up
ara

Andersen'den Masallar

Andersen'den Masallar Konusu ve Özeti

Andersen'den Masallar
Seçme Masallar kitabının da yazarı Hans Christian Andersen tarafından kaleme alınan Andersen'den Masallar kitabı Çocuk, Masal türünde okuyucusu ile buluşuyor. Özgür Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9789754473308 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Andersen'den Masallar isimli kitap 376 sayfadan oluşuyor. Andersen'den Masallar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Özgür Yayınları
ISBN: 9789754473308
Sayfa: 376 sayfa Basım Tarihi: 2015
H. C. Andersen'in masalları nükte ve dokunaklılığı bir araya getirir; yazarın hafif ama kurnaz dokunuşları, insanoğlunun bencillik ve budalalığını gösterir. 'Kral Çıplak'ta, kralın budalalığına işaret etmek için bir çocuk kullanılır ve aşırı kendini beğenmişliği, sonuçta kralı gülünç duruma düşürür. Aptallık cezalandırılır; tıpkı 'Çirkin Ördek Yavrusu'nun alçak gönüllülüğü ve güzel ahlakının hikâyenin sonunda ödüllendirilmesi gibi, Andersen'in neşeli ve hayat dolu üslubu, 'Küçük Deniz Kızı', 'Küçük Prenses ve Bezelye Tanesi', 'Sihirli Kutu', ve 'Karlar Kraliçesi' gibi bu kitaptaki seçme eserlerine yansımaktadır. Bu yaratıcı ve eğlendirici masallar, 150 sene evvel, ilk yazıldıkları zamanki evrensel popülerliklerini bugün de sürdürmektedirler.
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner

Eşitliğin yalnızca birbirinin dengi insanlar arasında geçerli olan bir şey olduğunu anlatıyor bu masallarda. Örnek, kibritçi kız. Bazen açlıktan bazen de soğuktan donarak öldüğünde fark edildi insanlar tarafından. Edebiyat ile felsefe arasındaki ilişkiyi görüyoruz. Hegelci düşünce yöntemi üzerinde durulmuş. Çocuklar için tercih edilcek masal kitabı. Bizde bunlarla büyüdük
ataç ikon Andersen'den Masallar
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

Andersen'den Masallar - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner

Bir kibrit daha yaktı. Alevler yükseldi. Ninesini gördü. Öyle eski kıyafetler yoktu üzerinde kendisinin de öyle.. Bebeği kucağında.. Ninesi gel gidelim buradan. Açlık yok, dayak yok benim olduğum yerde. Kibritçi kız ninesinin yanına gitti. (donarak öldü) görenler inanamadı. Öldüğünde yüzünde bir gülümseme vardı.
ataç ikon Andersen'den Masallar
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner

Bir kibrit alır mısınız efendim?
ataç ikon Andersen'den Masallar
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum