up
ara

Film Anlatıcısı Kız

Film Anlatıcısı Kız Konusu ve Özeti

Film Anlatıcısı Kız
Film Anlatıcısı Kız kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Doğan Kitap
ISBN: 9786050925180
Sayfa: 96 sayfa Basım Tarihi: 2015
Hernán Rivera Letelier'den küçük bir kızın sinema sevdasına dair büyülü bir masal...Bir filmi anlatmak bir rüyayı anlatmak gibi bir şey... Şili'nin küçük bir kasabasında yaşayan on bir yaşındaki María Margarita'nın film anlatmak gibi garip bir yeteneği vardır. Pampanın göz alabildiğine uzandığı, güherçile madeninin insanların kaderini belirlediği bu kasabaya ne zaman Marilyn Monroe, Gary Cooper ya da Charlton Heston'ın oynadığı bir film gelse hemen bir bilet alınır ve María doğruca sinemaya gönderilir. María sinemadan döndüğünde, tekerlekli sandalyeye mahkûm babası ve dört kardeşine filmi anlatır. Bir süre sonra bu işte o kadar ustalaşır ki kasaba halkı onu dinlemek için eve akın etmeye başlar… Hatta bu iş küçük bir aile şirketine dönüşür; işte, düşüş de o zaman başlar…
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Küçük bir kasabada tekerlekli sandalyeye mahkum babası ve 4 kardeşi ile yaşayan Maria ve ailesinin en büyük eğlencesi zar zor kenara ayırdıkları parasıyla sinemaya gitmektir.O yüzden aralarından sadece 1 kişi gider sinemaya ve diğerlerine gelince bütün filmi anlatır.Bunu çok başarılı bir şekilde yapan Maria kısa sürede kasabada bu özelliği ile çok ünlenir.İşte biz bundan sonrasını,Maria ve ailesinin başına gelenleri okuyoruz.93 sayfa gerçekten çok güzel bir hikayeydi.Okurken daha da devam etse kitap okursunuz.Yazarın yazım dili o derece güzel.Kesinlikle tavsiyemdir...
0 yorum
Sonay Ç.

Sonay Ç.

@ponnik

Çok beklentiye girmeden indirimde olduğu için aldığım kitabı, kitaba ısınarak bitirdim.
Küçük bir kızın hayatın zor şartları altında film anlatıcısı olmasını anlatan kitapta, yine yaşam zorlukları, aile ilişkileri, çocuk istismarı... gibi konulara değinilmiş.
Ana karakter her film anlattığında yaşadığı heyecan, izleyenlerin merakı ister istemez size de bulaşıyor.
0 yorum
Esra ÜN

Esra ÜN

@esraun

Kısacık bir hayat öyküsü. Kısa olan hayat değil. Onca şey yaşayan insanların öykülerinin 93 sayfaya sığdırılması. Tabi Film Anlatıcısı Hada Delcine tarafından. Sanırım sakinliğinden etkilendim kitabın. Bir saatinizi ayırın derim. Okunmaya değer.
0 yorum

Film Anlatıcısı Kız - S41

Ben böyle şeylere müsaade etmiyordum.
Benim için soğuk nevale deseler de, bunu zerre kadar önemsemiyordum.Şurası bir gerçek ki, küçük yaşıma rağmen ağabeylerimin arkadaşlarıyla anne baba oyunu oynamışlığım vardı. Ama ben sinemaya film izlemeye gidiyordum.
Orada hiçbir şey benim konsantrasyonumu bozamazdı.
Esra ÜN tarafından eklenmiştir.
Esra ÜN

Esra ÜN

@esraun

'Biz rüyalarla aynı maddeden yapılmışız.'
Shakespeare
'Biz filmlerle aynı maddeden yapılmışız.'
Hada Delcine
0 yorum
Sonay Ç.

Sonay Ç.

@ponnik

Okumaya Başladığım Kitap paylaşım fotoğrafı
Mayıs ayı süper bitecek✌
5 yorum
Mustafa Kemal'in Askeri (@mustafakemalinaskeri)
Keyifli okumalar...
28.05.19 beğen 1 cevap
AcupOfCoffee (@sherlock)
kök Vav şeklinde? Çılgınsınız.
28.05.19 beğen 1 cevap
Müşerref (@mavisever)
Hava da güzel olunca bahçede okumanın tadı başka oluyor.Keyifli okumalar.
28.05.19 beğen 1 cevap