up
ara

Aşk Başka Evde

Aşk Başka Evde Konusu ve Özeti

Aşk Başka Evde
Etekli İktidar kitabının da yazarı Sinan Akyüz tarafından kaleme alınan Aşk Başka Evde kitabı Roman (Yerli), Aşk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alfa Basım Yayım Dağıtım yayınevinden 2015 yılında 9786051710099 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aşk Başka Evde isimli kitap 366 sayfadan oluşuyor. Kitap Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Aşk Başka Evde kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Alfa Basım Yayım Dağıtım
ISBN: 9786051710099
Sayfa: 366 sayfa Basım Tarihi: 2015
Aşk ecel gibidir, geldi mi kaçamazsın…"… Herkes annesinin, babasının biricik kızıdır. Hiç kimse bir gün metres olabileceğini aklına dahi getirmez. Kader mi bu hale getirir, aptallık mı, yoksa aşk mı bilinmez ama metres olmak büyük bir yüktür, taşınması güç bir etikettir. Mutluluktan çok acıdır. Bir kadın bunu ancak metres olduğunda anlar…"Genç ve güzel Eylül bir gün aşkı bulduğunda bunun hayatının en büyük sınavı olacağını hiç düşünmemişti. Saruhan, aşkın peşinden giderken yeniden hayallerini bulduğunu ve yeniden kendi olduğunu fark ettiğinde bir seçim yapmak zorunda olacağını hiç tahmin edememişti. Bir fotoğrafla tüm mutluluğu elinden alınan Asuman ise aşkı nerede bıraktığını hiç bilememişti: "Herkesin başına gelebileceğini ama benim başıma böyle bir şeyin gelmeyeceğini düşünmüştüm. Meğerse ne kadar aptal bir düşünceymiş bu.""Metres yuva yıkan mıdır, yoksa yuvayı ayakta tutan mı?" sorusuna cevap arayan Sinan Akyüz, yine gerçek bir hikâyeden yola çıkarak bizi; aşkı, evliliği ve ilişkileri sorgulamaya çağırıyor. İncir Kuşları, Piruze-Şam'da Bir Türk Gelin gibi çok okunan kitapların yazarı Sinan Akyüz'ün kaleminden aşk ve aşkı arayanlar üzerine sarsıcı bir roman: Aşk Başka Evde.
Satıgül Yüksek

Satıgül Yüksek

@gulunkitapligi

Kitabın girişi biraz dramatik olmuş,ilk sayfalarda Fadiş'in hastalığı, bunalımlı hayatı ne alaka dedim yani daha ilk sayfadan bu derece acıya ve drama boğmasaydı yazar da bir kendimize gelseydik :)

Fadiş karakteri, esas kızımız Eylül'ün en yakın arkadaşı,hatta Fadiş' in gazetelerin üçüncü sayfasına çıkacak bir hayatı olmuş ama gel gör ki Eylül bunu benimle birlikte öğreniyor :)

Kitap düşündüğüm gibi değildi, ben iki insanın zor ama tutkulu aşklarını okumayı beklerken,karşıma, erkek ve kadın ilişkileri üzerinden bolca dem vurmuş, verdiği örneklerle ve beylik laflarla,olayın farklı bir boyutunu anlatan bir kitap çıktı.

Gerçi bu kitaba bakarsan iki cinste birbirinden uzak durmalı, erkekler ne istediğini bilmeyen, gözü dışarıda,parmağına yüzüğü takınca yüz seksen derece dönen,hayatının büyük bir kısmını çocuklarına adadığı için,eşlerini aldatılmaya layık bulan bir insan türü, kadınlar da sürekli şikayet eden, onları yontmaya çalışan, sürekli ağlayıp zırlayan ve başarısız olmaya mahkum birer kurban :)

Kitapta erkeklerle ilgili çoğu zaman nokta atışı yapıldığını düşünsem de bazen biraz abartmıyor mu yazar diye düşünmeden edemedim ama sonra yazarın bir erkek olduğu geldi aklıma ve bu durumda ben kim oluyorum ki :))

Eylül kızımız 27 yaşında, büyük bir şirketin halkla ilişkiler bölümünde çalışıyor,bana göre tuhaf bir arkadaş çevresi var,fazlaca dertli, sürekli şikayet eden,hayatın içinde boğulmuş ( bir ara bende boğulacaktım çökmüş hallerinden) insanlardan oluşuyor,erkekler konusunda tam bir profösör olan bu kadınların çoğu aldatılmış,hiç mutlu olamamış ve suçu az da olsa kendilerinde de aramaktansa karşı cinse vur abalıya cinsinden saldırgan bir tutum sergileyen tipler :)

Saruhan beyimiz 44 yaşında zamanında aşık olduğu kadınla evlenmiş, boyunca iki oğlu ve küçük bir kızı olan, üç çocuk babası bir adam, kendisi ne yardan ne serden vazgeçen,evdeki kadının kulağına aşk sözleri fısıldarken, bir yandan da diğer kadını idare eden bir zavallı bence, neymiş Eylül'e aşıkmış pehh, bence en çok kendisine aşıktı ..

Kitabın bence en akılda kalacak sayfaları ....

Devamı

http://gulunkitapligi.blogspot.com.tr/2015/06/ask-baska-evde-yorum.html?spref=fb
ataç ikon Aşk Başka Evde
kitaba 6 verdi
0 beğen · 0 yorum
Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948

Sinan Akyüz gerçekten yazar ve gerçekten yazarlığın hakkını veren bir profesyonel. Bütün okuduğum romanları gibi bu da ne yazık ki çabuk bitti. Yine üslubu, karakter analizi, olayların akışı çok akıcı ve etkileyici ve merak uyandırıcıydı. Okuduğum zaman dilimi içinde elimden hiç bırakmak istemedim. Kadın ve erkek ilişkilerini, karı ve koca ilişkilerini çok etkileyici bir biçimde ele almış. Her cümlesinde çok derin araştırma içine girdiği anlaşılabiliyor. Bence Aşk Başka Evde romanına ikinci bir seri gelmeli diye düşünüyorum. Sinan Akyüz'e sonsuz teşekkürler...
ataç ikon Aşk Başka Evde
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
nur bellek

nur bellek

@nurbellek

Okunabilir
sinan akyüz kitabı, radyo programı konusmalari gayet iyiydi, kadınlara ve erkeklere dair sohbetler bazı yerlerde hayrete dusurdu beni, evlenmekten bir kez daha korktum ve erkeklerden bir parça daha nefret ettim. kus beyinli, akıl fukarasi yürüyen pipiler. kitapta geçen bir sözü özellikle paylaşmak istiyorum;

"aşk bohem'in çocuğudur, o hiç bir zaman kural tanımamıştır." (sadece erkekler için yazılmış sanırım, zira kadınlar bohemin çocuğu olamayacak kadar önemsiyorlar o kuş beyinli yaratıkları.)
ataç ikon Aşk Başka Evde
kitaba 7 verdi
2 beğen · 0 yorum
Gulsah A.

Gulsah A.

@gaydin

kim haklı?
Kıtapta hangi karakter için empati yaptıysam, onun çerçevesinden bakıp, ona hakverdim. Zor bir durum anlaşılan. akıcı ve sürükleyici bir anlatımı var.
Kitabı özetleyen en güzel cümle de bu sanırım .
"Bu hayatta mutlu olmanın 3 koşulu var. Birincisi , hiç kimseyi yargılamayacaksın , ikincisi hiç kimseyi yadırgamayacaksın . Ve üçüncüsü de hiç kimseden öldüren bir beklenti içinde olmayacaksın."
Okunulası bir kitap..
ataç ikon Aşk Başka Evde
kitaba 10 verdi
5 beğen · 0 yorum
Çiğdem Şentürk

Çiğdem Şentürk

@cigdemsenturk

Bu kadar boş, bu kadar ataerkil ve bu kadar derinliksiz yazılabilirdi ancak. "Yüreği paramparça oldu, gözleri dolu dolu oldu" gibi cümleleri kaç kere okuduğumu hatırlamıyorum. Sinan Akyüz'ün anlatımı o kadar yetersiz ki duyguları başka sözcüklerle ifade etme gücüne bile sahip değil. Hele de "sitemkar dolu bakışlar" ya da "bütün herkes" gibi sözleri yan yana kullanışı yok mu?

Tek kelimeyle "korkunç"...
ataç ikon Aşk Başka Evde
kitaba 2 verdi
3 beğen · 2 yorum
fisun (@fisun)
Sadece ben mi boyle dusunuyorum diyordum.. Tek olmadigimi ogrendim , mutluyum.....
29.10.15 beğen cevap
Nury (@nury)
kitap kapagi basmis ama ici bos o zaman. Okumayiz :)
29.10.15 beğen cevap

Aşk Başka Evde - S41

Gece gece dedi, neredeyse ağzınızdan bal damlıyor hanımefendi. Acaba isminiz neydi?
Can Dilek tarafından eklenmiştir.
Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948

Metres olmak büyük bir yüktür, taşınması güç bir etikettir.
ataç ikon Aşk Başka Evde
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948

Aşk ecel gibidir, geldi mi kaçamazsın...
ataç ikon Aşk Başka Evde
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Ünal Demirtaş

Ünal Demirtaş

@unaldemirtas

Yasalar seni mecburen bir yere bağlıyor olabilir..ama gel gör ki duygularını bir yere bağlayamıyor..
Belediyenin sana attırdığı imza hayatına ve hatta gelirine bir kontrat koydurabilir..mahhalle baskısı ve ahlak değerleri sana roller biçebilir bunlar genel görünür biçimlerdir..
GERÇEK ŞU Kİ : bütün bunlar senin ruhuna bir değer biçmiyor..
ataç ikon Aşk Başka Evde
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
nur bellek

nur bellek

@nurbellek

Bir kadın aşık olduğu adamı bulduğunda bırakın vajinasını, ona adeta ruhu yapışır.

Hissiz bir kadin daginik bir demet cicek gibidir.

Tanrinin yaratiliciginda en son nokta koydugu yer sekstir.

Dostluk sicaklik veren bir somineyse, askta tutusmus bir evdir.

Ruhun istemedigi bir sey bedenimize asla gelmez.

Iliski dedigin sey tipki bir arabaya benzer, ya onden ya da arkadan cekisli olur. Sen bir tarafindan oda diger tarafindan tutup cekistirirse, iliskin bir araba gibi ortada birakir seni. Birinizin mutlaka co pilot koltuguna gecip oturmasi gerekiyor.

Gercek ask birden bire insanin icinde kirmizi bir gul gibi aciveriyor, bir gul kotu kokulu hayvan diskisiyla gubrelenmis bir toraktan ciksada, guzelliginden hic bir deger kaybetmiyor.
ataç ikon Aşk Başka Evde
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Özge Gürbüz

Özge Gürbüz

@ozgeistanbul

..Şimdiki bir çok aşka bakıyorum da , ne yazık ki onlar kangren aşklar!.. Sürekli durmadan , hiç usanmadan kalplerine protez bir adam ya da bir kadın takıyorlar ama taktıkları bu protezler gönüllerine uymuyor, kalpleriyle kaynaşıp bir olmuyor."
ataç ikon Aşk Başka Evde
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
432
KİTAP
Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar
Bittiğine üzüldüğümüz, hayatımızda derin izler bırakan unutamayacağımız kitapları paylaşıyoruz....
Meltem Şen

Meltem Şen

@meltemsen173

 paylaşım fotoğrafı
Heyecanla okunan bir kitap, kitaplıktan çıkıyor resmen yaşıyorsun olayları, ve sonra metresin asıl ne anlama geldiğini öğreniyorsunuz .
ataç ikon Aşk Başka Evde
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon