up
ara

Şizofren Severse

Şizofren Severse Konusu ve Özeti

Şizofren Severse
Çıkış Yok kitabının da yazarı Muammer Maden tarafından kaleme alınan Şizofren Severse kitabı Roman (Yerli), Gerilim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Post Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 9786054948321 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şizofren Severse isimli kitap 272 sayfadan oluşuyor. Şizofren Severse kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Altın Post Yayıncılık
ISBN: 9786054948321
Sayfa: 272 sayfa Basım Tarihi: 2015
Beyninizin bir yanında şeytan, diğer yanında bir melek.
Siz olsaydınız beyninizdeki şeytanla nasıl mücadele ederdiniz ?
Ama unutma her zaman melekler kazanmaz !

Şizofren bir kızı sevmenin bedelini en ağır bir şekilde ödeyen Aybars'ın onunla evlenmeye karar vermesiyle işler daha kötü bir hal alır. Aybars evlendikleri günü ilk gecesinde Azra'nın şizofren yanıyla tanışır. Ölümler ve cinayetler ardı sıra gelir. Aybars tüm sevdiklerini kaybeder. Azra'yı durdurmak artık mümkün değildir. Aybars bu kabusun içinden nasıl çıkacaktır?

Vahşice işlene bu cinayetleri çözmeye çalışan Erol komiser ve ekibi bu cinayetlerin arkasındaki sırrı çözebilecek mi? bu romanı okurken masum bir kızın delirtilip, çok tehlikeli bir şizofrene dönüştürüldüğünü iliklerinizde hissedeceksiniz
Boran Efe

Boran Efe

@boranefe

Şizofren Severse Tek kelimeyle Harika
Ben sürekli korku-gerilim okuyorum. Kitabı alırken tereddüt yaşadım. Çünkü genelde Yabancı yazarları okuyorum. Bir Türk yazar olarak tereddütlerime rağmen aldığım şizofren severse tek kelime ile nefes kesiciydi. İnanın elimden bırakamadan bir gün içinde bitirdim. Sürekli devamını merak ettiren müthiş bir kurgu içinde ilerliyor. Yazarın zekasına hayran kalmamak elde değil. Hele Bir Türk yazar olması beni çok mutlu etti. Bence yabancı yazarların yazdığı korku-gerilim romanlarının çok üstünde. ve bir sonrasını tahmin edemiyorsunuz. Yukarıdaki yorumda da olduğu gibi sizi sürekli şaşırtıyor. İyi gördüğünüz kötü çıkıyor. Ama ben Yukarıdaki yorumlara katılmıyorum. Yazar muhteşem bir kurguyla bağlamış. Korku- Gerilimin içine bir şizofrenin aşkının da sentezlenmesi harika olmuş. İçinde ufak tefek hatalar yok değil. ama okurken farkına bile varmıyorsunuz. sizi alıp bir yerden başka bir yere götürüyor. Bence kesinlikle filminin yapılması lazım. Buradan seslenmek istiyorum. Türk sinemasında çığır açacak bir film olur. Umarım buradan sesimiz duyulur. Böyle Türk Yazarlara destek olmak lazım. Yorumlarımda hiç abartı yok. İnanın bana alın okuyun bana hak vereceksiniz. Yazar Muammer MADEN ' e yüreğine sağlık diyorum. Umarım daha başka romanlarınızı da okumak nasip olur. ÇIKIŞ YOK adlı romanınızı da alıp en kısa zamanda okuyacağım.
ataç ikon Şizofren Severse
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Ahmet ŞEN

Ahmet ŞEN

@ahmetsen

Şizofren Severse Gerilim Ve Korkuyu Yaşamaya Hazır mısın?
Hala kitabın etkisinden çıkamadım. Bu kadar sürükleyici bir kitap daha hiç okumadım. ben çok kitap okuyan biri değilim. Çok romanı ilk sayfalarında bıraktığım oldu. Ama Şizofren Severse yüzünden işyerinde fırça bile yedim. Elimden bırakamadım. Mesai saatinde kitabı bitirdim. Ama şuan bitti diye üzülüyorum. Okurken yanımda oluyormuş gibi canlandırdım. Bir filmin içindeymiş gibi hissettim kendimi. Normalde okuduğum kitaplarla ilgili yorum yazmam. Ama bu kitap için yazmak istedim. Nefes nefese okuyacağınız bir kitap. bence de kesinlikle filminin olması lazım. Yazara ulaşırsam ona da aktarmak isterim. İnanın çok mutlu oldum. bizden bir yazarın böylesine muhteşem bir roman yazması. Bence vakit kaybetmeden okuyun. Yanınıza kahvenizi alın. Bir şizofren severse neler olacağını okuyun görün. Harika bir kitap.
ataç ikon Şizofren Severse
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Gizem D.

Gizem D.

@gizemd

Zorlama bir kurgu. Bence yazar kitap için oturup "Olayları nasıl daha fazla karıştırırım ?" diyerek saatlerce düşünmüş. Aynı zamanda "Nasıl bütün karakterleri suçlu yapabilirim?" diye de düşünmüş olabilir tabii. Masum diye düşündüğüm herkes kötü çıktı.
Diyaloglar bazı yerlerde fazla yapmacıktı. Kaldı ki lisede andımızın okunması gibi bir durum vardı.
Kitapta konuşmalar konuşma çizgisiyle belirtilmişti ki bu benim niyeyse hiç hoşuma gitmeyen bir durum.
Kısacası kitabı bir yerden tutayım da iyi bir şey söyleyeyim diyorum ama yok. Benim için hayal kırıklığıydı.
ataç ikon Şizofren Severse
kitaba 1 verdi
53 beğen · 0 yorum
grinch

grinch

@cnscananligmailcom

Kitabin kurgusu guzel olsa da yazar arada kalmis, kitapta zaki amca var ama "lanet olsun" diyor, erol komiser var "lanet herif" diyor, turkiyeyi dusundugunuzde bunlar turk insanin kullandgi kelimeler degil. Ceviri bi kitap okuyormus hissi veriyor sonra aybars Allahim sukurler olsun diyor falan. Sonra bir paragrafta on kere erol komiser yaziliyor yani erol komiser geldi erol komiser sunu dedi erol komiser vs vs .her defasinda erol komiser yazilmasina gerek yok. Komser diye yazilmaz komiser diye yazilir adam kitap yaziyor ama bunu bilmiyor daha ne anlatayim.Neyse kurgu guzeldi ama bir daha bu yazari okuyacagimi sanmiyorum
ataç ikon Şizofren Severse
kitaba 3 verdi
0 beğen · 0 yorum
NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik

Ne zamandır merak ettiğim bir kitaptı. Kitabın kapağı ve adı merakımı fazlasıyla tetikledi diyebilirim. Beklentimi kesinlikle karşılayan, polisiye gerilimin hakkını veren kurgusu ile gayet başarılı bir romandı. Okumaya başladım, kitabın yarısına geldim herkes şüpheli, herkesin bir gizemi var gibi merak katlanarak okuyorsunuz. Tamam artık net olarak suçlu bulundu derken, bir de bakmışsınız tam bir ters köşe olmuş final. Anlatım şekli de gayet akıcı ve okunası olunca elinizden bırakamadan okunacak bir kitap. Yani bence öyle . Meraklılarına tavsiye edilmektedir
ataç ikon Şizofren Severse
kitaba 9 verdi
5 beğen · 0 yorum

Şizofren Severse - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Gizem D.

Gizem D.

@gizemd

Yaşam beni önüne katmış sürüklerken, ben bu olanlara engel olamıyordum. İnsan bazen gerçekle hayalin ayrımına varamıyor. Hele ki bende bu daha sıklıkla oluyor. Kafamda o kadar çok şey geziniyor ki, bazen bunların ne kadarı gerçek, ne kadarı kendi kurgularım fark edemiyorum. Böyle zamanlarda kendimi o kadar korumasız, acınası birisi olarak hissediyorum ki, yaşam halüsinasyona dönüşüyor. Gerçekte bana zarar verecek veya benim zarar verebileceğim bir şey yokken, ben yerimden kımıldayamayacak kadar korku ve çaresizlik hissi duyuyorum.
ataç ikon Şizofren Severse
kitaba 1 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
Gizem D.

Gizem D.

@gizemd

Dünya senin zannettiğin gibi iyilerin dünyası değil.
ataç ikon Şizofren Severse
kitaba 1 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
Gizem D.

Gizem D.

@gizemd

Başka yerlerdeyim aslında paramparçayım.. İyi değilim... Çok şeye sahip olabilecekken hiçbir şeyim yok, bir hiçim...
ataç ikon Şizofren Severse
kitaba 1 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Boran Efe

Boran Efe

@boranefe

Ya o da seni SEVERSE...
ataç ikon Şizofren Severse
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum