up
ara

İpekböceği

- Career of Evil

İpekböceği Konusu ve Özeti

İpekböceği
Guguk Kuşu kitabının da yazarı Robert Galbraith tarafından kaleme alınan İpekböceği kitabı Roman (Çeviri), Polisiye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2015 yılında 9786053435778 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İpekböceği isimli kitap 544 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Zeynep Heyzen Ateş çevirmiştir. İpekböceği kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Zeynep Heyzen Ateş
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 9786053435778
Sayfa: 544 sayfa Basım Tarihi: 2015
Roman yazarı Owen Quine ortadan kaybolunca karısı Leonora, özel dedektif Cormoran Strike'ın kapısını çalar. Leonora ilk başta kocasının ara sıra yaptığı gibi birkaç günlüğüne uzaklaşmak istediğini düşünmüş ve Strike'tan da onun bu kez nerede olduğunu bulmasını istemiştir. Ancak Strike, kayıp yazara ait izlerin peşine düştüğünde işlerin o kadar da basit olmadığını anlaşılır. Owen Quine son yazdığı ve basılması için uğraştığı romanında, yayıncılık dünyasından ve yakın çevresinden birçok kişiyi betimlediği korkunç karakterler yaratmıştır. Eğer roman yayınlanırsa birçok kişinin hayatı kitapta yazılanlar yüzünden alt üst olacak, çirkin sırlar ortaya dökülecektir. Dolayısıyla Owen Quine'i öldürmek isteyebilecek pek çok şüpheli vardır…

Ve kısa bir süre sonra Strike, yazarın cesedini en soğukkanlı insanın bile midesini bulandıracak halde bulduğunda akıl almaz cinayeti kimin işlediğini ortaya çıkarmak ve cinayet sebebini anlamak için amansız bir arayış başlar. Bu büyük, tehlikeli bulmaca aynı zamanda Strike'ı daha önce karşılaşmadığı kadar çetin bir katille karşı karşıya getirecektir…

İpekböceği, Cormoran Strike ile onun zeki, inatçı asistanı Robin Ellacott'un maceralarının anlatıldığı dedektif romanları serisinin ikinci kitabıdır.

"Daha fazlasını okumalıyım! Kitap bittikten sonra söyleyeceğiniz ilk şey bu olacak…"
-Independent-

"İncelikli bir zekânın kara mizahla ustalıkla birleştiği, keyif veren bir kitap…"
-The Times-

"İpekböceği, serinin bir önceki kitabını bile gölgede bırakan, karakterlerin çok daha derinlerine ineceğiniz eşsiz bir suç romanı."
-The Australian-

"Sadece okuyucuyu ters köşeye yatıran olay örgüsü için değil, sayfaları çevirdikçe keyif veren karakterleriyle İpekböceği bu yılın en karşı konulmaz eserlerinden…"
-Time Magazine-

"Bir sonraki macerayı beklemeye sabrım yok! Galbraith hem yenilikçi hem de klasik dedektif hikâyelerinin tadına doyulmaz atmosferini kaybetmeden yazıyor ve bizi zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağımız kadar sürükleyici bir dünyaya davet ediyor."
-Seattles Times-

"Bu romanı okurken öyle çok keyif aldım ki… İpekböceği, yazarının ustalığını kanıtlayan ve laf kalabalığına yer vermeyecek kadar insanı nutku tutulmuş bir halde bırakan, klasikler arasına girecek bir dedektif hikâyesi…"
-LA Times-
hazel duru

hazel duru

@hazelduru

İPEK BÖCEĞİ
Dedektif Cormoran STRİKE' ın ilk macerasından sonra bu kitabı sabırsızlıkla bekliyordum. Haziran ayında okudum. Yine son ana kadar anlayamadığınız bir olay örgüsü, sürükleyici bir lisan, bir an önce olayların bir sonraki aşamasına varmak isteyip bir yandan kitabın bitmesini istemediğim bir psikolojiyle ve heyecanla okuduğum bir kitaptı. Çok başarılı bir yazar olduğunu düşünüyorum J.K. ROWLİNG' in ve bu mahlas ile yazdığı kitaplarla başarısına başarı kattığını düşünüyorum.
ataç ikon İpekböceği
kitaba 10 verdi
4 beğen · 0 yorum

İpekböceği - S41

Strike ertesi sabah dokuza on kala Exmouth Market bölgesine ulaştığında sis, binaları henüz özgür bırakmamıştı. Kafelerin önüne yerleştirilen masaları, pastel renklere boyanmış binaları ve sise meydan okurcasına parlayan altın rengi süslemeli tuğla bir yapı olan bazilika tarzı Holy Redeemer Kilisesi'yle burası Londra'nın diğer sokaklarına hiç benzemiyordu.
hazel duru tarafından eklenmiştir.
hazel duru

hazel duru

@hazelduru

Bombyx Mori, Quine' in son romanı mı?
'Evet' dedi ve kahvesinden bir yudum alıp düşüncelere daldı.. Demek ortadan kaybolmuş? Yolaçtığı karmaşayı seyretmek için buralarda kalacağını düşünürdüm, bütün amacı bu değil miydi? Yoksa cesaretini mi kaybetmiş?
ataç ikon İpekböceği
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum