up
ara

Kasımpatları

Kasımpatları Konusu ve Özeti

Kasımpatları
Kasımpatları kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Memet Fuat
Yayınevi: Adam Yayınları
ISBN: 9789754181517
Sayfa: 71 sayfa Basım Tarihi: 1985
John Steinbeck Bitmeyen Kavga, Gazap Üzümleri, Farelerle İnsanlar, Cennetin Doğrusu gibi romanlaıryla, yalnız Amerikan edebiyatının değil, dünya edebiyatının da önde gelen yazarları arasında yer alır. Az sayıdaki kısa öykülerinde anlattığı kişiler de, tıpkı romanlarındakiler gibi, bir kez okuyanların bir daha kolay kolay unutamayacakları kadar canlı, en ince ayrıntılara inilerek çizilmiş kişilerdir. Steinbeck, Edebiyat`ta fantezinin ağırlık kazandığı bir dönemde düz anlatımı, gerçekliği yüceltmiş olan çok güçlü bir sanatçıdır.
Fâtıma

Fâtıma

@yitiktheology

Yazarım okuduğum ilk hikayesi..Betimlemelerdeki ustalığına diyecek yok; ancak hayatınızda derin değişikliklere yol açabilecek hikayelerden oluşuyor diyeceğiniz kadar da etkileyici bir eserdir diyemiyorum. Şayet betimlemeye ağırlık veren eserleri okumaktan hoşnut olan bir okuyucuysanız sakın kaçırmayın derim.
Hikayelerin daha can alıcı bir sonla bitmesini bekleyebilirsiniz. Ama bana kalırsa yazar sanki oluşturduğu karakterlerde haklı-haksızı; doğru-yanlışı; güzel-çirkini sorgulatmayı amaçlamış gibi..

İyi ki kitaplar var..Feyizli okumalar dileriz efendim..
ataç ikon Kasımpatları
kitaba 7 verdi
0 yorum
Nil

Nil

@nill

John steinbeck in hikayelerinin olduğu bir kitaptır. Tarzı değişik geldi bana. Okunmasını tavsiye ederim. Hikaye tarzında okunması gereken bir kitap bence.
ataç ikon Kasımpatları
kitaba 6 verdi
0 yorum

Kasımpatları - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle