up
ara

Yetim

Yetim Konusu ve Özeti

Yetim
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Christopher Ransom tarafından kaleme alınan Yetim kitabı Roman (Çeviri), Gerilim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Panama Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 9786059127066 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yetim isimli kitap 448 sayfadan oluşuyor. Yetim kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Panama Yayıncılık
ISBN: 9786059127066
Sayfa: 448 sayfa Basım Tarihi: 2015
Darren ve Beth Dunn çifti, yıllar boyunca erkek evlat sahibi olmak istemiştir. Darren'ın hayatı bir kaza sonucunda, evinden kaçmakta olan Adam ile kesişince, oğlanı evlerine kabul eder ve koruma altına alırlar.Kolayca gülümseyebilen ve sevgi dolu bir kalbi bulunan Adam, hoş bir rüya gibi aileye mutluluk katarken evin içindeki etkisini de her geçen gün arttırmaktadır. Darren, yıllar önce ortadan kaybolan çocukluk dönemindeki bir arkadaşını sıkça düşünmeye başlar.Karanlık sırlar açığa çıktıkça, Dunn Ailesi'nin mutlu yuvası şeytani güçlerin savaş alanı haline gelir. Kapıları kilitlemenin hiçbir faydası olmaz. Gecenin bir an önce sona ermesini dilemenin anlamı yoktur.Yetim zaten oradadır…Kitabın tamamını okumaya cesaretiniz var mı?
Değişik bir korku gerilim
Üç kişilik Dunn ailesinin reisi Darren, çocukluğundan beri kafayı bisikletlere takmış biridir ve orta yaşına rağmen hâlâ bisiklet koleksiyonu yapmaktadır. Hatta bu amaçla evinin bir bölümünü atölyeye dönüştürmüştür. En büyük derdi liseyi bitirmek üzere olan kızının erkek arkadaşıyken (ki onu tanıdıkça bu sorun da ortadan kalkar), Adam adındaki küçük bir çocukla yolları kesişir. Ve bütün hayatı değişir. Böylece kitap, epey ilginç bir hale geliyor fakat yazar Christopher Ransom, daha ilk bölümden itibaren okurlarını meraklandırmayı başarmış.

Kimi bölümleri (babaanneyi huzur evinde ziyaret, kadın öğretmenin evinde yaşananlar gibi) okuru epey ürkütse de, bazı bölümleri son derece duygusal olan romanı kısa sürede bitirmek mümkün. Gizemin çözüldüğü ve olayların hareketlendiği son bölümlerse kitaba hem değişiklik, hem de keyif katmış. Korku gerilim türünü sevenlere tavsiye ederim.
ataç ikon Yetim
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum

Yetim - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Seda Bouchard

Seda Bouchard

@sedabouchard

Kaderi, olağanüstü bir içgüdüyle veya görevinde ona yol gösteren büyük bir güçle çizilmişti sanki. Adam, büyük bir sınavda başarılı olana dek, bu misyonun amacı ortaya çıkmayacaktı.
Kısacası hayatta kalmak için savaşmalıydı.
ataç ikon Yetim
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Seda Bouchard

Seda Bouchard

@sedabouchard

Tamam, kimse mükemmel değildir ama kötü biri olmamaya çalışmak ne kadar zor olabilir ki? Mesela başkasının arabasını çalmamak ne kadar zor olabilir? Afrika'daki bir köyü yerle bir etmemek ne kadar zor olabilir? İnsanlarla dolu bir markete ateş açmamak ne kadar zor olabilir? Bebeğini çöpe atmamak?
ataç ikon Yetim
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum