up
ara

Masum Koza

Masum Koza Konusu ve Özeti

Masum Koza
Usta kitabının da yazarı Özge Erkin tarafından kaleme alınan Masum Koza kitabı Roman (Yerli), Aşk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Olimpos Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9786056530296 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Masum Koza isimli kitap 312 sayfadan oluşuyor. Masum Koza kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Olimpos Yayınları
ISBN: 9786056530296
Sayfa: 312 sayfa Basım Tarihi: 2015
Aşkı hiç tatmamış bir adam ve aşkı silah olarak kullanan bir kadın...İntikam kor bir ateşti; bilinmezliğe sürükleyen ve her daim biraz daha yakın. Hayal, intikam ateşiyle ve tunçtan bir demir gibi şekillendirmişti yüreğini. Umuda dair ne varsa küle dönüştürmüştü. Son avını seçtiğinde ruhundaki tüm hayalleri serbest bırakmıştı.En büyük darbeyi aşkla vuracaktı. Ama unuttuğu bir gerçek çabuk hatırlattı her şeyi; kader koca bir labirentti. Sona ulaşmadan önce çıkmaz bir sürü sokağa sürüklerdi sizi...Acaba bu koskoca labirentte kaybettiği masumiyetini ve yok olan insanlığını geri kazanabilecek miydi?Deniz gözlü bir adamın ruhunda dindirebilecek miydi yorgun yüreğini?
duygu keles

duygu keles

@duygukeles

Olimpos Yayınları’ndan çıkmış olan Özge Erkin’in Masum Koza adlı kitabını şu an itibariyle bitirmiş bulunmaktayım.
Bir kitap cidden çok iyi isse güzelse yorum yapmakta çok zorlanıyorum.Her zaman dediğim gibi hakkını veremeyeceğimden ötürü korkuyorum.Ama gene de bir şeyler yazmaya çalışacağım.
Öncelikle yazarımız Özge Erkin’in kalemi çok kuvvetli ,bunu belirtmek istiyorum; kelimelerle ve cümlelerle müthiş bir şekilde oynamış, yazım dili çok akıcı.
Kitabı okurken, zamanın su gibi akıp geçtiğini anlayamıyorsunuz. Tek olumsuz yanını belirteyim; olaylar arasındakı hızlı geçişler,bir kopukluk tabiî ki yok ama hani biraz daha detaylandırsaydı, bazı yerleri daha da güzel olurdu.
Kitapta küçük yaşta babası tarafından tecavüze uğrayan ( her ne kadar saklanmaya çalışsa da ülkemizin sorunlarından bir tanesi ) Hayal adlı kadının; yaşamış olduğu sorunları, erkeklerden intikam almak için aşkı silah olarak kullanmasını, fakat en son savaşı için tüm zırhlarını kuşanırken, Poyraz ile tanışmasını ve ikisinin arasında gelişen şaşırtıcı olayları okuyacaksınız.
Kitap sadece iki karakter üzerine yoğunlaşmayıp,yan karakterleri de anlatan bir kitap.Yan karakterler olan; Aziz Baba ki herkesin böyle bir babaya sahip olmak isteyeceği bir adam. Devran ki keşke herkesin benimde böyle bir abim olsa diyeceği biri.Aslan ve Demet ki böyle güzel, böyle sarıp sarmalayan arkadaşlarımız olsa dedirtecek kişiler .
Aynı zaman da yazarımız olay örgüsü içinde,olaylarla ilgili çok güzel şarkı seçimleri de yapmış.Kesinlikle okurken bir yandan dinlenmenizi de tavsiye ederim.
Kısacası bu kitabı okurken bir yandan duygulanacak- hüzünlenecek bir yandan ise gülümseyeceksiniz.
Bu tarz kitaplar seviyorsanız ve değişik bir soluk almak istiyorsanız kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.
Bu kitabı bizlerle buluşturduğu içinde Olimpos Yayınları’na çok teşekkürler. Bir puan verecek olursam beş üzerinden dört puan verirdim.
Sevgilerimle…
ataç ikon Masum Koza
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Hatice D.

Hatice D.

@htcd

Masum Koza... Masum bir aşkın öyküsü, masum iki âşığın öyküsü...
Hayal... Üvey baba tarafından aldığı zararlar (ki bu zararlar basite indirgenebilecek şeyler değildir, okurken insanın tüyleri diken diken oluyor) nedeniyle Türkiye'ye gelen ve üvey babasından alamadığı intikamını ona benzeyen herkesten aşkın gücüyle, kendi içinde bulundurduğu zehrini onlara bulaştıra bulaştıra alan masum bir kadın. Ancak Hayal'in bilmediği bir şey var, o da aşk!
Poyraz, deniz gözlü, denize aşık bir adam. Bugüne kadar aşkı tatmamış, günlük basit ilişkilerle de gönlünü hoş tutmaya çalışmamış, masum bir adam... Annesinin kaybını her zerresinde hissetmektedir. Bir gün, Hayal'le tanışır ve her şey değişir. Hem Hayal için hem de Poyraz için. Hayal zehrini akıtmak isterken beklemediği bir duyguyla karşılaşır, Poyraz zaten daha öncesinde bunu hiç tatmamıştır.
Öyle bir kitap ki, sadece baş karakterlerin değil, kitaba sonradan dâhil olan yan karakterlerin bile yaşamını merak ediyorsunuz. Öyle bir dostluk, öyle bir aile, öyle bir arkadaşlık, öyle bir aşk... Sevgi, mutluluk, hüzün, yalnızlık, kalabalıklık... Bütün duyguları her sayfada hissedebiliyorsunuz.
Bu güzel kurgu Özge Erkin'in şiirsel anlatımıyla, yaptığı o muhteşem betimlemelerle kendine hayran bıraka bıraka akıp gidiyor. Bir an önce kitabın sonunun gelmesini istiyorsunuz, öyle ki merak ettiriyor... Ancak bittiğindeyse üzülüyorsunuz, hiç bitmesin istiyorsunuz. Böyle de çelişkili :)))
Kitabın son iki bölümü haricinde geriye kalanını baskıya girmeden evvel yazarın keşfedilmesine olanak sağlayan hikâye sitelerinden birinde okuyabildiğim için kendimi şanslı görüyorum. Umuyorum ki, Özge Erkin'in diğer kitapları da kısa zamanda edebiyat dünyasıyla buluşur. Böyle bir kalemi sizlerden uzak tutmak haksızlık olur...
Kısacası; okuyun efenim, masum bir aşk okumak istiyorsanız okuyun...
ataç ikon Masum Koza
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Öncelikle sacma sapan bir yorum yaparsam ozur dilerim ! Uzun.zamandir okudugum turk yazarlar icinde konusu cok guzel olan kitaplardan biri oldu benim icim.
Elime aldim ve Bıraktigimda bitmisti. Belki birilerine gore benim icin oldugu kadar iyi olmaz ama benim icin cok guzeldi. Beni aglattimi aglatti guldurdumu gulduru kizdirdimi kizdirdi.
Tum duygularimi alt ust edip beni şoka soktumu evet. Tahminlerimin bir parcasi tutuyordum ama hayir dedim, bu olamaz, ama tahminlerimin otesi cikti.
Bu bir yonden iyiydi ama bir yonden kotuydu. Fazla duygusal olunca kitabin bir kisminda sulu goz ben pecete arama derdine dusdum :D Her neyse yine.cok sacmaladim.

" karsinda duran kadinin yanagindaki gamzeyi gordu ilk olarak. Ne kadar guzel diye dusundu,sonra yesil gozleriyle bulustu gozleri.Guzeldi gozleri kadinin...Cok guzel..."

Hayal ve poyraz, ikiside hayattan farkli darbeler almis ikisinin acilari farkli ama ikisinide yarali.

"Kim bu adam?"
"Sadece adini biliyorum."
"Neymis bu guzel beyin adi?"
"Poyraz..."
(Yazarinsayesinde Poyraz adina asik oldum :D )
Tekrar kanatmadan bir kadinin yaralarini sarar bilirmisiniz ? Poyraz asik olmustu ve asik oldugu kadinin yaralari zehirliydi.
Bile bile zehirli yaralara dokunurmusunuz ?
Kitabin neresini tutsam tamamini anlatma istegim var.

Kitaptaki diger karakterle bile okadar iyiydiki.
Devran var. Acisi buyuk Asilnda sairmis ama karisiyla kizi olunce intikam atesi Devrani Destane donusturmus.
Destan ve Devran'in kalbi olan Efsun var onada. O kadin bile ayri bir hikaye. Aziz baba var, Ah boyle bir bey amcamiz olaydiya ya keske. Demet ve Aslan var. Sapsik asiklar : )
Bilmiyorum tum karakterleriyle beni kendine hayran birakan bir kitap oldu umaram diger karakterler icinde ayri kitaplar gelir.!!!

"O... Yani Hayal... O Sarki soyluyordu ve..." AziZ bey gozleri bugulu,yarida kesti oglunun sozunu; "Cennetten melek mi indi sandin?"
ataç ikon Masum Koza
kitaba 10 verdi
0 beğen · 2 yorum
Hatice D. (@htcd)
Destan'ın hikâyesinin anlatıldığı kitabın taslağını okumak isterseniz eğer; http://www.wattpad.com/story/21755148-destan
05.03.15 beğen cevap
Merve Elanur Yılmaz (@karou)
Ah. Hatice tşkler. Çoktan başladım destana : )
06.03.15 beğen cevap
MyReaL - Aslı Yılmaz

MyReaL - Aslı Yılmaz

@asliyilmaz13

Bizim deli fırtına bir gökkuşağına vurulmuş, ister ki tüm renkleri karışsın maviliklerine ~~
Hayal; kendini günahkar sayan, saflığın yanından geçemeyeceğini, dokunduğu tüm güzelliklere çamurunu bulaştıracağını iddia eden en saf, en güzel, en temiz kadın..

Poyraz; Daha ilk nefesinde annesinden olan, annesine deli zincirlerle bağlı aşk adamı babasının sevgisiyle büyüyen ama aşkla hiç tanışmamış en saf, en temiz, duyguları en bakir adam..

Demet; Hayatına girdikten sonra her anında yanında olup dostunun düşmesine izin vermeyen en güzel dost..

Aslan; İkinci bir Demet..

Devran: Bir yani şair bir yanı katil en güzel ağabey, en güzel evlat, en güzel eş, en güzel baba..

Efsun: Şairinin ellerine bulaşan kanları sevgiyle temizleyen en yürekli kadın..

Aziz baba: En kıymetlisini ellerine alırken gönlünün sultanını kaybeden, evladını en güzel şekilde sevgiyle büyütüp hep aşktan yana olan en güzel baba..

Bu hikaye Hayal'in hikayesi, Hayal ve Poyraz'ın ama aynı zamanda güçlü bir ailenin, dostluğun..
Bir kadının başına gelebilecek en talihsiz, en bedbaht olayı yaşayan, yapayalnız, acı dolu bir genç kızken yaralı ruhunun acısını dindirebilmek için çok yanlış yollara girse de aşkı bulduğu adamla yeniden doğmaya, mutlu olmaya çalışan bir kadının hikayesi.
Yaşadıkları, hissettikleri o kadar içten, o kadar bizden ki bazen gözyaşlarınız sizden önce hissedecek onun acılarını.. İçiniz burkulup, yüreğiniz acıyacak..

Gün boyu her fırsatta elime alıp 'kahretsin buradan sonra ne oldu?' diye diye yalnızca 5-6 saat içerisinde bitirdiğim bu hikaye; bir kadının ne kadar güçlü olduğunun en güzel ifadelerinden biri bence.
ataç ikon Masum Koza
kitaba 7 verdi
0 beğen · 0 yorum
Elif Ince

Elif Ince

@elifince

Keske bu kadar abartiya kacan inandiriciliktan uzak sahneler olmasaydi belki o zaman 5 yildiz verebilirdim

kitabin ortalarina kadar 3 yildizlik bir kitap oldugunu düsünmüstüm ama sonradan beni duygulandiran sahneler gelince 3 yildizin az olacagini düsündüm

genel olarak iyi bir kitapti ama dedigim gibi 32 yasina kadar hic asik olmamis bir adamin bir kiza daha 2. görüsde deli divane asik olmasi,
kizin intikam intikam diye tutusurken hemen 2. gün yelkenleri suya indirmesi bana cok sacma geldi fazla acele edilmis gibiydi
evliya misali herseyi tek bakisla anlayan bir babada var tabi

ayni abarti aziz bey ve nilüfer hanim icinde gecerli
karsilasali 5 dakika oluyo aziz bey kiz kendisine inansin diye elini kesip kani üzerine yemin etmek istiyo
nilüfer elini tutup yapma senin canin yanarsa benimde yanar diyo
ne ara canin oldu ne ara yandin daha göreli 5 dakika olmus

neyse genel olarak kitabi sevdim akiciydi 2 günde bitti
duygulandim üzüldüm özellikle kitabin yarisindan sonra bana cok dokunan sahneler oldu
belkide konunun hassasligindandir ama yazar duygulari güzel yansitmis
keske asik olma sürecleri biraz daha inandirici olsaydi
ataç ikon Masum Koza
kitaba 8 verdi
9 beğen · 0 yorum

Masum Koza - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle