up
ara

Tabu

Tabu Konusu ve Özeti

Tabu
Profesör kitabının da yazarı John Katzenbach tarafından kaleme alınan Tabu kitabı Roman (Çeviri), Korku türünde okuyucusu ile buluşuyor. Koridor Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 9786054629909 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tabu isimli kitap 560 sayfadan oluşuyor. Tabu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Koridor Yayıncılık
ISBN: 9786054629909
Sayfa: 560 sayfa Basım Tarihi: 2015
"Okuduğum en tüyler ürpertici romanlardan biri. Olağanüstü bir anlatım." -Wahington Post-Scott Freeman mantığı her şeyden üstün tutan bir tarih profesörüdür. Kızı Ashley'in odasında gizlenmiş bir aşk mektubu bulduğunda içine bir huzursuzluk tohumu atılmış gibi hisseder. "Hiç kimse seni benim sevdiğim kadar sevemez. Hiç kimse. Biz birlikte olacağız. Öyle ya da böyle." Ashley'in dibe vuran psikolojisi ve kendisi dahil kızının yakınındaki herkesin ölüm tehdidi altında olması, Scott'ın şüphelerini bir bıçak kadar keskinleştirir.Mavi yakalı kötü çocukla güzel, eğlenceli bir gece yaşadığını düşünen Ashley bu saplantılı adamın zihnindeki kapalı kutuda sıkışmış gibidir. Her çırpınışında bu psikopat ona bir adım daha yaklaşırken önünü kesebilecek hiçbir şey yoktur. Ancak babası; bir avukat olan eski eşi ve onun gözü pek arkadaşı ile bu kaçık adamı durdurmak için akıl almaz bir plan yapar."Okuyucunun zihninde öyle bir dünya yaratıyor ki hem yaşıyormuşçasına gerçek hem de hayal edilemeyecek kadar korkunç." -USA Today-"Okuduğum en tüyler ürpertici romanlardan biri… Olağanüstü bir anlatım." -Washington Post- "Elinizden bir an olsun bırakamayacaksınız." -Publishers Weekly-
Rogojin

Rogojin

@rogojin - İstanbul

Katzenbach...
Orijinal adıyla 'Yanlış Adam', Katzenbach'ın iyi eserlerinden biri. Gerilim kitapları arasında film gibi, su gibi akanlar çok fazla. Bu yüzden Katzenbach'ın olayların çok hızlı akmadığı, karakterlerin içinin doldurulmaya çalışılan kitapları çok da beğenilmiyor olabilir, oysa ciddiye alınması gereken bir yazar bence.Bu kitabında bir insanın takıntısının insanlara ne gibi bedeller ödettiğini anlatıyor yazar: Başyapıtı ve benim için de en sevdiğim kitaplardan biri olan Psikoanalist'te baş karakterimiz hayatını yok etmeye ant içmiş bir düşmanın elinde oyuncağa dönüyordu. Burada da Michael, Ashley'e olan takıntısı ile hem Ashley'nin hem de ailesinin hayatını cehenneme çeviriyor. Katzenbach, sıradan, olağan bir şekilde akıp giden hayatların ve rutinlerin bozulmasına sebep olan olaylar yüzünden insanların hangi uçlara gidebileceğini, insanların gerçek kimlikleriyle tanışmalarını ya da kimliklerini ve kişiliklerini değiştirmeleri konusunu ilgi çekici buluyor belli ki. Zira Psikoanalist'te de Tabu'da da karakterlerimiz kendilerinin ve bizim beklemediğimiz, ummadığımız noktalara dek gidiyor ve başka insanlara dönüşüyorlar. Yazar bu tür kitaplarda bekleyebileceğimiz cinayet sahneleriyle zorlama gerilimler yaratmak yerine insanların açmazlarının ürkütücülüğünü onların çaresizliği ve bu çaresizliğin vardığı noktalara dek bizi sürüklemekle hissettiriyor bu gerilimi. Bu, elbette ciddi bir başarı ve bir maharet. Kendi adıma henüz okumadığım diğer kitaplarını da bir ara okumayı düşünüyorum. Okumayanlara için eğer olay eksenli olmaktan çok karakter eksenli gerilim kitapları seviyorlarsa, iyi bir öneri diye düşünüyorum.
ataç ikon Tabu
kitaba 10 verdi
0 yorum
Nuriko

Nuriko

@nuriko34

Ölümle ilgili bir sevgi hikayesi
İçkisinden büyük bir yudum aldı. "Sona çok yaklaştık, değil mi? Size bir hikaye anlattım. En başta size ne demiştim? Bunun bir cinayetle, bir öldürmeyle ilgili bir hikaye olduğunu mu?
"Evet, öyle demiştiniz."
Gözyaşlarına rağmen gülümsedi. "Ama yanlış söylemişim. Daha doğrusu, bunu söylerken size doğruyu söylemiyordum. Hayır. Hiç de öyle değildi. Bu bir sevgi hikayesidir."
Şaşırmış görünmeliydim, ama bunu görmezden geldi ve yan dolaplardan birine giderek bir çekmeceyi açtı.

"Bu öyle bir şey, yani bir sevgi hikayesi... Başından beri de öyle idi. Büyürken Michael O`Connell`a sevgi gösteren birileri olsaydı, o da gerçek sevgi ile takıntı arasındaki farkı bilseydi, bu hikaye olur muydu sanıyorsunuz? Ayrıca, Sally ve Scott kızlarını onu her ne pahasına olursa olsun korumak için her şeyi, ama her şeyi göze alacak kadar sevmiyorlar mıydı? Ve Hope, Ashley`i kimsenin tahmin bile edemeyeceği kadar özel bir şekilde sevmemiş miydi? Ve Sally`yi de, Sally`nin düşündüğünden çok daha derin bir şekilde sevmiyor muydu? Onlara verdiği armağan da bir tür özgürlük değil miydi? Ve gerçekten de, O`Connell`ın onların hayatına girdiği andan itibaren geçen günler ve gecelerde cereyan eden olaylara tek tek baktığımızda, hepsinde sevginin parmağı olduğunu görüyoruz. Aşırı sevgi veya sevgi yoksunluğu. Ama şöyle bir bakıp düşündüğünüzde, sadece sevgi... "

"Bir sevgi hikayesi, " diye tekrarladı. "Ölümle ilgili bir sevgi hikayesiydi bu."
ataç ikon Tabu
kitaba 9 verdi
0 yorum
Seyda Özmen

Seyda Özmen

@seydaozmen

Ashley Freeman, geçirdiği tek bir gece sonrası Michael O'Connell için bir takıntı haline dönüşür. O'Connell, Ashley'in ve ailesinin hayatını tam bir cehenneme çevirmiştir. Bu kitapta insanların sevdiklerini korumak uğruna ne kadar ileri gidebileceklerini göreceksiniz. Gerilim sevenler için harika.
ataç ikon Tabu
kitaba 9 verdi
0 yorum
Saturnine

Saturnine

@saturnine - Tekirdağ

Kızlar serserilerden hoşlanır genellemesini güçlendirdi benim gözümde. I wish I had a stalker dedim içimden defalarca. Kitabı da elimden bırakamadım. Arada böyle heyecanlı şeyler okumak herkese iyi gelir. Deneyin bence.
ataç ikon Tabu
kitaba 8 verdi
0 yorum

Tabu - S41

Will, sırtını kamburlaştırarak gitgide şiddetlenen rüzgara karşı yürümeye başladı. Ellerini parkasının ceplerine sokarak ilerledi. Havada antik bir koku vardı.
Yasmin Şahin tarafından eklenmiştir.
Alp y.

Alp y.

@alpy - Ankara

Geriye bakınca her şey ne kadar basit geliyor insana. Ama olaylar cereyan ederken, hiçbir şey o kadar belirgin olmuyor. Hiçbir şey asla olması gerektiğini düşündüğümüz gibi düzenli ve tertipli gitmiyor
ataç ikon Tabu
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Alp y.

Alp y.

@alpy - Ankara

Bazı ilişkiler başından itibaren istikrarsızdır ve belki de hiç başlamamaları gerekir, ama bunlar tuhaf ve şeytanca bir nedenden dolayı kök salarlar ve ölümcül bir bale dansı oluştururlar
ataç ikon Tabu
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Alp y.

Alp y.

@alpy - Ankara

duymadığımız bazı şeyler duyduklarımızdan çok daha önemli
ataç ikon Tabu
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Alp y.

Alp y.

@alpy - Ankara

En güzel tehdit, diye düşündü, açıkça söylenmeyen ama hayal edilendir
ataç ikon Tabu
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Alp y.

Alp y.

@alpy - Ankara

İnsan başına dert açacağını bildiği bir kişiyi nasıl çekici bulabilir ?
ataç ikon Tabu
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum