up
ara

Vadideki Zambak Kitap İncelemeleri

Gamze Türk

Gamze Türk

@gamzeturk - Bursa

Ayın ikinci kitabı da bitti.
Birini çocuğun gibi sevmek,sahiplenmek ve görmek. Bir annenin şüphesiz ki evlatlarına gösterdiği sevgi bütün sevgilerden üstündür. O kadar temiz bir aşk varmıdır ki yeryüzünde. Bir annenin çocuğuna aşkı ve bir çocuğun annesine olan aşkının üstünde.

-iyiki okumamak gibi bir delilik yapmamışım. Yoksa böyle güzel bir eserden mahrum kalıcaktım. Evet dili fazla ağır ve fazlaca betimleme kullanılmıştı. Fakat kullanılan betimlemeler bende kitabı okumaktan çok izliyormuşum izlenimi uyandırdı. Aşkı okadar güzel bir boyutta anlatmış ki sevgili Balcaz. İnsanın içinde tarifi imkansız yerlere dokunuyor okurken. Ve öyle güzel sevmiş ki sevgili karakterimiz insan o zambakın yerinde olmak istiyor.

- kitap hakkında bilgi vermek gerekirse ;
Hikayemiz küçük bir çocuk olan felix'in o yaşlarda ki aile yaşantısını ve yanlışlığını terk edilmişliğini konu alarak başlıyor. Daha sonra ise 20 yaşında iken ilk görüşte kapıldığı sevgili meleği ve zambakı olan Henriette'si ile devam ediyor. Onların arasında geçen bu muhteşem hikayede. Bir kadının anne şefkatiyle bir erkeği nasıl sevdiğine ve bir erkeğin bir teyze, bir oğul sevgisiyle bir kadına nasıl taparcasına aşık olduğu okuyacaksınız. Onların ki okadar temiz ve aynı zamanda okadar günahkar bir aşk ki okurken sizde o aşkın büyüsüne kapılıp kendinizi 1817'li yıllarda o güzel vadide bulacaksınız.

"sevdiğine sahip olamamış bir aşk, arzunun şiddetiyle ayakta kalır. "
ataç ikon Vadideki Zambak
kitaba 10 verdi
0 yorum