up
ara

Hastalık Hastası (Sağlık)

Beğin Sağlığından Şüphe Edenlerin El Kitabı

Hastalık Hastası (Sağlık) Konusu ve Özeti

Hastalık Hastası (Sağlık)
Paranoyak kitabının da yazarı Dennis DiClaudio tarafından kaleme alınan Hastalık Hastası (Sağlık) kitabı Sağlık, Referans ve Kaynak türünde okuyucusu ile buluşuyor. NTV yayınevinden 1970 yılında 9786055443191 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hastalık Hastası (Sağlık) isimli kitap 208 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Avi Pardo çevirmiştir. Hastalık Hastası (Sağlık) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Avi Pardo
Yayınevi: NTV
ISBN: 9786055443191
Sayfa: 208 sayfa Basım Tarihi: 1970
Uykusuzluk mu çekiyorsunuz? Çok fena... Beyniniz bedeninize saldırmaya hazırlanıyor.

Sürekli ateşiniz mi var? Olamaz! Galiba derinizin altında yüzlerce kurtçuk geziniyor.

Sık sık kollarınız mı uyuşuyor? Üzgünüz, ama yakında bir heykelden farkınız kalmayacak...

Cildinizde hassasiyet ve renk bozukluğu mu var? Eyvah! Yüzünüzün ortasında bir boynuz çıkacak!

Çok fena mideniz mi bulanıyor?

Neyse, boşverin. Yakında hepsi hafızanızdan silinmiş olacak.

"Paranoyak" kitabının yazarı Dennis DiClaudio, bu kez oldukça tuhaf 45 fiziksel hastalığı anlatıyor ve ruh sağlığından şüphe duyan bizleri şimdi de beden sağlığımız üzerine şüphelerden şüphelere boğuyor.

Dennis DiClaudio sadece hastalık hastası sıradan bir yazar değil. Aynı zamanda Amerika'da tanınmış bir mizahçı ve komedyen. Ayrıca ünlü medikal ve bilimsel edebiyat dergisi Elsevier'in "Bulaşıcı Hastalıklar Bölümü"nün editörü ve iyi bir medikal yayıncı.

Eğer sağlığınız konusunda hassassanız bu cep kaynağını cebinize atın ve derinizde minik bir kızarıklık gördüğünüzde hemen kitabı açıp ne olduğuna bakın. Ne çıktı?
Güzel. Artık korkuyla başınıza gelecekleri beklemeye başlayabilirsiniz.
Fırat

Fırat

@firat

Bildiğiniz, bilmediğiniz dünyanın en ilginç ruh/sini hastalıkları. Kitap mizahı yaklaşımlarla hastalıkları anlatan bir rehber tadında. Paranoyaklığınızı tetikleyecek gibi bir kitap olduğunu sanmayın zira oldukça nadir rahatsızlıklardan bahsediyor. Bizde olsa olsa 'ucundan azcık' vardır.

Bir kitap gibi de değil, daha küçük baskılı bir kitapçık gibi. Resimli.
0 beğen · 0 yorum
Serda Kayman

Serda Kayman

@serdakayman

Çok ayıp ama gülme diyorum kendime, hastalık bu hepimizin başına gelebilir, ama engel olamıyorum.
0 beğen · 0 yorum

Hastalık Hastası (Sağlık) - S41

Tanrım! Kedi yavruları ne kadar şirin olur, değil mi? Evet, kesinlikle öyle. Çok şirinler! Kucağınıza kıvrılıp minik tüylü bir top haline gelmelerine bayılmaz mısınız? Tapılası değiller mi? Ya sırtüstü yatıp yumuşak karınlarını açtıktan sonra patilerini başlarının üzerine koymaları ve yetişkin bir kedi gibi gerinmeleri? Ya size bartonella henselae bakteriyel enfeksiyonlarını bulaştırmalarına ne demeli? Ya da derinin üzerindeki enfeksiyonlu bölgede oluşan irin dolu yaralara? İrin dolu lezyonlar çok şirin! Fakat bakteri sisteme yerleşecek zamanı bulduktan sonra oluşan kanlı kistlerin yanına bile yaklaşamazlar. Yemek gelmez mi onları içinizden? Yazık ki yakında onları göremeyeceksiniz, körleşmekte olduğunuz dikkate alınırsa.
Serda Kayman tarafından eklenmiştir.