up
ara

Aşkın Romanı

- L'Amor roman

Aşkın Romanı Konusu ve Özeti

Aşkın Romanı
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Camille Laurens tarafından kaleme alınan Aşkın Romanı kitabı Roman (Çeviri), Fransız türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dharma Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9789944986007 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aşkın Romanı isimli kitap 192 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Yaprak Yaltı çevirmiştir. Aşkın Romanı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Yaprak Yaltı
Yayınevi: Dharma Yayınları
ISBN: 9789944986007
Sayfa: 192 sayfa Basım Tarihi: 2015
Aşk bir yoksunluktur, eksik olan, ortada olmayan, yürürlükten kalkmış, artık inanılmayan, ne olduğu bilinmeyen bir şeyi barındırır. Burada olmayan bir şey, kaybettiğimiz, tabii ona sahip olabilseydik... aşkın bize verdiği bizi aşktan ayırır, bizi uzakta tutar, daha fazla yaklaşamayız, bir duvara çarparız, aşkın duvarına; sadece aşkın olabileceği gibi kör bir duvara; boşuna tıklatır, tık tık deriz, buradayım aşkım... ama açmıyor, açılmıyor, sadece biraz aralanıyor, böyleyken giremezsiniz, evinize girer gibi olmuyor, hayır, hiç şüphesiz özel bir mülk, aşk, kişiye özeldir, genellenemez.

Femina ödüllü yazar Camile Laurens, dilimize çevrilen bu önemli kitabında aşkı romanlaştırıyor, adeta aşkın romanını yazıyor. Laurens, romanın kahramanını Camille'nin (yazar mı?) aşk üzerine düşünmeye başlamasıyla kendini geçmişinin aşk labirentlerinde buluyor. Yazar ya da roman kahramanı Camile, La Rochefoucald ve onun aşk düşünceleri arasında dolanıyor, daha sonra büyük nine Sophie, anneanne Marcelle, anne Simone ve nihayet kızı, Camile Laurens sökün ediyorlar. Her kadın için, kendi çocuğunun sormaya asla cesaret edemediği sorular soruyor yazar: "sevdi mi?", "sevildi mi?", "aşk bu mu?"
(Arka Kapak

Aşkın Romanı - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Karartı

Karartı

@kararti

Birbirlerini önce, yıllar sonra görecekleri gibi görseler kim sevmeye başlardı? Peki, kim ayrılabilirdi birbirlerini ilk gördükleri andaki gibi görmeye başlasalar?
ataç ikon Aşkın Romanı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum