up
ara

Şampiyon

Şampiyon Konusu ve Özeti

Şampiyon
Şampiyon kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: Sefa Emre İlikli
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 9786053435419
Sayfa: 360 sayfa Basım Tarihi: 2015
Day bir efsane. June ise bir deha. Peki, kim Şampiyon olacak?

June ile Day, Cumhuriyet halkı ve birbirleri için çok fazla fedakârlıkta bulunmuşlardır. Şimdi vatanları bir dönüm noktasındayken June bir kez daha Cumhuriyet'in gözüne girmiş ve hükümetin seçkin çevresinde bir Princeps adayı olarak hizmet vermeye başlamıştır. Day de yüksek rütbeli bir asker olmuştur. Bir barış antlaşması yürürlüğe girmek üzereyken ortaya çıkan ölümcül bir salgın, Koloniler arasında paniğe yol açmış ve Cumhuriyet'in sınır kentlerini savaş tehdidi sarmıştır. Sadece June bu tehdide karşı ülkesini nasıl savunacağını bilmektedir. Ancak binlerce insanın hayatını kurtarabilmeleri için sevdiği tek erkekten, her şeyini feda etmesini istemek zorundadır. Marie Lu'nun heyecan dolu, macera ve gerilim yüklü üçlemesi şaşırtıcı bir finalle sonlanıyor…

"Sınırları zorlayan bir seri, çoksatan olmayı kesinlikle hak ediyor."
-Barnes and Noble-

"Yaratıcı detaylarla işlenmiş, macera dolu bir aşk hikâyesi."
-The Los Angeles Times-

"Distopik Efsane üçlemesinin bu son derece canlı finali, beklenmedik detaylarla türünün hakkını veriyor."
-Kirkus Reviews-

"Lu'nun çıkışı büyüleyici olmuştu. Bu kitap da yeni serileri için umutları artırıyor."
-Publishers Weekly-

"Efsane ve Deha kitaplarını beğenenler bu kitabı kaçırmak istemeyecek."
-New Jersey State Library-
nlgnycydncr

nlgnycydncr

@dunyasnilzehes

Şampiyon serinin 3.kitabi ve okudum bitti 👌
Araya zaman girdi bu üç kitabi okurken ama etkileyici konusu ile unutmayacaklarim arasında.1.kitap Efsane,2.kitap Deha nın paylasimlarini yaptigimda da kitaplara olan begenimi aktarmış keyif alarak okuduğumu yazmıştım.Şampiyon içinde aynısı söz konusu.
Daha önceki paylasimlarimi gözden kaçıranlar için ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum.Day ve June nin hikayesi aslında bu. Bu iki genç içinde bulundukları vatan için farklı fedakarliklarda bulunmak zorunda kalırlar.
Ölümcül bir salgın hastalık tam iki ülke arası antlaşma sağlanırken ortaya yeniden çıkınca işler değişir ve Cumhuriyet halkı ayakta kalabilecek midir?
Marie Lu 'nun heyecan dolu,macera ve gerilim yüklü bu üçleme kitabi distopik sevenlerin keyifle okuyacagindan eminim.

Ileride bu tazrda yazılmış farklı kitaplara da yer vereceğimden eminim.
ataç ikon Şampiyon
kitaba 9 verdi
0 yorum
Beni ağlatan ilk kitap!
Öncelikle bu serinin en çok beğendim kitabı son kitap yani Şampiyon oldu. Dediğim gibi beni ağlatan ilk kitap Şampiyon. Aslında çok farklı bir son oldu, evet şaşırdım ama şaşırmaktan çok üzüldüm. Karakterler böyle bir son haketmediler ama biraz düşünüce de belki de daha iyi olmuş diyorsunuz.
Yani yazar kafanızı baya bir karıştırıyor ki bu gerçekten hoş bir duygu. Ve şunu da söylemeliyim ki ben karakterleri çok çok sevdiğim için sonunda ağladım. Diğer okuyucular da bu etki oluşmayabilir.
Onun haricinde olaylar çok hızlı geliştiği için biraz karışık bir halde oluyorsunuz. Ve başrol karakterleri June ve Day arasında June çok egoist bir insan gibi gösterilmiş. Bu benim hoşuma gitmedi. Ve aynı zamanda da Day de çok zavallı gösterilmiş.
Onun haricinde gerçekten güzel bir kitap.
Okumalısınız :)))).
ataç ikon Şampiyon
kitaba 9 verdi
0 yorum
angelsbooks

angelsbooks

@babyangel

Day ve June'un hikayesi nihayete erdi. Diğer iki kitaptaki aksiyon aynı hızla devam etti. Yazar yine okuru ince bir çizgide yürütüyor. Distopya severlere gözü kapalı tavsiye edebilirim Efsane Serisi ni :) 3. kitabın finalinde beni sinir eden 2 yer var ama onlara da nazar boncuğu diyelim. Bitirmemek için oyalandım da oyalandım ama yine de bitti işte :/ İç basım yine çok şık, okurken ayrı bir keyif veriyor insana ❤️
ataç ikon Şampiyon
kitaba 8 verdi
0 yorum
Corpus

Corpus

@corpus

Şampiyon, birkaç detayla beni mükemmel demekten alıkoyuyorsa da güzel bir şekilde bitti. İnsan hayal dünyasının daha çok mutlu etmesini istiyor ama sanırım gerçekçi olmasaydı da mantıksız bulurdum. Aslında seri için çok fazla söylenecek şey yok. Konuyu anlatmak ya da spoiler vermek istemem çünkü. Distopya seviyorsanız tavsiye ederim mutlaka.
ataç ikon Şampiyon
kitaba 6 verdi
0 yorum

Şampiyon - S41

Eğer Cumhuriyet gerçekten yeniden savaşa giriyorsa, o zaman belki de Eden'ı ülkeden çıkarmanın bir yolunu bulmalıydım. Artık ne de olsa ülkeden çıkacak gücümüz vardı. Beni burada ne tutuyordu, bilmiyordum.
Berra Bakoğlu tarafından eklenmiştir.
34
KİTAP
Birbirinden İlginç Distopik Toplumları Anlatan En İyi Distopya Kitapları
Gelecek zamanla ilgili ürkütücü senaryolar okumak istiyorsan en iyi dispotik kitaplar listemiz tam sana göre. Bildiğin başka ...
123
KİTAP
En İyi Bilim Kurgu kitapları
Alternatif zaman dilimleri, uzay, zamanda yolculuk, yapay zeka, ışınlanma ve aklın alamayacağı daha pek çok ileri teknoloji u...