up
ara

İnsanların Dünyası

- La Terre des Hommes

İnsanların Dünyası Konusu ve Özeti

İnsanların Dünyası
Kale kitabının da yazarı Antoine de Saint-Exupery tarafından kaleme alınan İnsanların Dünyası kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Zeplin Kitap yayınevinden 2015 yılında 9786059115025 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İnsanların Dünyası isimli kitap 176 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Alper Turan çevirmiştir. İnsanların Dünyası kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Alper Turan
Yayınevi: Zeplin Kitap
ISBN: 9786059115025
Sayfa: 176 sayfa Basım Tarihi: 2015
Saint-Exupéry'nin Sahra ve And Dağları'nda yaşadığı ve posta pilotluğu yaparken başından geçen maceraları, Küçük Prens'ten aşağı kalmayan bir şiirsellik ve duyarlılıkla anlattığı İnsanların Dünyası, aynı zamanda Saint-Exupéry'nin hem pilot, hem romancı hem de filozof yanını bize tüm açıklığı ile gösteriyor.

"Uçak bir araç, amaç değil. İnsan bir uçak için hayatını riske atmaz, tıpkı bir çiftçinin sabanı için hayatından vazgeçmeyeceği gibi. Ama uçak sayesinde, şehirlerden ve şehrin getirdiklerinden kaçar, doğal bir gerçekliğe kavuşuruz. İnsani bir iş yapar ve insani kaygıları biliriz. Rüzgârla, yıldızlarla, geceyle, kumla, denizle iletişim kurarız. Doğanın gücünü alt etmeye uğraşırız. Havaalanlarını vaat edilmiş topraklar gibi bekleriz ve yıldızlara bakarak gerçekliği ararız."
nilgün pamuk

nilgün pamuk

@nilgunpamuk

Saint-Exupery'nin Küçük Prens'ini çok seven biri olarak, yazardan beklentimi daha yüksek tutmuştum. Bu kitabın kötü olduğu anlamına gelmiyor elbette ki ancak Küçük Prens'te kullandığı metaforlar ne kadar doyurucu ve güzelse, bu kitapta yazarın kendi anılarını derlediği ve pilotluk yaptığı dönemlerde başından geçenleri aktardığı anı kitabı olduğundan o metaforların tadı eksikti. Kitabın ilk bölümleri benim için hiç akıcı değildi, sonrasında kitabın ortalarına doğru açılmaya başladı. Çünkü anıların bir sürekliliği olmaya ve kullandığı dil de lezzetlenmeye başladı. Kitap , Küçük Prens'in çıkış noktasına referans olan yazarın yaşantısından kesitler sunduğundan bence çok değerli bir anı kitabı olmuş.
ataç ikon İnsanların Dünyası
kitaba 6 verdi
1 beğen · 1 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
,
27.01.17 beğen cevap

İnsanların Dünyası - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Will Travers

Will Travers

@willtravers

Öyle anlaşılıyor ki eklenecek bir şey kalmadığı zaman değil, çıkarılacak bir şey kalmadığı zaman erişiliyor kusursuzluğa.
ataç ikon İnsanların Dünyası
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
sevim çiftçi

sevim çiftçi

@sevimciftci

Uzay bir uzaklık ölçüsü değildir.Evinizdeki bahçe duvarı Çin seddi'nden daha çok sırrı çevreleyebilir ve sessizlik,küçük bir kızın ruhunu kalın kum tabakalarıyla, Sahra vahalarından çok daha iyi koruyabilir.
ataç ikon İnsanların Dünyası
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
sevim çiftçi

sevim çiftçi

@sevimciftci

Dünya, işte böyle aynı anda hem ıssız hem de zengindir.
Hiçbir şey kaybolan bir dostun yerini tutmayacaktır.Eski dostluklar bir anda kurulmaz.Hiçbir şey ortak hatıraların,birlikte yaşanan güçlüklerin,kavgaların,barışların,cömert duyguların hazinesinin yerini tutamaz.Böyle dostluklar tekrar kurulamaz.Bir meşe fidanı dikip hemen sonra gölgesinde dinlenmeyi beklemek boşunadır.
Hayat böyledir.Önce,yıllarda diker zenginleşiriz ama yıllar geçer ve zaman yaptıklarımızı bozar,dikilen ağaçları kökünden söker.Dostların gölgeleri bir bir geri çekilir.Ve yasımıza,yaşlılığın gizli pişmanlıkları karışır.
ataç ikon İnsanların Dünyası
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
sevim çiftçi

sevim çiftçi

@sevimciftci

Ben yalnızlığın nasıl bir şey olduğunu bilirdim.İnsan yaşlanıyor olmaktan,bu mineral evreninde gençliğinin çürüyüp gitmesinden korkmaz,korktuğu şey kendisinden çok uzaklardaki dünyanın yaşlanıyor olduğudur.
ataç ikon İnsanların Dünyası
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Elif

Elif

@suzaku

Sen, düşmanlarınla karşı karşıya gelmeden, onları maskara etmek
gereğini duyanlardan değilsin. Korkunç bir fırtı­na karşısında, içinden sadece "korkunç bir fırtına" dersin. Onu olduğu gibi kabul eder, ne yapacağını sonra düşünürsün.
ataç ikon İnsanların Dünyası
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum