up
ara

Bir Süre Yere Paralel Gittikten Sonra Kitap İncelemeleri

pınar çelik

pınar çelik

@pinarcelik

..."ama gerçek daima biraz hüzünlüdür.Gerçeği ararken bir yandan da bulduğumuz anda değiştirmeyi düşleriz.Çünkü aynı zamanda gerçek biraz utanç vericidir."...
0 yorum
Öznur

Öznur

@oznrblg

Sanki acı bir kaybın arkasından, hatırası hep canlı kalsın diye, akla geldikçe, zaman sıralaması gözetilmeden anılar kağıda dökülmüş gibi. Çok gerçek, çok hayat... Sadece ilk 8-9 hikaye 1.tekil şahıs tarafından anlatılırken daha sonra 3.tekil şahıs anlatımına dönüyor. Keşke tüm hikayeler 1.tekil şahsın dilinden anlatılsaydı...
0 yorum
Musa Değirmenci

Musa Değirmenci

@musadegirmenci

Kitabın başında tam hikaye böyle şekillenecek derken bir anda ne oluyo kim bu acaba derken buluyorsunuz kendinizi ama kısa bir süre sonra herşey yerine oturuyor akıcı bir üslup ve güzel bir hikaye,modern zamanlarda insanların yaşadığı bunalımları çok güzel özetlemiş bir kitaptır.
0 yorum
Şule

Şule

@sule10

Baştan sona her cümlesi üzerine yorum yapılabilecek nadir kitaplardandır..Yazar için ne söylesem az kalır..insanların bunalımlı hallerini,hepimizin içindeki o boşluk duygusunu sade ve yoğun bir anlamla okuyuculara öyle güzel aktarmış ki kendinizin ötesine geçiyorsunuz..bir kitap sizi kendinizin dışına çıkarabiliyorsa ya da sizi iç dünyanızla yüzleştirebiliyorsa iyidir bence..bir damlada okyanus gizli..şimdiden iyi okumalar..
0 yorum
Selen Yüksel

Selen Yüksel

@istasyonsarkilari

bıçakçı'nın okuduğum ikinci kitabıydı. üstüne üç kitabını daha okudum. her zamanki barış bıçakçı, yalın ama içini deşmeniz gereken cümleler. bir ölüm ve ardında kalanların hayatında değişenleri gösteriyor. biraz karışık bir kitap gibi gelebilir. ha, bu arada bıçakçı bu kez mükemmel psikolojik analizler yapmış. okuyun, okutun.
0 yorum
Uğur Demirkaya

Uğur Demirkaya

@ugurdemirkaya

..baş ucu kitaplarımdan.. ölümün insanları nasıl etkilediğini tam olarak yansıtması..
0 yorum
Zübeyde Dursun

Zübeyde Dursun

@zubeydedursun0

Barış Bıçakçı ile tanıştıran kitap. Başak gibi aralarına karışamadığım insanları tekrar anımsamıştım. Geri planda kalsa da en yakın olduğum karakter Umut'tu sanırım.
0 yorum
Gürcan Öztürk

Gürcan Öztürk

@gurcanozturk

Barış Bıçakçı'nın her zamanki sade yalın duru anlatımından muhteşem bir kitap daha. Başak intihar eden ancak öldükten sonra geride bıraktıklarının hayatlarını baştan değiştiren bir karakter. Roman Başak'ın intihar sebebini(lerini) yavaşça irdelerken geride bıraktıklarının hayatlarına da usul usul sokuyor okuyucuyu ve bu karakterler üzerinden kendimizi yaşantımızı başarılı bir biçimde sorguya çekmemizi sağlıyor.
0 yorum