up
ara

Bay Vivo ve Kokain Kralı

- Senor Vivo And The Coca Lord

Bay Vivo ve Kokain Kralı Konusu ve Özeti

Bay Vivo ve Kokain Kralı
Partizanın Kızı kitabının da yazarı Louis de Bernieres tarafından kaleme alınan Bay Vivo ve Kokain Kralı kitabı İngiliz - İrlanda, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Kitaplar yayınevinden 2005 yılında 9789752107151 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bay Vivo ve Kokain Kralı isimli kitap 320 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Bülent O. Doğan çevirmiştir. Bay Vivo ve Kokain Kralı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Bülent O. Doğan
Yayınevi: Altın Kitaplar
ISBN: 9789752107151
Sayfa: 320 sayfa Basım Tarihi: 2005
Güney Amerikalı genç felsefe öğretmeni Dionisio Vivo'nun bir süredir yaşadıkları, yaşamını altüst etmektedir. Çünkü genç felsefe öğretmeninin kapısına korkunç şekilde katledilmiş cesetler bırakılmaktadır.
Vivo'nun yakın dostu ve kentteki namuslu birkaç polisten biri olan Ramon içinse tüm bunların tek bir anlamı ve mesajı vardır.
Dionisio'nun kokain kralları hakkında basına yolladığı mektup-lara bir son vermesi istenmektedir.
Ancak genç felsefe öğretmeninin yaşadıkları bununla da bitmez, sonunda onu en kırılgan noktasından yakalarlar. Artık, sevdiği ka-dın kokain mafyasının elindedir.
Misafir

Misafir

@misafir000

Değişik bir kitap.
Önce bu tür latin amerika kitaplarının ve hikayesinin basit bir uyuşturucu ve kan davası işleyeceği yönünde önyargım vardı. Fakat o tarafların sadece cinayet ve uyuşturucudan ibaret olmadığını farkettim. Olaylar gitgide eğlenceli bir hal almaya başladı...

Bu kısımdan sonrası spoiler içerir..

Özellikle vivonun istemediği halde halk tarafından öldürülemez yenilemez olarak görulmesi bir hayli eglenceliydi. Ama bay vivonun cektigi ask acisi bana biraz abartili geldi. O kadar olmamaliydi bence. Yine de her sekliyle sevilecek bir kitap.

Tabi eklemeden geçemeyeceğim: aşırı müstehcenlik her zaman sıkar. Her zaman.
ataç ikon Bay Vivo ve Kokain Kralı
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum

Bay Vivo ve Kokain Kralı - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle