up
ara

Fıtrat Pedagojisi

Fıtrat Pedagojisi Konusu ve Özeti

Fıtrat Pedagojisi
Fıtrat Pedagojisi kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Hayykitap
ISBN: 9786055181963
Sayfa: 184 sayfa Basım Tarihi: 2015
Kur'an'ı Kerim'i hayatınızın süsü yapıp duvara mı astınız? Allah'ın yarattığı, farklı fıtratlarla boyadığı ve emanetçiliğinize bıraktığı evlatlarınızın fıtrat programını, yine o fıtratı yazan Kudretin kaleminden okumaktan geri mi duruyorsunuz? 1400 yıl öncesinden parlayan sünnetin düsturlarından haberdar değil misiniz? Modern pedagogların çoğu zaman birbiriyle çelişen sözlerini, hakikatten uzak âdetleri kanun saymayı maharet bilirken, "asıl kanunu" yok saydığınızın farkında mısınız? Öyleyse, satırdan ve sadırdan okuyarak başlayacağınız ebeveynlik yolunun her bir durağında Rabbimizin yardımını dilemenin, Kur'an ayetlerinin yorumlarını ve asrısaadete doğru açılan kapıdan günümüze süzülen menkıbelerle hadisi şerifleri okumanın tam zamanıdır!Nasr 'yardım' demektir… Allah'ın kuluna ettiği yardım… Bu kitabın her bir satırı çocuk eğitimine ayet penceresinden bakmaya çalışırken, aynı zamanda bu yolda durmaya çalışan anne-babaların 'yardım çağrısı' hükmünde kaleme alındı. Zira Müslüman'ın görevi bilmek ve ifa etmektir ama hem bilmek hem ifa edebilecek iradeyi gösterebilmek ancak yüceler yücesi Allah'ın yardımıyla mümkün olabilir.
ömer önder

ömer önder

@omer65

"Adetlerle değil ayetlerle çocuk eğitimi" Sloganı ile sunulan bu kitabı okuduğumda bir kitapta ilk defa rastladığım, neredeyse her bir "cümlesi" slogan olabilecek kadar çarpıcı. Önemli satırların altını çizmeye kalksam,kalemi elimden bırakmamam gerekirdi. Yazarın seminerine katılıp kendisini dinlemek nasip oldu elhamdülillah. Yazılan satırların birçoğundan özetle bahsetmiş olsa da, kitaptan hazmederek okuduğunuzda çok daha derin etkiler bırakıyor. Okurken Oscar Wilde'nin"Herkes öldürür sevdiğini" şiiri geldi aklıma (çağrışım yapmış olmalı) ve şöyle değiştirdim başlığı "Herkes öldürür sevdiğini,ayetlere ve sünnete uyanlar müstesna.". Bu kadar yazdıktan sonra, "Kitaplığınızda mutlaka bulunmalı" dememe gerek yok sanırım.Benim de ilk işim kitaplığıma ikincisi "Peygamberlerin Çocuk Eğitimi Metotları" almak olacak.
0 yorum

Fıtrat Pedagojisi - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
7
KİTAP
Pedagoji Üzerine Kitaplar
Pedagoji yani çocuk bilimini inceleyen kitaplardır. Çocuk eğitimi, çocuk davranışları, zeka gelişimi gibi konular ilgi alanla...