up
ara

Kafka Oyunları Kafka'nın Kadınları / Baba ve Oğul / Kafka'nın Şeyi

Kafka Oyunları Kafka'nın Kadınları / Baba ve Oğul / Kafka'nın Şeyi Konusu ve Özeti

Kafka Oyunları Kafka'nın Kadınları / Baba ve Oğul / Kafka'nın Şeyi
Kafka Oyunları Kafka'nın Kadınları / Baba ve Oğul / Kafka'nın Şeyi kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Ali H. Neyzi
Yayınevi: Mitos Boyut Yayınları
ISBN: 9789757468585
Sayfa: 149 sayfa Basım Tarihi: 1999
Bu kitapta, birbirinden çok değişik yazarların Kafka'yı sahnede canlandırmaya yönelik, üç ayrı oyunu biraraya getirilmekte. Her üç yazar da, Kafka'nın çeşitli yazı, yapıt ve mektuplarından yararlanmış. Kafka'nın Kadınları'nda, Kafka ile ilişki kurmuş üç kadının sözlerinin çoğu, ya Kafka'nın mektuplarından, ya da kadınların anılarında geçen olaylardan alınmış. Baba ve Oğul'da, baba - oğul Kafkalar arasında geçen konuşmalara da, çoğunlukla kelimesi kelimesine, Kafka'nın mektup ve anılarından aktarılmış. Alan Benett'in Kafka'nın Şeyi ise, Kafka'nın yapıtlarına en az bağımlı olanı, ama en cesurları; ve Kafka'yı günümüze taşıyan bir tür 'kara komedi'.
tanya jaziri

tanya jaziri

@tanyajaziri

Felice rolünü oynadım bu kitaptaki. en özel rollerden birisidir benim için. Kafka ya hayranlığım ayrıdır. Kafka nın hayatına giren kadınların kafka yı anlatması üzerine kurulmuş bir tiyatro oyunu kitabı.
0 yorum

Kafka Oyunları Kafka'nın Kadınları / Baba ve Oğul / Kafka'nın Şeyi - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle