up
ara

Tanrının Kırbacı Attila 2. Kitap

- Attila Konig der Hunnen

Tanrının Kırbacı Attila 2. Kitap Konusu ve Özeti

Tanrının Kırbacı Attila 2. Kitap
Tanrının Kırbacı Atilla 2 kitabının da yazarı Thomas R. P. Mielke tarafından kaleme alınan Tanrının Kırbacı Attila 2. Kitap kitabı Edebiyat, Tarihi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yurt Kitap Yayın yayınevinden 2015 yılında 9789757076339 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tanrının Kırbacı Attila 2. Kitap isimli kitap 1008 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Atilla Dirim çevirmiştir. Kitap Tüm Zamanların En İyi Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Tanrının Kırbacı Attila 2. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Atilla Dirim
Yayınevi: Yurt Kitap Yayın
ISBN: 9789757076339
Sayfa: 1008 sayfa Basım Tarihi: 2015
'Ey kavimler... Ey Hunlar... Erkekler ve kahramanlar gibi... bütün gün savaştınız! Ve size söylüyorum... Roma zafer kazanmadı!'Bir an için savaş meydanı ölüm sessizliğine büründü. Sonra da gecenin karanlığı binlerce gırtlaktan yükselen sevinç çığlıklarıyla yırtıldı. Atilla'nın bir işaretiyle meşale taşıyan adamlar adım adım ilerlemeye başladılar. ...'Şimdi söyleyeceklerimi ağızdan ağıza aktararak herkesin duymasını sağlayın' diye bağırdı kağan. 'Düşmanlarımız bu kaleye... girmeye cüret edecek olurlarsa... burada bulunan herkes için kendimi feda edeceğim... hiçbir Romalı... Attilla'yı öldürmüş... veya tutsak etmiş olmakla... asla övünmeyecek!'
Promiyer

Promiyer

@pronuyer

Muncuk Han'ın oğlu Bleda ve Ruga'nın kardeşi Tanrının kırbacı Attila.
Müthiş bir roman. Attila'nın cesareti, zekası ve düşmanlarına korku dolu anlar yaşatması. 14 - 15 yaşındayken Roma'lılara esir düşüp daha sonra Roma'lıların korkulu rüyası olan Büyük Kağan Attila.

Her şeye rağmen, duyabilen kulaklar için, bozkırlar hâlâ Hunların Büyük Kağanı'nın göklere çıkartıldığı şarkılarla çınlıyor ve yıldızlar Attila'nın ilk öğrendiği çocuk melodisini tekrarlıyor:

Ne mutludur
Neşeli ruhlarla dolu olan
Ve önlerinde atların otladığı
Büyük yurtlarla uzaklara gitmek...

Gerçekten çok güzel bir roman tavsiye ederim.
8 beğen · 0 yorum

Tanrının Kırbacı Attila 2. Kitap - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Promiyer

Promiyer

@pronuyer

"O kadar şahide rağmen aptalca yalanlamalara başvuruyor, sözleri evirip çevirerek bizi kandıracaklarını sanıyorlar! Politika, diplomasi ve ince hesaplar olarak adlandırdıkları, fakat gerçekte koca yalanlardan başka bir şey olmayan o laf kalabalıklarını dinlemekten bıkıp uzandım!"
8 beğen · 0 yorum
Promiyer

Promiyer

@pronuyer

"Sonra? Bu benim ne işime yarardı?" diye karşılık verdi Attila ona. Bir anda tekrar eski ciddiyetine bürünmüştü. "Sizin düşünce tarzınızdaki ikinci hata da işte bu! Cermenler, Yunanlar, Romalılar veya isminiz her neyse - asla tümüyle size ait olmayacak bir şeye sahip olmak konusunda ısrar ediyorsunuz: Toprak! Üzerine evler inşa edebileceğiniz, ekip biçebileceğiniz ve kendi malınız olarak adlandırabileceğiniz bir yer yüzü parçası... Üstelik bunu pis bir noterin kaleminden çıkan anlamsız bir parşömen parçası ile belgelemeye çalışıyorsunuz! Tüm bunlara ne gerek var? Hiçbir şey bizi yaratan, bize kısa bir yaşam armağan eden, sonra da bizi tekrar kül ve toza dönüştüren doğa üzerinde hak iddia etmek kadar anlamsız olamaz!"
7 beğen · 0 yorum
Promiyer

Promiyer

@pronuyer

"O para sizin çalıntı altın dolu kasalarınızdan geliyor" dedi Attila. "Fakat ben her Asimus sakininin, bir Hun'un değerinin ne olduğunu bizzat kendi üzerinde yaşayarak öğrenmesini istiyorum... Az önce söylediğim gibi, altın olarak!"
"Bizzat kendim Asimus'a gideceğim..."
"Giderken yanına Trakya komutanı Theodolos'u da al" diye homurdandı Attila. "Üniformalar, insanlar üzerinde ipek elbiselerden daha büyük bir etki yapar! Bu arada dikkat edin o delikanlılar sizi de esir edip, fidye karşılığında imparatorunuza geri satmaya kalkışmasınlar!"
7 beğen · 0 yorum
Promiyer

Promiyer

@pronuyer

"Söylediklerin Cermenler için geçerli olabilir" dedi hor gören bir edayla. "Siz soğuğa dayanamadığınız için daima güneşi takip ediyorsunuz. Ölümlü olduğunuzu kabul etmek istemediğiniz için kendinize tanrılar ve cennetler yaratıyorsunuz! Oysa önemli olan tek şey bu yaşamda kazanılacak olan zaferler, ganimetler, şan ve şöhrettir! En büyük mutluluk anının ne olduğunu biliyor musunuz? Size söyleyeyim! Doludizgin bir atın üzerinde zafere veya ölüme koşmak...
6 beğen · 0 yorum
Promiyer

Promiyer

@pronuyer

"Görüyor musun, sevgili ağabeyim, giderek benden daha fazla Romalılara benziyorsun!" dedi Atilla alaycı bir ifadeyle. "Kendilerine Papa unvanını yakıştıran ve diğer dinlerin tomar tomar yazılarını şehir meydanında yaktıran Roma piskoposlarının verdiği kararlar bizi ne ilgilendirir?
6 beğen · 0 yorum
149
KİTAP
Tüm Zamanların En İyi Kitapları
Hem okurların hem de yazarların büyük bir kısmı tarafından başarılı bulunmuş, kitap tavsiyesi istendiğinde akla ilk gelen, tü...