up
ara

Ali İsmail Emri Kim Verdi?

Ali İsmail Emri Kim Verdi? Konusu ve Özeti

Ali İsmail Emri Kim Verdi?
Hanefi Yoldaş kitabının da yazarı İsmail Saymaz tarafından kaleme alınan Ali İsmail Emri Kim Verdi? kitabı Siyaset, Araştırma - İnceleme türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 2015 yılında 9789750517594 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ali İsmail Emri Kim Verdi? isimli kitap 195 sayfadan oluşuyor. Ali İsmail Emri Kim Verdi? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: İletişim Yayınevi
ISBN: 9789750517594
Sayfa: 195 sayfa Basım Tarihi: 2015
Ali İsmail Korkmaz, dört polis ve dört sivilin tesadüfi saldırısının değil, Eskişehir'de 31 Mayıs 2013'de başlayıp 3 Haziran'da son bulan örgütlü bir şiddetin kurbanı oldu. Sanıkların savunmalarından muhafazakâr ve milliyetçi oldukları görülüyordu. Ama daha önemlisi, dönemin başbakanından ilham almış, onun koruması ve teşviki altında çalışmışlardı. Bu nedenle, sanık polis Mevlüt Saldoğan, mahkemede "Gezi darbe ise, ben darbeyi bastırdım" demek cüretini gösteriyordu. Ali İsmail'e tuzak kuran siviller ise Recep Tayyip Erdoğan'ın "Yüzde elliyi evde zor tutuyoruz" dediği kitlenin parçasıydılar. Türkiye'nin en başarılı gazetecilerinden biri olan İsmail Saymaz bu kitabında, tek "suçu" polis şiddetinden kaçmak olan Ali İsmail'in ölümüne neden olan olaylar zincirini ve bu cinayeti örtmek için oluşturulan örgütlenmeyi bir detektif titizliğiyle, en ince detayına kadar inceliyor. "Emri kim verdi?" sorusunun yanıtını "düşman ceza hukuku"nu yürürlüğe koyan güç ve zihniyette aramamız gerektiğini gösteriyor.
Ertan Üney

Ertan Üney

@habesh

Emri kim verdi?
İsmail Saymaz'ı fırsat oldukça radikal gazetesi ve tartışma programlarından takip ederim. Araştırmacı gazeteciliğin hakkını veren insanlardan.

Bu kitabında Gezi döneminde insanlık dışı muamele sonucu hayatını kaybeden Gezi parkı olaylarının Eskişehir sürecini, Ali İsmail Korkmaz'ın bu süreç sırasında maruz kaldığı şiddet, polislerin ve sivil faşistlerin işbirliğini okuyacak, Ali İsmail'e atılan her tekmeyi ruhunuzda hissedeceksiniz.

Emri kimin verdiğini zaten biliyorsunuz.

#ismailsaymaz #aliismailkorkmaz #geziparkı #taksim #eskişehir #iletişimyayınları
2 beğen · 0 yorum

Ali İsmail Emri Kim Verdi? - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Hickirik

Hickirik

@dieanotherday

İnsan tektir, hürdür. Dizginlenmemelidir.
ataç ikon Ali İsmail Emri Kim Verdi?
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
8 beğen · 0 yorum
Hickirik

Hickirik

@dieanotherday

... onu vurdular, gözümle gördüm onu
ak bir zambağa binmiş
gidiyordu
zambak dur, sana da bulaştı kan ...
ataç ikon Ali İsmail Emri Kim Verdi?
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum