up
ara

Uzun Yürüyüş

Uzun Yürüyüş Konusu ve Özeti

Uzun Yürüyüş
Son Adım kitabının da yazarı Ayhan Geçgin tarafından kaleme alınan Uzun Yürüyüş kitabı Roman (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9789753429986 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Uzun Yürüyüş isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor. Uzun Yürüyüş kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Metis Yayınları
ISBN: 9789753429986
Sayfa: 160 sayfa Basım Tarihi: 2015
"Nedir bu, dedi kendi kendine, tüm bu olup bitenler nedir, niçin buradayım, niçin hâlâ yaşıyorum?"Belki, diye düşündü, bir kazazedeyim, batan bir gemiden kurtulan son kişiyim. Ama bu dağlarda deniz yok. O zaman, dedi, belki gemisi batmış Nuh'um ben. Gemim selde dağlara çarpıp parçalandı, eşim, çocuklarım, kardeşlerim, hayvanlarım, hepsi öldü gitti. Felaketten bir işaret kalsın diye geride bir tek ben kaldım."Yola çıkarken bedeninin bir soğan zarı gibi tek tek soyulacağını sanan ama aksine bir ağaç kütüğü gibi kat kat kabuk bağlayan, katılaşan bir kahraman. İnsan sesinin olmadığı, işitilmediği bir yere ulaşmak için ülkeyi bir uçtan diğerine kat ediyor. Hiçbir şey arzu etmiyor sanki, hiçbir şey talep etmiyor. Böyle bir varoluş mümkün olabilir mi? Uzun Yürüyüş Ayhan Geçgin'in dördüncü romanı.
Boşuna Zaman Kaybı
Kitabı hiç beğenmedim. Zaman kavramı diye birşey yok. denize açıldı dağdan çıktı nasıl bir çelişki anlamadım doğrusu..
ataç ikon Uzun Yürüyüş
kitaba 2 verdi
0 beğen · 1 yorum
özdemir çöl (@dego)
Yazar,genel, bildik ya da egemen eğilimlerin dışında yazmaya çalışan biri.Gerçekte tek bir konum diye bir şey yoktur. Bir konum hep birçok konumdan oluşur yazar "son adımda" da kendi kimliğinin peşindedir.zaman soyut bir kavramdır,Beckette ve Kafkada olduğu gibi.Yazar vaka zamanı ile yazmaktadır,Vaka zamanı takvim zamanı gibi kesintisiz ve kronolojik bir süreç değildir. Seçilmiş bazı zaman birimlerinden meydana gelen bir terkiptir.
09.07.17 beğen cevap

Uzun Yürüyüş - S41

Ama tıpkı kendisinin bakamadığı gibi güneş de sanki bakmadan ona bakıyordu. Bakışı ötelere çevrilmişti görmesinin biçimi sanki bakışının bu ötelere çevrilmesiydi. Tuhaf diye düşündü, birbirimize yoksa ancak böyle, başka taraflara bakarak mı bakabiliyor, göz göze gelebiliyoruz?
S. tarafından eklenmiştir.
6/10
10 oy
Sence kaç puan almalı?
0