up
ara

Mutlu Olma Sanatı

Mutlu Olma Sanatı Konusu ve Özeti

Mutlu Olma Sanatı
Mutlu Olma Sanatı kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: Yaşar Nabi Nayır
Yayınevi: Varlık Yayınları
ISBN: 9789754340778
Sayfa: 127 sayfa Basım Tarihi: 2015
Çağdaş Fransa'nın sayılı filozoflarından olduğu kadar, üslup sahibi başlıca edebiyatçılarından biri olan Alain, tahlilci bir zekaya sahip üstün bir düşünürdür. Kısa notlar içinde her gün aklımıza gelen sorulara yanıtlar hazırlayan ve her zaman doğruyu bulmakta isabet gösteren Alain'in bu kitabı, yaşamınızda güçlü etkileri olacak kadar derin ve yeni görüşlerle doludur. Bu kitap size, mutlu olmak için talih ve kaderden daha başka yollar da olduğunu kaderimizi değiştirmek için elimizden bir şeyler gelebileceğini gösterecektir. İlgiyle okuyacağınızı sanıyoruz.
Kütüphenemi düzenlerken bu minik kitap geçti elime. Bir kaç sayfa karıştırayım derken tamamını bitirdim. Aklımıza gelen sorulara yanıtlar hazırlayan ve doğruyu bulmak hayatımızı etkileyebilecek değişik görüşlerle dolu, mutluluğu ve onu yaymayı erdem olarak gösteriren bir kitap.

Kitabın demek istediği belki de hepimizin ihtiyacı olan değil de sahip olduğu şeydir mutluluk. Yani elimizdekilerin kıymetini bilmek, doyumsuz davranmamak gerek. Kitap mutluluğu çeşitli koşullara bağlayıp hayatı boyunca bunları kovalayarak ölen insanoğlunun yanılgısını fark ettirme çabasındadır.
Dürüst, sakin ve mert olun sizden mutlusu olmaz velhasıl. Gençliğimde, (yani kişiliğim henüz oturmamışken) tanısaydım Alain'i çok iyi olurdu. Onun etkisinde olmak isterdim.
Okuyunuz okuyunuz okuyunuz...
ataç ikon Mutlu Olma Sanatı
9.5 (2 oy)
0 yorum

Mutlu Olma Sanatı - S41

Birini tanırım; geleceğini öğrenmek için elinin çizgilerini bir falcıya göstermiş, bunu, inanmadan laf olsun diye yapmıştı.
Seçil Özüdoğru tarafından eklenmiştir.