up
ara

Tatlı Tehlike (The Sweet Trilogy, #2)

Tatlı Tehlike (The Sweet Trilogy, #2) Konusu ve Özeti

Tatlı Tehlike (The Sweet Trilogy, #2)
Tatlı Tehlike (The Sweet Trilogy, #2) kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: Bige Turan
Yayınevi: GO!
ISBN: 9789759998066
Sayfa: 440 sayfa Basım Tarihi: 2015
Görevleri, cennetten kovulan iblislere hizmet etmek olan Nefillerden biri olduğunu öğrendiği günden beri hayatı altüst olan Anna, kötülüğe boyun eğmemeye kararlıdır. Ama dört bir yanda kol gezen fısıldayan iblislerin ve acımasız Düklerin dikkatini çekmemek için o da diğer Nefiller gibi çalışmak zorundadır. Bunun için tüm çekingenliğinden sıyrılıp bir parti kızı oluveren Anna artık tüm eğlencelerin aranılan ismidir. Bu şekilde yaşamaktan nefret etse de o, çok büyük bir amaca hizmet edecek olan "seçilmiş kişidir" ve zamanı geldiğinde ona emanet edilen Erdem Kılıcı ile büyük bir savaşa öncülük edecektir. Ama o güne dek kimliğini gizli tutmalı ve toplayabildiği kadar yandaş toplamalıdır. Bunun için kendisi gibi bir Nefil olan Kaidan Rowe'a duyduğu büyük aşkı bile kalbine gömen Anna, bir yandan "kötü kızı" oynarken bir yandan da iblisleri yeryüzünden silmek için ölümcül bir mücadeleye girişecektir.
OnurSakarya

OnurSakarya

@onursakara

Son kitaba hazırlıktı **
İlk kitaba kıyasla daha az olay vardı ilkine göre durgun bile sayılırdı.
Olaylar,önemli olaylar son sayfalara saklanmış. Son 50 sayfa inanılmazdı. Bunun dışında bazı şeyler tekrarladı sanki ama yinede gayet keyifliydi. Ben ilk kitaba bayılmıştım. İkincide onun kadar iyi olmasa da iyiydi.

**Spoiler**
**Spoiler**

Anna Kehanetteki kız olduğunu öğrenir dünyadaki bütün düklerin sonunu getirecek olan nef ! Bunun için savaşacak bir takım kurması gerekmektedir.

Bu kitap tam anlamıyla düklere karşı savaşacak nefilleri bulmak ile geçti. Arada olan önemli olaylarda vardı tabi ki. Kaidan'ın bir kaç problemi ve Anna'nın bir kaç hatası yüzünden bir süre araları kötüydü. Bundan dolayı kitapta çok da göremedik Kaidan'ı. Gördüğümüzde de çok garip davranışları vardı. Kop da uzun bir süre Anna ile takıldı.*(Sonun da nedenini anlatıyorlar)* Bu benim biraz sinirimi bozdu çünkü zaten Anna'nın yolu belli neden kızın kafasını karıştırıyorsun. Kop hakkında çok önemli bir kaç noktayı da bu kitapta gördük. Blake gibi bir karakterin hayatına yakından baktık ama bunlar olurken benim çok sevdiğim yan karakterlerden Jay'i biraz atlamış yazar. Onun da hayatı bu sıralar rayına oturamamış.Ayrılıklar Marna olan ilişkisi onu zor duruma sokmuş.

İlk olarak Suriye'ye Zaina'yı müttefiklere katmak için gittiler Kop'la keşke Kai ile gidebilselerdi. Daha güzel olurdu. Sonra Londra ikizlere anlatmaya gittiler. Bunlar dışında ikizlerde kitapta çokça vardı. Hele bir sahnede Anna onlara içini dökerken ben utandım onun adına. Son olarak bir müttefik daha vardı ama onu söylemek istemiyorum Çok iyi bir karakter.? Olduğunu bilseniz yeterli.


Son sayfada yaşananlar anlatılamaz okunur sadece.

****Keyifli okumalar.****
0 yorum
Ezgi Erdoğan

Ezgi Erdoğan

@ezgierdogan0

Bu kitabı daha demin bitirdiğim gibi hemen siteye koştum! Bu seri bu kurgu bu karakterler ne biçim bir şeydir candır ya! Bu kitapta Anna'ya biraz sinir olsam da kendisi sevdiğim nadir başkarakterler arasında hala. Önceki kitap gibi bunun da aksiyonu sonundaydı ve o son kısmını okuyunca kitaptaki aksiyonsuzluğu kapatıyor resmen Tatlı Şeytan'ın sonu da neymiş diyorsunuz. Hala içim kıpır kıpır ya auram turuncudur kesin :P Üçüncü kitabı dört değil, sekiz değil tam on altı gözle bekliyorum desem abartmam :D Umarım GO Kitap çabucak çevirir çünkü cidden olaylar manyaklaşmaya başlayacak gibi bir his var içimde <3
0 yorum
Gamze Türk

Gamze Türk

@gamzeturk

Evet serinin ikinci kitabıda bitti. Birinci kitaba kıyasla ikinci den çok büyük zevk aldım. Kitap daha bir olaylıydı..

Anna seçilmiş kişidir ve nefillerin geleceği ona bağlıdır. Bu yüzden yanına savaşacak nefil ordusu toplar. Kaidan ile araları sonlara doğru bayağı düzeldi. Kai yi daha yumuşak ve olgunlaşmış bir şekilde gördüm tatlı tehlike de. İblis dükleri bazı şeylerden şüphelenmeye başladı ve Anna nın peşine düşmeleri an meselesi. Savaş kapıda bakalım iyilik ve melekler Anna nın yanında olacaklar mı üçüncü kitapta. Bol kitaplı günler.
0 yorum
Beyza Uysal

Beyza Uysal

@beyzauysall

İlk kitaba bayılmıştım bu yüzden Tatlı Tehlikeli için beklentim zirveydi.Bu sebeptendir ki beklentimi karşılayamadı.Olaysız ve aksiyonsuz bir kitaptı.Ama kötü değildi.Zaten konusuyla ve karakterleriyle kötü olması mümkün değil.İlla bir yerden kurtarır.Akıcı kendini okutturan ama içeriğini bir kaç gün sonra tek cümleyle özetleyebileceğim bir kitap oldu.Ve anladım ki Anna ve Kaidan'ın birbirlerinden uzak olması ama yinede birbirlerini unutamayıp biraraya gelmeleri(özetle 1.kitap) benim daha hoşuma gitmişti.Bu sevgili halleri beni pek etkilemedi.
0 yorum
zhltumper

zhltumper

@zhltumper

Kaidan ve Anna bu kitapta aralarındaki sorunları çözüyor ve direnişten vazgeçiyorlar ama herşey günlük gülistanlık değil ,ben diğer Nefiller de konuya dahil olunca bu kitabı daha bir sevdim ama biraz aksiyon eskiği var ,bu arada Blake 'e bayıldım.Seriyi takibe devam ...
0 yorum

Tatlı Tehlike (The Sweet Trilogy, #2) - S41

Bakışları aynıydı;gözlerinde, babamın beni sürükleyerek zirveden uzaklaştırdığı gece gördüğüm o acı dolu özlem vardı. Eksik olan tek şey panikti.
Karou tarafından eklenmiştir.
Beyza Uysal

Beyza Uysal

@beyzauysall

Çünkü zihnim,onu sevmeme izin vermeyeceğini bilse de kalbim umut etmeyi sürdürüyordu. (143)
0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Kelimeler güçlüdür Kai, kelimelerin eksikliği de öyle.
ataç ikon Tatlı Tehlike (The Sweet Trilogy, #2)
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Yağmur Urhan

Yağmur Urhan

@yagmururhan

''Ee... Aşıklar kavgası mı?''
''Biz sevgili değiliz dedik aynı anda.
''Sizi tutan nedir?'' diye gülümsedi Blake.
''Seni ve Ginger'ı tutan ne?'' diye sordu Kaidan.
''Bir okyanus, dostum. Ha si-'' Bana bakı. ''Iıı... hay seveyim seni.''
''Seveyim seni mi?'' diye sırıttı Kaidan. ''Yok, ben seni seveyim.''
0 yorum
Yağmur Urhan

Yağmur Urhan

@yagmururhan

Aşk zoraki olamaz, aşk dil dökmeyle tavlanamaz...
-Pearl S. Buck
0 yorum
Yağmur Urhan

Yağmur Urhan

@yagmururhan

''Tanışmamızdan sonra seni bir türlü kafamdan atamadım. Masum bir Nef kız görmenin olağandışı yapısındandı dedim ama fazlasıydı. Sen herkesin en iyi yanını görüyordun. O yolculukta beni delirttin, küçük Ann. Senden hoşlandığım anda kendimden ne kadar korktuğumu sana anlatamam. Sonra Hollywood'da o evsin kadına bütün paranı verdin ya, tamamdı. İşim bitmişti.''
0 yorum
505
KİTAP
Seri Kitaplar
Birden fazla kitaptan oluşan ve uzun sürmeleri nedeniyle okurken adeta hayatımızın bir parçası olan seri kitaplar listelenmiş...