up
ara

Aşkın Kollarında Kitap İncelemeleri

angelsbooks

angelsbooks

@babyangel

3 Amerikalı kız kardeşten 2.nin hikayesini de geride bıraktım. Serinin bu kitabında yazar güven/güvensizlik üzerine yoğunlaşmış. Ana karakterlerden Clara Wilson, romantik bir genç kız. Kötü şöhretli bir de Markimiz var. Toplumdan uzaklaşmış, kafasına göre yaşayan ve 'insanlar ne düşünür'ü umursamayan bir İngiliz. Cici bir tarihi aşk romanı. Kitabın kapağını da çok sevdim ayrıca. Çok şık ☺️
ataç ikon Aşkın Kollarında
7.5 (12 oy)
0 yorum
irem altınöz

irem altınöz

@iremaltinoz

Tarihi aşk romanına sarmıştım bi aralar.O sırada bu kitaba denk geldim.Başlarında biraz sıkılsamda sonlarına doğru baya sardı beni.Okumanızı öneririm.Kitapta özellikle Quintina ve o kıza (adını unuttum) çok sinirlendim.Ne alıp veremedikleri var? Sonucu kötü çıktı :D kesinlikle okunması gerek....
ataç ikon Aşkın Kollarında
7.5 (12 oy)
0 yorum
Elçin Ceylan

Elçin Ceylan

@kitapavcisi0

http://gokkusagindakisonrenk.blogspot.com/2013/03/konusan-kitaplar-ile-blog-turu-iigun.html

Tarihi aşk romanı okumaya Judith McNaught Düşler Krallığı ile başlamıştım ve bayılmıştım. Sonra yazarın diğer kitaplarını da okudum, hepsi birbirinden güzel ama hep aynı ilerledikleri için sıkılmış bırakmıştım. Ondan sonra okuduğum kitap buydu.

İlk kitabını okumadım ama bu kitabın konusuna kısaca değinirsek, Amerika'daki sezonunu pek iyi geçiremeyen Clara, ablası gibi İngiltereye şansını denemeye gelir. Hem de ne geliş! İlk balosuna sansasyonel bir şekilde başlayan Clara için işler pek de istediği gibi gitmez. Çünkü orada tanıştığı maskeli ve çekici adamı aklından atamıyordur, bir de kim olduğunu bilse! Tabi öğrenmeden duramıyor kızımız, ve o adam tahmin edeceğiniz gibi esas oğlanımız oluyor yani Rawdon Markisi Seger Wolfe.

Clara, maceracı, atak ve dönemin şartlarına göre asi biri. kitabı ilginç kılan da bu sanırım. Çünkü bu tür kitaplar da kızlar genel de daha çekingen olup olup bitene kabul edilebilir gözüyle bakıyor. En azından benim okuduklarımda. Gerçi burada da esas kızımızın ne ise gerçekleşmesi biraz sinirimi bozdu. İstediğinin olmamasını da öğrenceksin kızım! Neyse, gerçek aşkı ve sevgiliyi arayan maceracı kızımın tanıştığı kişinin de normal olması beklenemez. Onun hakkında çok fazla bir şey yazıp spoiler vermeyeceğim ama kalbi kırık ve inanılmaz derece de çekici olduğunu bilin. Ah bir de şehvetli hem de nasıl!

Belki de henüz doğru kadınla tanışmamıştı, hepsi buydu. Tüm oğlanlar nihayetinde büyüyüp adam olurdu, öyle değil mi?

Kitap beklediğimin aksine cinselliği fazla olan bir kitaptı. Erotik değil o kadar ileri gitmemiş ama yine de film sahnelerinde öpürlerken kamera yukarı çıkar ve sahne değişir tipinde de değildi. Ayrıntılı olmasa da olayı anlatıyordu. Açıkçası beni rahatsız etmedi, sonuçta en başta Markiyi cinsellğine düşkün biri olarak tanıtarak okuyucuyu bu duruma hazırladığını düşünüyorum.

"Cenneti gördün mü?"
"Tanrım, evet."
"Neye benziyordu?"
"Sana."Bu benim en sevdiğim ve kitabı okuma şevki veren alıntı. Romantik aşkları seviyorum!
ataç ikon Aşkın Kollarında
7.5 (12 oy)
0 yorum