up
ara

La Cucına 'Aşk Mutfağı'

- La Cucina

La Cucına 'Aşk Mutfağı' Konusu ve Özeti

La Cucına 'Aşk Mutfağı'
Çıldırtan Koku kitabının da yazarı Lily Prior tarafından kaleme alınan La Cucına 'Aşk Mutfağı' kitabı , türünde okuyucusu ile buluşuyor. İnkılap Kitabevi yayınevinden 2002 yılında 9789751018779 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan La Cucına 'Aşk Mutfağı' isimli kitap 262 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Solmaz Kamuran çevirmiştir. La Cucına 'Aşk Mutfağı' kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Solmaz Kamuran
Yayınevi: İnkılap Kitabevi
ISBN: 9789751018779
Sayfa: 262 sayfa Basım Tarihi: 2002
Sicilyalı kalabalık bir ailenin tek kızı olan Rosa Fiore'nin, çocukluğundan beri tek sığınağı La Cucina, yani Mutfak'tır. Yemek yapmayı bir şölene dönüştüren Rosa, genç yaşta mükemmel bir aşçı olarak ünlenir çevresinde. Bu büyük tutkusuyla yarışabilecek tek şey ise yakışıklı Bartolomeo'ya duyduğu aşktır. Ama bir gün genç adam korkunç bir cinayete kurban gider. Rosa'nın gönül yarasını mutfağa kapanarak sarmaktan başka çaresi yoktur elbette. Hem de tek bir makarna, tek bir zeytin, tek bir domuz, tek bir tavuk kalmayana kadar!... Annesi bu gidişe son vermeye kalktığında ise hiç düşünmeden terk eder evi. Bir elinde bavulu, bir elinde papağanıyla Palermo'ya kaçan Rosa, uzun yıllar boyunca gündüzleri kütüphanede çalışarak, geceleri minik mutfağında binbir çeşit yemek yaparak yaşar yalnızlığını; yalnızlığı doyurmanın imkansız olduğunu bile bile! Ve bir gün yeniden aşık olur; tabii yine birbirinden lezzetli yemeklerle yaşayacaktır mutluluğu!...

"La Cucina", sıradışı bir roman. Bazen hüzünlenerek, bazen de kahkahalar atarak okurken, aşkın ve mutfağın büyüleyici ve gizemli dünyasında ayaklarınız yerden kesilecek!..

La Cucına 'Aşk Mutfağı' - S41

Sonra salamlar, pastırmalar yaptım domuz butlarından ve bunları serin bir yerde kurusunlar diye tavana astım.
İmge Derin tarafından eklenmiştir.
4/10
1 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Kitaplar