up
ara

Maskülen Kitap İncelemeleri

Hakan Eröztekin

Hakan Eröztekin

@cikolataadam

Psikolojiye Dalış
Son zamanlarda popülaritesi epey artan Jordan Peterson'un videolarını izleyenler, günlük hayatta karşılaştığımız bireysel ve toplumsal olaylar hakkındaki soğuk, acımasız ve aynı zamanda son derece kaliteli tespitlerini bilirler.
İlgimi çeken ne simya ne mitoloji ne de soyut kavramların çarpışması... Merak ettiğim insanı ve toplumu anlamak. Felsefik bir deyimle "Şeyler neden böyle?" diyebiliriz; ancak bunun daha pratik yanlarını öğrenmek istiyorum.
Jung'un okuduğum bu ilk kitabında birkaç tane önemli ve kullanışlı bilgiye rastladım fakat gerisi pek de ilgimi çeken şeyler değildi. Özellikle kitabın adı rüzgarın estirdiği kadar rastgele kararlaştırılmış bir fikir gibi görünüyor.
ataç ikon Maskülen
kitaba 6 verdi
0 yorum
birsen

birsen

@birsenozturk

Jung mitolojiden simya felsefesine kadar pek çok şeyle bilinçaltının derinliklerine iniyor. Okunması biraz zor bir kitap. Çünkü hem mitoloji hem de simya felsefesi hakkında bilginiz olması gerekiyor. Ve ya benim gibi bir yandan kitabı okurken bir yandan da internetten araştırma yaparak okumanız daha faydalı olacaktır.
ataç ikon Maskülen
kitaba 6 verdi
0 yorum