up
ara

Vadideki Zambak Kitap İncelemeleri

Betül Zeyrek

Betül Zeyrek

@betulzeyrek

Klasikleri okumaya yeniden başladım, neden mi bazı kitapalar yaşınızın biraz daha ilerlediği evrede okununca damağınıxda daa rnfes bir tad bırakıyor bunu hissedebiliyorsun. Ve ben bu tadı hissetmek istedim.
.
.
Vadideki Beyaz zambak olmalı diye geçirdim içimden ismini, yemyeşil bir vadinin ortasında, yeşile yakışır büyüklükte ve zerafette bir şato ve bu şatonun taraçasında durunca vadinin en görkemli şaheseri olan bembeyaz bir elbise ile el sallayan güzeller güzeli....... Ve vadinin ortasında Felix'in en büyük aşkı ve saygı duyduğu sevdası Zambağı... Yanında iken hep aynı şeyi düşünüyor vadinin en güzel zambağının yanındayım, nefes almak gibi ihtiyaç onun için. Zamanın tğm olumsuzluklarına inat bir kadının bir erkek üzerindeki etkisi. Bir kadın seven bir adam için bazen anne, bazen abla, bazen kardeş, bazen sevgili, bazen eş, bazen hiç birşey, bazen herşey'dir...
Ve bir kadın gerçek sevgiye jiç bir zaman ihsnet etmez, her zaman vefalıdır, sadıktır...
Ve bir kadın çocuklarına karşı daima fedakardır, bir yamda kalbi onun için çarpan, benliğini saran bir erkeğin sevgisi ile dolu olsa da, asla çocuklarından vazgeçmez...
.
.
Bu kitap bende bambaşka duygulara ev sahipliği yaptı. Okuduğunuzda sizde daha da güzel tadlar bırakacaktır. Akıcı bir anlatım, sade bir dil... Klasikler okunmaya değer azizim, azizem, sakın ha geö kalmayın ??
.
.
Klasikler hakkında yorum yapmaya gerek yok aslında ben sadece bende uyandırdığı hisleri kaleme alma cesaretini göstermiş bulunuyorum, ??
ataç ikon Vadideki Zambak
kitaba 8 verdi
0 yorum