up
ara

Kırılgan

Kırılgan Konusu ve Özeti

Kırılgan
Kırılgan kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: İren Kori
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 9786053435334
Sayfa: 432 sayfa Basım Tarihi: 2015
Sonsuza kadar susamazsın... Küçük bir kasaba olan Hollows'da herkes birbirini çocukluğundan beri tanır. Orada her şey sakin ve güven vericidir. Ama bir gece, asi bir genç kız olan Charlene evine dönmediğinde, kimse olabileceklerle yüzleşmeye hazır değildir. Başkomiser olan kocası Jones, oğulları Ricky'den şüphelendiğinde Maggie ne yapacağını bilemez. Kocasını avutmak için Ricky'nin simsiyah giysileri ve dövmesine rağmen tam anlamıyla onun oğlu olduğunu söylediğinde ise bunun Jones'un en büyük korkusu olduğunu fark eder. Kocasının ondan sakladığı sır nedir? Kocasını gerçekten tanıyor mudur? Yirmi yıl önce aynı yerde kaçırılan kızla ilgili sır perdesi Maggie'nin hayatında güzel olan her şeyi tehdit etmeye başlar. Kasabadaki çoğu kişinin tersini dilemesine rağmen Maggie dünyası yalanlarla altüst olmadan önce gerçeği ortaya çıkaracaktır.

"Size tırnaklarınızı yedirtecek incelikli bir polisiye."
-People-

"Bağımlılık yaratacak bir okuma deneyimi."
-New York Daily News-

"Kırılgan okuruna insanın kırılganlığına dair psikolojik bir polisiye sunuyor ve iyi bir ailenin sevgisi ve sağladığı güven için minnet duymanızı sağlıyor."
-San Francisco Book Review-

"Lisa Unger bir kez daha, son sayfayı çevirdikten uzun süre sonra bile düşüncelerinizde yankısını duyacağınız, ilgi çekici bir öykü yaratmayı başarmış."
-Crimespree Magazine-

"Gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz ki, yer yer şiirsel, kalp kırıcı ve tamamıyla gerilim yüklü olan bu kitap bu yılın en iyi kitabı."
-New Mystery Reader-

"Çok satan kitaplara imza atan Unger'ın insani duyguların çeşitliliğine ulaşmada nadir rastlanan bir yeteneği var ve
bu merak uyandırıcı hikâyede bu yeteneğini fazlasıyla kullanıyor."
-Bookreporter.com-

"Aile hayatını merkeze alan gerilimler Unger'ın uzmanlık alanı. Bu sefer gerilime, insanın içine işleyen trajik
bir öykü de ekleniyor."
-Associated Press-

"Lisa Unger küçük kasaba hayatının klostrofobisini, aile içi dengelerin işlevsizliğini ve insanların ruhlarını ele geçiren karanlık sırları betimlemeyi ustalıkla başarıyor."
-Mystery Science-
fisun

fisun

@fisun

Olayların gectiği kücük bir kasaba olan Hollows da herkesin bir şekilde birbiriyle iliskisi vardır. Bir kisinin yaptıgı bir davranıs zincirleme olarak kasabadaki kişilerin cogunu da etkiler. Bu yüzden yapılan bir hata yıllar sonra bile kasabadakilerin hayatını etkileyecek ve iliskilerde kırılganlıga yol acacaktır.
Yazarın okudugum ikinci kitabı. Birincisini de bir polisiye sever olarak cok begenerek okumustum. Bu kitap da gerek kurgu, gerek akıcılık, gerekse sade bir anlatıma sahip oldugu icin benim açımdan başarılıydı. Bu tür severlere mutlak tavsiyemdir.
ataç ikon Kırılgan
kitaba 9 verdi
1 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
,
06.04.17 beğen cevap

Kırılgan - S41

Maggie onda daha önce şiddet egilimine tanik olmamıştı, bu seansta görmüş oldugu genç, kadını tedirgin etti. Ne olmustu? Değişen neydi ?
fisun tarafından eklenmiştir.
fisun

fisun

@fisun

Başkalarina yardım etmek daima kendisine yardım etmekten daha kolay olmuştu.
ataç ikon Kırılgan
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
1 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
Doğru bir eylem bu ifade edilen ve çoğu insan için doğruluğu geçerli bir eylemdir.
06.04.17 beğen cevap
mediha

mediha

@daily

Bazen sadece geçmişin uzaklaşmasını istersin, unutmayı tercih ettiğin şeylerin hatırlatıcısı olarak omuzlarında kalmasını, seni dürtmesini istemezsin.
ataç ikon Kırılgan
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
mediha

mediha

@daily

Neden bazı insanların başkalarını kötü hissettirerek kendilerini iyi hissettiklerini anlamıyordu.
ataç ikon Kırılgan
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
mediha

mediha

@daily

Insanların neden öfke ve mutsuzluğa tutunduklarını, bunlara sımsıkı yapışarak yaşamlarının gidişatını yönlendirmelerine izin verdiklerini, buna karşılık, sevgiyi bulup onu korumakta neden bu kadar zorlandıklarını anlamıyordu.
ataç ikon Kırılgan
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
mediha

mediha

@daily

Yakınınızdaki herkesin sorunu olduğunu düşündüğünüz zaman belki de aynaya bakma vaktiniz gelmiş demektir.
ataç ikon Kırılgan
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum