up
ara

Bir Artı Bir

Bir Artı Bir Konusu ve Özeti

Bir Artı Bir
Bir Artı Bir kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: Elif Tozlu
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 9786053435129
Sayfa: 464 sayfa Basım Tarihi: 2015
Sen ve beni toplasak sonuç ne olur?Tatlı bela bir kadın…İki çocuğuna bakmak için deliler gibi çalışan ve baharın gelmesini dört gözle bekleyen Jess Thomas bugüne kadar hayatındaki tüm zorlukların üstesinden tek başına gelmiş. Ama artık birinin ona yardım istemenin kötü bir şey olmadığını anlatması gerekiyor…Ve hayatı alt üst olmuş bir yabancı…Yıllar boyunca çalışıp kazandığı her şeyi kaybetmesine neden olabilecek inanılmaz bir hata yapan Ed Nicholls bir uçurumun eşiğinde. Hatasını telafi edebilmesi için tek bir kurtuluş yolu var ve o yol da büyük bir maceranın içinden geçiyor…Sonuç…Jess birine borçlu kalmak istemeyecek kadar gururlu, Ed ise kendi sorunlarından başka hiçbir şeyi görmüyor… Peki, apayrı dünyalara ait bir kadın ve bir adam yan yana geldiğinde beklenmedik bir sürpriz gerçekleşebilir mi?"Bir su damlası kadar saf ve yeni yeni konuşmaya başlayan bir bebek kadar komik… İşte Jojo Moyes'in başyapıtı!"-Marie Claire-"Jojo Moyes aşk, romantizm ve komediyi coşkuyla yan yana getiren bir kraliçe gibi… Senden Önce Ben'e doyamayan herkes bu sevimli romana bayılacak!" -New York Times-"Rengârenk bir lunaparka girip duygudan duyguya koşmaya hazırlanın!" -Sunday Express-"Kitabın son sayfasını çevirdiğimde içimden bir parça koptuğunu sandım. Bu kitap ve karakterler içinize işleyecek." -Random Things Through My Letterbox-
Misafir

Misafir

@misafir000

Jojo Moyes, okuyucuyu içtenliğiyle ve sadeliğiyle etkileyen bir yazar. Diğer kitaplarında aldığım tadın aynısını Bir Artı Birde de aldım. Kitap kalın olmasına rağmen bir kere bile sıkılmadım ve okumaya ara verdiğim en uzun süre uyumak içindi. Kitap yeterince akıcı ve sahneler filmini izlemişim gibi hala gözümde canlanıyor. Kitapta anlatılanlar kapı komşunuzun, en yakın arkadaşınızın hatta sizin bile başınıza gelebilecek şeyler. Şu köşeyi döndüğümde ya da sokakta yürürken her an kitapta ki karakterlerden biriyle karşılaşacakmışım hissine kapılıyorum. Eğer kendi hayatınızdan uzaklaşıp biraz gülmek, (kahkahalarla güldüğüm bölümler vardı) rahatlamak istiyorsanız okuyun. Ve kesinlikle size şunun garantisini verebilirim bu "vıcık vıcık" bir aşk romanı değil. Aşktan ziyade ailenin ne kadar değerli olduğunu, bütün zorluklara rağmen ayakta kalmanın ve vazgeçmemenin ne kadar önemli olduğunu anlatıyor. Kitapta da denildiği gibi : "Bazen denemeye devam etmen gerekiyor."
ataç ikon Bir Artı Bir
7.2 (52 oy)
2 yorum
Gülşah Sönmez (@gulsahsonmez)
Kitabı okumayı düşünüyordum ancak incelemeniz o kadar güzel ki "bir an önce okumalıyım" dedirttiniz bana, emeğinize sağlık:)
30.08.15 beğen cevap
Selenay (@selenay)
Asıl böyle düşündüğünüz için ben teşekkür ederim size :)
30.08.15 beğen cevap
Sümeyye Karaköse

Sümeyye Karaköse

@sumeyyekarakose

Harikaydı!! Bunun öylece söylenen mekanik bir kelime olduğunu sakın düşünmeyin. Kitap kesinlikle iyi bir yorumu hak ediyor. kitabın bir yerinde gotik çocuğumuz Nicky blokunda bir yazı yazmıştı: "Hiç bir yere uymayan bir ailenin hikayesi bu. Biraz inek olan ve matematiği, makyaj yapmaktan daha çok seven küçük bir kız.... Makyaj yapmayı seven ve hiçbir gruba uymayan bir oğlan... Peki hiçbir yere uymayan ailelerin başına ne mi geliyor? Paramparça, meteliksiz ve kederli bir son. Baştan söyleyeyim, burada mutlu son yok millet." Bu yazısının ilk paragrafı ve kitabı özetliyordu. Ama kesinlikle üzüntü verici bir hikaye değildi. İçinde biraz aşk, biraz aile kavramı, birazcık iyilik ve son olarak da biraz mizaç vardı. Kesinlikle sıkılmadan okunabilecek bir kitap!!! Tüm okuyucular kesinlikle okuyabilir. KESİNLİKLE!!
ataç ikon Bir Artı Bir
7.2 (52 oy)
0 yorum
Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948

JOJO MOYES, bu kitabında birazcıkta olsa tür değiştirmiş. Çok etkileyicilik ve çeşitlilik kazanmış kalemi adeta. Romandaki kadın ve erkek karakter ise; çok uyumlu olmuş. Yazar, o iki karakterin birbirlerine olan uyumunu okuyucuya hissettirmeyi gayet iyi başarmış bence. Yazarı Senden Önce Ben romanı sayesinde tanıyıp, her kaleme aldığı romanı alıp okudum. JOJO MOYES kalemine o kadar alışmışım ki, kitapları su gibi akıp gidiyor. Kitapları arasında birinci favori kitabım, Senden Önce Ben romanı olmakla birlikte ikincisi ise, Bir Artı Bir romanı oldu. Siz henüz bu kitabı okumadıysanız biran önce okuyup, okumanın keyfine varmalısınız. Yazara ve Pegasus Yayınına sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
ataç ikon Bir Artı Bir
7.2 (52 oy)
0 yorum
Burcu Ünlü

Burcu Ünlü

@burcuunlu

Pembe dizi tadında bir kitap daha... İki çocuğu ile birlikte tek başına yaşam mücadelesi veren Jess'in hayatını geri kazanmak için farklı bir maceraya sürüklenmesi ona ve çocuklarına yeni bir hayat kazandırıyor. Elbette yine sımsıcacık bir aşk ve romantizm var. Ve vazgeçilmez tema zengin fakir aşkı :) Jojo Moyes'in okuduğum 3.kitabı. Sürükleyici bir kitap fakat aman aman diyebileceğim bir kitap değil. Üst üste ağır kitaplar okuyup biraz dinleneyim yahu diyorsanız e biraz da pembe dizileri seviyorsanız keyifle okuyabilirsiniz
ataç ikon Bir Artı Bir
7.2 (52 oy)
0 yorum
Nazlı

Nazlı

@selamalbatros

Bitti..
Senden Önce Ben kitabı ile kıyasladım ve baştan kitaba adapte olamadım..
Ama konusu itibariyle gayet akıcı bir kitaptı. Son yarıyı sadece bugün okudum.Hayatı mahvolan ve beceriksiz olduğunu düşünen bir adam tesadüfen iki çocuğu ile tek başına hayat mücadelesi veren bir kadın ile yolu kesişince işler garip bir hal alıyor..
Sen ile ben birleşirsek sonuç ne olur diye de merak etmeden duramıyorlar..
Güzeldi, hatta karışık kafa ile okuduğum için bir özrü haketti..
ataç ikon Bir Artı Bir
7.2 (52 oy)
0 yorum

Bir Artı Bir - S41

O gece bir kolunu Ed'in üzerine atarak uyudu. Ed ise gözüne bi damla uyku girmeden öylece uzanırken keşke Ronan'ı arayabilsem diye düşünüyordu.
Sinan Ateş tarafından eklenmiştir.
Tanju Ünal

Tanju Ünal

@tanjuunal3

İnekler Kulübü'nün ilk kuralı. İnekler Kulübü diye bir şey yoktur.
ataç ikon Bir Artı Bir
7.2 (52 oy)
0 yorum
İlkay

İlkay

@ilkayyy

Mutlu bir hayatın anahtarı, geçmişi çabuk unutmaktır.
ataç ikon Bir Artı Bir
7.2 (52 oy)
0 yorum
Tanju Ünal

Tanju Ünal

@tanjuunal3

Mutlu bir hayatın anahtarı, geçmişi çabuk unutmaktır.
ataç ikon Bir Artı Bir
7.2 (52 oy)
0 yorum
Tanju Ünal

Tanju Ünal

@tanjuunal3

Bazen kafandakileri çözmek için biraz uzaklaşmak gerekir. O zaman her şey daha da netleşir.
ataç ikon Bir Artı Bir
7.2 (52 oy)
0 yorum
Tanju Ünal

Tanju Ünal

@tanjuunal3

"Okulu seviyorum," dedi. "Biliyorum... arkadaşlarımın çoğu sıkıcı olduğunu düşünüyor. Ama ben okulu eve tercih ederim."
ataç ikon Bir Artı Bir
7.2 (52 oy)
0 yorum
kağanaz

kağanaz

@kaganaz

 paylaşım fotoğrafı
💁🏼‍♀️ Bir Artı Bir ✨✨✨
Sen Ve Beni Toplarsak Sonuç Ne Olur ..
ataç ikon Bir Artı Bir
7.2 (52 oy)
2 yorum
ELİF.🍒 (@julioco)
Biz❤❤
06.07.19 beğen 1 cevap