

Onun kötu biri olduğunu sen söyledin.
Kötüler cezalandırılmalıdır.öyle değil mi ?
ataç ikon Tabu
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
.....

.....

@serifee

Rüyasında nekadar az görür ve onu nekadar az düşünürse , okadar iyiydi.
ataç ikon Tabu
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum