up
ara

Yerkubbe

Yerkubbe Konusu ve Özeti

Yerkubbe
Yerkubbe kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Kırmızı Kedi
ISBN: 9786059908504
Sayfa: 200 sayfa Basım Tarihi: 2015
Halit Kakınç'ın "belgesel roman" olarak sınıflandırılabilecek, kanıtlanmış verilere dayalı çalışması okuyucuyu Doğu Roma'nın 18 yüzyıl önce kurulmuş başkentine davet ediyor. İstanbul'un altının birbirine bağlı tünellerle dolu olduğu efsanesinden yola çıkan mağara bilimci bir arkadaş grubu, şehrin diplerini örümcek ağı gibi sarmalayan bu dehlizleri araştırmaya karar verir. Rivayete göre, Yerebatan Sarayı'nın gizli bir geçidinden ulaşılan, ucu Üsküdar'dan Kınalı Ada'ya kadar uzanan bu tünellerde araştırma yapmak isteyen ekip, asırlardır sarnıcın içinde bulunan gizemli Medusa başlarının aracılığıyla kendilerini bir anda bambaşka ve gizemli bir dünyada bulacaktır. Günümüzden tarihin son derece az bilinen bir dönemine geçiş, objektif bilgi aktarımı ve geleceğe yönelik tahayyüllerle Yerkubbe okuyucuyu gizemli ve öğretici bir yolculuğa çıkarıyor.
Kitabın içide bazı çok temel yanlışlar olsada (kuantum fiziğinin kurucusu Einstain'a göre..falan gibi) kitap son zamanlarda okuduğum iyi kitaplardandı. Şu okumaktan uzaklaştığım günlerde beni yeniden kitaplarıma döndürdü.
ataç ikon Yerkubbe
10 (1 oy)
0 yorum

Yerkubbe - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle