up
ara

Gözlerinin Esareti

Gözlerinin Esareti Konusu ve Özeti

Gözlerinin Esareti
Gözlerinin Esareti kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Ephesus Yayınları
ISBN: 9786055358792
Sayfa: 573 sayfa Basım Tarihi: 2015
Sevgiye aç bir kadınla… Kalbi buz tutmuş bir adam… Tutkuyu keşfettiklerinde, dönüşü olmayan bir yola girmek zorunda kalırlar...Küçüklüğünden beri aradığı sevgiyi bulamayan Keira Destina'nın tek bir dileği vardı; kendisini gerçekten sevecek bir kalp. Babası tarafından sürekli hor görülüp, sevgisiz ve korumasız bir hayat süren Keira, şeytanla yaptığı anlaşma sonucu Karanlıklar Lordu'nu öldürmeye kalkıştığında, hayatının altüst olacağından habersizdi. Herkesin, önünde korkuyla titrediği Karanlıklar Lordu tarafından esir alınan genç kız için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı.Karanlıklar Lordu Kayran için, bu namı almak hiç de kolay olmamıştı. Katıldığı tüm savaşlardan galibiyetle ayrılmış, düşmanlarının korkulu rüyası haline gelmişti. Karanlık ruhunun bir tek savaş meydanlarında ışığa kavuştuğuna inanan bu adam, bir gece çadırına gizlice sızan, asil ama hırçın bir güzelin ölümcül saldırısından kendisini korumak isterken, onu bekleyen sürprizin farkında değildi. Gözlerine ilk baktığı an, bu kızın tanıdığı tüm kadınlardan farklı olduğunu anlamıştı. Genç kızın öfkesinin ve cazibesinin ateşi Kayran'ın buz tutmuş, karanlıklar içindeki kalbini sarmıştı. Genç adam için artık tek bir gerçek vardı; bu asi güzel ona ait olmalıydı!
Ebru Aydın

Ebru Aydın

@sevimlihirsiz

Her ikisi de yaralı, her ikisi de yalnız, her ikisi de birbirine muhtaç olan bu iki yüreğin yolları kesiştiği anda Kayran genç kızın Gözlerinin Esiri olurken genç kız da Kayran'ın Küçük Esir'i olur.Ve Ortaçağ'ın amansız savaşları arasında tüm katı kurallara, tüm imkansızlıklara ve kendilerine rağmen birbirlerine âşık olurlar.

Çok uzun ve konudan spoiler veren detaylı bir yorum girmeyeceğim. Fakat bazı yerlerinde karakterlerden nefret etmiş olmama rağmen kurgu olarak eşsiz bulduğum bir eser bu hikâye. Çünkü gerçekçiliğini iliklerinize kadar hissetmenizi sağlayan bir anlatım barındırıyor içinde.

İşte bu da sizi kitaba bağlayan en önemli unsur bana göre. Hikâyenin yalın ve akıcı anlatımıyla beraber eşsiz bir duygu silsilesi içerisinde kitabı okuyorsunuz. Kayran'a hem kızarken hem seviyor hem severken hem nefret ediyorsunuz.
ataç ikon Gözlerinin Esareti
kitaba 10 verdi
1 yorum
Canan Aydın (@cananaydin)
mükemmeldiii
21.03.15 beğen cevap

Gözlerinin Esareti - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Ebru Aydın

Ebru Aydın

@sevimlihirsiz

“Çok vahşisin, küçük esir! Tıpkı vahşi bir kısrak gibi. Biliyor musun, hiç dayanamadığım tek şey, evcilleşmemiş atlardır. Onları otoritem altına almak, bana inanılmaz bir zevk verir.”
ataç ikon Gözlerinin Esareti
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Ebru Aydın

Ebru Aydın

@sevimlihirsiz

"Rodolfo yanılmıştı, hem de çok… Gözleri siyah değildi. Daha önce bu renk bir gözü ne görmüş, ne de duymuştu."
ataç ikon Gözlerinin Esareti
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum