up
ara

Sadece Bir Yıl ve Sadece Bir Gece

Just One Day #2 - #2.5

Sadece Bir Yıl ve Sadece Bir Gece Konusu ve Özeti

Sadece Bir Yıl ve Sadece Bir Gece
Eğer Yaşarsam kitabının da yazarı Gayle Forman tarafından kaleme alınan Sadece Bir Yıl ve Sadece Bir Gece kitabı Roman (Çeviri), Aşk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2015 yılında 9786053434801 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sadece Bir Yıl ve Sadece Bir Gece isimli kitap 432 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Müge Kocaman Özçelik çevirmiştir. Sadece Bir Yıl ve Sadece Bir Gece kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Müge Kocaman Özçelik
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 9786053434801
Sayfa: 432 sayfa Basım Tarihi: 2015
Sadece Bir Yıl ve devam kitabı Sadece Bir Gece şimdi tek kitap halinde!Bir Hikâyenin Sonunu Öğrenmeden Önce Nasıl Başladığını Hatırlamak Gerekir…Willem gözlerini açtığında nerede olduğunu anlayamaz; Prag ya da Dubrovnik'te midir yoksa Amsterdam'a geri mi dönmüştür? Tek bildiği, yine yalnız olduğu ve Lulu isimli kızı bulması gerektiğidir. Paris'te onunla öylesine büyülü bir gün geçirmiştir ki kavuşmalarının kaderinde olup olmadığını merak eder. Willem onunla tekrar karşılaşmayı umarak yollara düşer ve Meksika'dan Hindistan'a dünyanın dört bir yanını gezer. Aylar birbirini kovalarken Lulu'yu bir türlü bulamayan genç adam, kaderin ağlarının tahmin ettiği kadar güçlü olup olmadığını sorgulamaya başlayacaktır…Sadece Bir Gün'ün romantik ve duygusal devam kitabında, yaptığımız seçimler ile başımıza gelen kazalar ve ikisi kesiştiğinde elde ettiğimiz mutluluğun hikâyesi kaleme alınıyor. "Karakterlerin derinliği, kurgudaki geçişler ve uzak mekân seçimleri, bu büyüleyici serüveni talihsiz bir aşk hikâyesinden çok öteye taşımış. Okuyucularına gizem, dram ve karşılıksız aşkı sunan bir kitap."-Publishers Weekly-"Anlatımı son derece canlı ve büyüleyici."-School Library Journal-"İnsanın kendini keşfetmesine dair bir yolculuk..."-Kirkus Reviews-
Beyza Uysal

Beyza Uysal

@beyzauysall

İlk kitap Sadece Bir Gün'ün şok edici sonuyla hemen 2.kitabı okumak istiyosunuz.Ama 2.kitap kaldığı yerden devam etmiyor.O kısma gelmek için en az 400 sayfa okuyosunuz.Ama emin olun böylesi daha iyi.2.kitap Willem'in Allyson'ın yanından ayrılıp birbirlerini kaybetmelerinden başlıyor.Willem bir hastenede gözlerini açıyor.Ve kitabı Willem'ın ağzından okuyoruz.İlk kitapta o bir yıllık ayrılıkta Allyson'ın yaşadıklarını okuyorduk.Sadece Bir Yıl'da Willem, Allyson'ın yani Lulu'sunun özlemiyle yanıp tutuşurken,dünyanın değişik yerlerinde onu arıyor.Bu yolculukta tanıştığı herkes onu mutlu sona hazırlıyor.Herkesin bu hikayede bir payı var.Yazar kader,tesadüf,gerçek aşk tanımlarını hikayeyle öyle bir harmanlamış ki artık bu kelimeleri duyduğumda aklıma ilk gelecek şey bu kitaptır.Her karakter benim ayrı özel,her satır ayrı anlamlı.Willem'ın kendini bulmasını,hayatının en önemli kararlarını vermesini,geçmişiyle yüzleşmesini ve tabiki çifte mutluluğa kavuşmasını zevkle okudum.Kitabın son kısmı bu buluşmaya katkısı olan herkesin ve tabiki Willem ve Allyson'ın bir araya gelmesi en güzel kısımlardandı.İçinde bol bol Shakespeare geçmesi beni iyice kitaba bağladı.Bu iki kitapla ilgili söylenecek çok şey var.Kısacası benim gözümde çok kaliteli ve özel kitaplar..
0 yorum

Sadece Bir Yıl ve Sadece Bir Gece - S41

Başımı salladım. Celine buna itiraz etmeye kalkıştı ancak elimi kaldırarak onu susturdum. Ayakta duracak gücüm yoktu. Ama ne olursa olsun bu saati kolumda taşıyacaktım.
Misafir tarafından eklenmiştir.
Rabia Kaya

Rabia Kaya

@rabiakaya97

Aramızda iki okyanus vardı. Yine de ondan yeterince uzaklaşmamıştım .
ataç ikon Sadece Bir Yıl ve Sadece Bir Gece
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

"Bazen kader,hayat ya da her ne dersen de bize aralık bir kapı bırakır ve biz o kapıdan geçip gideriz.Ama bazen bu kapıyı kilitli tutar ve bizim anahtarı bulmamız,kilidi açmamız ya da o lanet olası kapıyı kırıp geçmemiz gerekir.Kimi zaman bize kapıyı bile göstermez ve onu bizim yapmamızı ister.Ama kapıların sana kendiliğinden açılmasını beklersen... Birak çifte mutluluğu, tek bir mutluluğa bile ulaşmakta zorlanırsın."
ataç ikon Sadece Bir Yıl ve Sadece Bir Gece
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Sahip olduğunu bildiğin bir şeyi kaybetmekle sahip olduğunu yeni keşfettiğin bir şeyi kaybetmek arasında çok fark vardı. İlki hayal kırıklığı demekti. Diğeriyse gerçek bir kayıptı.
ataç ikon Sadece Bir Yıl ve Sadece Bir Gece
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Özellikle aradığın şeyleri asla bulamazsın.Onlar sen arayışta değilken bile birdenbire karşına çıkarlar.
ataç ikon Sadece Bir Yıl ve Sadece Bir Gece
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Bir kapı kapanır bir kapı açılır.Bazen aynı anda hem kazanır hem de kaybedersin.
ataç ikon Sadece Bir Yıl ve Sadece Bir Gece
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum