up
ara

Aşkın Kollarında

American Heiresses -2 - An Affair Most Wicked

Aşkın Kollarında Konusu ve Özeti

Aşkın Kollarında
Aşkın Kollarında kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Deniz Beril Bacaklılar
Yayınevi: Ephesus Yayınları
ISBN: 9786055358303
Sayfa: 374 sayfa Basım Tarihi: 2013
Clara Wilson, Londra'ya onca yolu adını temizlemek için gelmişti. İnatçılığı, okyanusun öbür tarafında evlenmesini neredeyse imkansız kılarken, yanlışlıkla gittiği bir baloda kendisini Rawdon Markisi Seger Wolfe'un kollarında bulmuştu. Clara daha önce hiç âşık olmamıştı ama markiyle tanıştığında bu hissettiğinin aşk olduğundan hiç şüphe duymamıştı. Ne yazık ki aşk, kafasındaki en son şeydi. Buraya kendisine bir eş bulmaya gelmişti, bir hovarda değil.Kötü şöhretli Marki ise Clara Wilson ile tanıştığında ona karşı öyle güçlü bir arzu duymuştu ki, kendisini aristokrat Londra'nın girdabına yeniden kapılmaktan alıkoyamamıştı. Şimdi kendisine hiç uygun olmayan bu güzelliğin aşkını kazanmak için mücadele ederken, bu oyunda kendi kalbini de ortaya koyacaktı. "İşveli bir kadın, enfes bir şekilde hınzır bir erkek ve çok iyi sunulmuş bir Viktoryan atmosferi içinde MacLean okuyucularını büyülüyor. Özel kıvılcımları ve şehvet anlayışı onun zirveye yükselişinin önünü açıyor."-Romantic Times-"Türünün harika bir örneği."-Jo Beverley-"Bu kitabı, iki muhteşem gün boyunca başımı kaldırmadan okumanın keyfine vardım. Hikâye bal gibi akıp gidiyor ve yerinde olmak isteyeceğiniz karakterlerin yaşadıklarını okuyarak sayfaları çevirirken aldığınız lezzetten parmaklarınızı yalıyorsunuz. Muazzam bir hikâye anlatıcı olan ve öykülerine neredeyse şarkı söyletecek denli hayat katan yazarın anlattıklarına gömülüp gidiyorsunuz. Bu kitabı vakit geçirmeden 'okunması gerekenler' listenize eklemelisiniz."-Suzanne Coleburn-
Elçin Ceylan

Elçin Ceylan

@kitapavcisi0

http://gokkusagindakisonrenk.blogspot.com/2013/03/konusan-kitaplar-ile-blog-turu-iigun.html

Tarihi aşk romanı okumaya Judith McNaught Düşler Krallığı ile başlamıştım ve bayılmıştım. Sonra yazarın diğer kitaplarını da okudum, hepsi birbirinden güzel ama hep aynı ilerledikleri için sıkılmış bırakmıştım. Ondan sonra okuduğum kitap buydu.

İlk kitabını okumadım ama bu kitabın konusuna kısaca değinirsek, Amerika'daki sezonunu pek iyi geçiremeyen Clara, ablası gibi İngiltereye şansını denemeye gelir. Hem de ne geliş! İlk balosuna sansasyonel bir şekilde başlayan Clara için işler pek de istediği gibi gitmez. Çünkü orada tanıştığı maskeli ve çekici adamı aklından atamıyordur, bir de kim olduğunu bilse! Tabi öğrenmeden duramıyor kızımız, ve o adam tahmin edeceğiniz gibi esas oğlanımız oluyor yani Rawdon Markisi Seger Wolfe.

Clara, maceracı, atak ve dönemin şartlarına göre asi biri. kitabı ilginç kılan da bu sanırım. Çünkü bu tür kitaplar da kızlar genel de daha çekingen olup olup bitene kabul edilebilir gözüyle bakıyor. En azından benim okuduklarımda. Gerçi burada da esas kızımızın ne ise gerçekleşmesi biraz sinirimi bozdu. İstediğinin olmamasını da öğrenceksin kızım! Neyse, gerçek aşkı ve sevgiliyi arayan maceracı kızımın tanıştığı kişinin de normal olması beklenemez. Onun hakkında çok fazla bir şey yazıp spoiler vermeyeceğim ama kalbi kırık ve inanılmaz derece de çekici olduğunu bilin. Ah bir de şehvetli hem de nasıl!

Belki de henüz doğru kadınla tanışmamıştı, hepsi buydu. Tüm oğlanlar nihayetinde büyüyüp adam olurdu, öyle değil mi?

Kitap beklediğimin aksine cinselliği fazla olan bir kitaptı. Erotik değil o kadar ileri gitmemiş ama yine de film sahnelerinde öpürlerken kamera yukarı çıkar ve sahne değişir tipinde de değildi. Ayrıntılı olmasa da olayı anlatıyordu. Açıkçası beni rahatsız etmedi, sonuçta en başta Markiyi cinsellğine düşkün biri olarak tanıtarak okuyucuyu bu duruma hazırladığını düşünüyorum.

"Cenneti gördün mü?"
"Tanrım, evet."
"Neye benziyordu?"
"Sana."Bu benim en sevdiğim ve kitabı okuma şevki veren alıntı. Romantik aşkları seviyorum!
ataç ikon Aşkın Kollarında
kitaba puan vermedi
0 yorum
angelsbooks

angelsbooks

@babyangel

3 Amerikalı kız kardeşten 2.nin hikayesini de geride bıraktım. Serinin bu kitabında yazar güven/güvensizlik üzerine yoğunlaşmış. Ana karakterlerden Clara Wilson, romantik bir genç kız. Kötü şöhretli bir de Markimiz var. Toplumdan uzaklaşmış, kafasına göre yaşayan ve 'insanlar ne düşünür'ü umursamayan bir İngiliz. Cici bir tarihi aşk romanı. Kitabın kapağını da çok sevdim ayrıca. Çok şık ☺️
ataç ikon Aşkın Kollarında
kitaba 6 verdi
0 yorum
irem altınöz

irem altınöz

@iremaltinoz

Tarihi aşk romanına sarmıştım bi aralar.O sırada bu kitaba denk geldim.Başlarında biraz sıkılsamda sonlarına doğru baya sardı beni.Okumanızı öneririm.Kitapta özellikle Quintina ve o kıza (adını unuttum) çok sinirlendim.Ne alıp veremedikleri var? Sonucu kötü çıktı :D kesinlikle okunması gerek....
ataç ikon Aşkın Kollarında
kitaba puan vermedi
0 yorum

Aşkın Kollarında - S41

Seger, açık duran gazeteye uzanırken üvey annesinin Amerikalılara açık açık verip veriştirmesine pek kulak vermedi. Kadının babası öldüğünde şu kendini beğenmiş Kaliforniyalı aile, evini satın aldığından beri, bu konudaki uzun söylevlerini duymazdan gelmeyi öğrenmişti. Bu Londra'da bir süre konuşulmuştu ve Quintina'nın denizin öbür yanından gelen komşularına duyduğu hisler, gizli saklı bir şey değildi.
angelsbooks tarafından eklenmiştir.
Ebru Aydın

Ebru Aydın

@sevimlihirsiz

Seger gözlerini kapattı. Clara onun çenesindeki kasların gerildiğini gördü..Clara da gözlerini kapatarak alnını onunkine yasladı.
"Cenneti gördün mü ?"
"Tanrım, evet."
"Neye benziyordu?"
"Sana."
ataç ikon Aşkın Kollarında
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum