up
ara

Türkiye'nin Etnik Yapısı

- (Halkımızın Kökenleri ve Gerçekler)

Türkiye'nin Etnik Yapısı Konusu ve Özeti

Türkiye'nin Etnik Yapısı
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Ali Tayyar Önder tarafından kaleme alınan Türkiye'nin Etnik Yapısı kitabı Araştırma - İnceleme, Sosyoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kripto yayınevinden 2007 yılında 9786054125036 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türkiye'nin Etnik Yapısı isimli kitap 432 sayfadan oluşuyor. Türkiye'nin Etnik Yapısı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Kripto
ISBN: 9786054125036
Sayfa: 432 sayfa Basım Tarihi: 2007
"A. Tayyar Önder'in 5 yıllık araştırması (Kürtler) hemen tüm malzemeyi önümüze koyuyor." "Farklı ülkelerden ünlü araştırmacıların savları incelenmiş. Bulgular sergilenmiş..." " Araştırmadaki bazı önemli noktaları Cumhuriyet okurları ile paylaşmak gerektiğine inanıyorum. Çünkü bunlar her bilinçli yurttaşın bilmesi ve üzerinde düşünmesi gereken şeyler."
Prof.Dr. Ahmet Taner Kışlalı

"Eseriniz, sadece şimdiki yaşayanlara değil, gelecek nesillere de ne olduklarını bilmeleri konusunda bir kaynak olarak hak ettiği yeri alacaktır. İnanılmaz derecede, gerçekleri çarptırarak ülkemiz insanlarının kafasını bulandıran, kasıtlı ve maksatlı yayınlarla geleceğimizi karartanlara büyük bir darbe vuracak olan eseriniz için sizi en samimi dileklerimle kutlarım."
Prof Dr.Lütfi Baş

"Ben hayatımda bu kadar ilmi verilere, ilmi noktalara değinerek yazılan bir kitap okuduğumu pek hatırlamıyorum. Sn. Ali Tayyar Önder'in kitabı gerçek bir ilmi eser."
E.Org. Kemal Yavuz

"Türkiye'nin Etnik Yapısı- Halkımızın Kökeni ve Gerçekler kitabının yazarı Ali Tayyar Önder, böyle bir bilim adamı, bölünme tehlikesi içinde olan başka bir ülkede yaşıyor olsa idi, ayağı yere değmezdi. Hergün bir ekranda halkı aydınlatırken görürdük onu." Nejdet Sevinç
caner uzun

caner uzun

@caneruzun44

Türkiye'nin etnik yapısını ayrıntılı olarak ele almıştır. Bu etnik yapıyı örneklerle araştırmalarla kuvvetlendirmiştir. Etnik yapıyla ilgili kafasında bir ışık oluşmasını istiyorsanız okumalısınız. Tarihle ilgilenip tarihi kitaplar okuyorsanız ve karşınıza etnik yapıyla ilgili durumlar çıktığında hangi kökene ait ise kitabın içindeki o bölümü okuyarak tarih kitabını daha anlaşılır okuyabilirsiniz. Gelecekte meydana gelebilecek etnik çatışmalarla ilgilide tahminler yürütebilirsiniz.
0 beğen · 0 yorum

Türkiye'nin Etnik Yapısı - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle