up
ara

Lola ve Komşu Çocuk

Anna and the French Kiss -2 - Lola and the Boy Next Door

Lola ve Komşu Çocuk Konusu ve Özeti

Lola ve Komşu Çocuk
Paris'te Aşk kitabının da yazarı Stephanie Perkins tarafından kaleme alınan Lola ve Komşu Çocuk kitabı Roman (Çeviri), Aşk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yabancı yayınevinden 2015 yılında 9786055016487 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Lola ve Komşu Çocuk isimli kitap 320 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Aslı Tümerkan çevirmiştir. Kitap Kapak önemli! En güzel kapaklı kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Lola ve Komşu Çocuk kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Aslı Tümerkan
Yayınevi: Yabancı
ISBN: 9786055016487
Sayfa: 320 sayfa Basım Tarihi: 2015
New York Times Çoksatan:
-2012 YALSA En İyi Genç Edebiyatı
-2013 ALA Rainbow Seçkisi
-2012 The Inky Awards Silver Inky Ödülü Adayı
-2011 Goodreads Choice Award En İyi Genç Yetişkin Romanı Adayı

Lola ve Komşu Çocuk, hem tatlı bir aşk hem gerçekçi bir dostluk hem de John Green ve Rainbow Rowell sevenlerin zevkle kucak açacağı bir kendini bulma hikâyesi.

Geçmişinde kalan çocuk, gelecekteki aşkı olabilir mi? Henüz kendini geliştirme aşamasındaki tasarımcı Lola Nolan modaya inanmıyordu... O, kostümlere inanıyordu. Kıyafet ne kadar parıltılı, eğlenceli ve farklı, yani etkileyiciyse o kadar iyiydi. Ve Lola'nın hayatı, özellikle de seksi rockçı erkek arkadaşı varken mükemmele gayet yakındı. Ta ki Bell ikizleri olarak da bilinen Calliope ve Cricket mahalleye tekrar taşınıp Lola'nın derinlere gömdüğünü düşündüğü acı verici geçmişini günyüzüne çıkarana kadar.

"Stephanie Perkins bizim neslimizin Jane Austen'ı. Hikâyeleri kısa sürede unutamayacağınız kadar büyüleyici.
-Tahereh Mafi, Bana Dokunma romanının çoksatan yazarı-

"Büyülü… Âşık olmanın nasıl bir şey olduğunu gerçek anlamda hatırlatıyor."
- Cassandra Clare, New York Times çoksatan yazarı-

"Zekice diyaloglar, taptaze karakterler ve bir sürü yakıcı temas... Sarah Dessen hayranları, aşk ve gerçekliği incelikle birleştiren Stephanie Perkins'i zevkle okuyacaklar."
-Kirkus Reviews-

"Perkins, insanların farklılıklarını kabullenmenin ancak aşk ile mümkün olduğunu son derece iyi bir şekilde gösteriyor."
-Booklist-

"Zekice kurgulanmış diyaloglar ve seksi bir romantizm... Lola'nın fazlasıyla mütevazı espri anlayışı ve Perkins'in, onun gelgitli duygularını yazmaktaki becerisi birleşince ortaya elinizden bırakamayacağınız bir kitap çıkıyor."
--Publishers Weekly-

"Çok modern, çok eğlenceli ve tartışılacak sorularla dolu."
-Romantic Times Book Reviews-
Selcan

Selcan

@yaaburne - Ankara

"Cricket Bell " Kitabın okunmasının asıl nedeni .
İdeal ve imkansız erkek :D O kadar nazik , kibar ve düşünceliydi ki ! Ba-yıl-dım ! Lola renkli saçları ve eş cinsel ailesi ve sürekli keş gezen bir anneye sahip . Annesini ne kadar sevmese de bence lolanın aslında sevdiği kişiyi bulmasında ufak dokunuşlarla yardım etti . Ve eş cinsel olan iki babası oldukça güzel bir yere sahipti kitapta . Ha bire köpeklerini unutmamak lazım .
Kitabın konusuna gelirsek eğer .
Lola ve sevgilisi kötü çocuk ( adını hatırlayamıyorum ) sevgililer ve lola sevgilisini seviyor . Yani bence seviyor en azından gerçekten hoşlanıyordu . Sevgilisi 22 yaşında ve lola 17 yaşında aralarındaki yaş farkının ve çevredeki tepkilerden sürekli bahsediliyor zaten ki ben saçma buldum . İki insan birbirini seviyorsa 5 yaş o kadar da büyük bir rakam değil . Daha sonra Lolanın yıllar önce giden komşuları tekrar taşınıyor ve cricket bell ile hafta sonu pencere konuşmaları başlıyor .
Zaten bir mazileri olan ikili tekrar yakınlaşıyorlar . Ben lolanın bir türlü kabullenemediği hislerini sevmedim . Sonra belirli bir karar veremeyişini de :D Neyse efendim . Çerezlik sizi sıkmayacak tatlı niyetine bir kitap arıyorsanız alıp okuyunuz :D Hatta sırf cricet bell için okuyunuz çünkü onun kadar tatlı bir erkek karakter her zaman bulunmaz :D Aşık olduğum doğrudur.
ataç ikon Lola ve Komşu Çocuk
kitaba 9 verdi
0 yorum
İclal

İclal

@bookleras

Kitaba dün başladım ve hemen bitti. Öncelikle konusuna yazayım. Lola adında bir kız var. Ebeveynleri eşcinsel. Yani iki babası var. Lola kendi tasarladığı kiyafetleri giyiyor. Daha doğrusu kostüm. Her gün farklı biri gibi. Tabi bir de Cricket var. Bell ikizlerinden erkek olan. Lola iki sene önce bu ikizlerle onu sarsacak bir olay yaşamış. Cricket'a çocukluğundan beri aşık. Bunlar eskiden komşuydular ve olaylar Bell ailesinin tekrar eski evlerine taşınmasıyla başlıyor. Benim yorumum ise kitabı beğendim ama klişeler ile doluydu. Sonu tahmin edilebilirdi. Bu o kadar da rahatsız etmedi. Çerezlik bir kitap. Okumazsanız bir şey kaybetmessiniz ama okursanız çok keyifli vakit geçirirsiniz. Kitabın konusu sıradandı fakat karakterler çok farklıydı. Kitabı çekici yapan karakterlerdi yani. Ben iki-üç saatte bittirdim. Beğendim mi? Evet. Kafa dağıtmak için harika bir kitap.
ataç ikon Lola ve Komşu Çocuk
kitaba 8 verdi
1 yorum
OnurSakarya (@onursakara)
Güzel incelemen için Teşekkürler :)
08.04.16 beğen cevap
Beyza Nur Akçaalan

Beyza Nur Akçaalan

@beyzanurakcaalan

Kitap tam anlamıyla ilginç. Olaylar ilginç, karakterler ilginç, mekanlar ilginç. Özellikle baş karakter Lola'nın çok değişik ve insanın içini ısıtan bir yapısı var, Cricket'ın da öyle. Daha önce buna benzer kitaplar okumuştum, konusu çok da kendine has değili ama anlatım tarzı ve ufak birkaç değişiklik kitabı farklı kılıyor. Mesela Lola'nın ebeveynlerinin eşcinsel olması. Yani iki babasının olması. Bu farklıydı, hiç böyle bir kitap okumamıştım. Lola'nın kendine has kostümlerini hayal etmek çok güzel. Cricket baştan aşağı muhteşem, her şeyiyle. Bence okunması gereken bir kitap.Hayatıma yeni şeyler katmadı ama keyifli vakit geçirdim. Tavsiye ederim.
ataç ikon Lola ve Komşu Çocuk
kitaba 8 verdi
0 yorum
Corpus

Corpus

@corpus - İstanbul

Bu kitabın nasıl bu denli sevildiğinden emin değilim. Son 75 sayfaya kadar güçlükle ilerlediğim, bitse diye beklediğim bir kitaptı. Birkaç güzel yer yok değildi ama bence güzel olan değil hoşuma gitmeyen kısmın birkaç olması gerekiyordu.

Kitapta sevdiğim tek şey Cricket Bell'di ve bir başka kitapta olmasını istemedim değil.

Benim kütüphanemde kalmayacak, o yüzden tavsiye edemiyorum. Ama okumak isteyenlere abartıldığı kadar mükemmel olmadığını söyleyebilirim. : )
ataç ikon Lola ve Komşu Çocuk
kitaba puan vermedi
0 yorum
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Kitabın şöyle muazzam böyle büyük bir hikayesi yok .Ama yazarın güzelliği klişe bir konuyu bile kalbinizi buruk bir tatlılıkla dolduracak şekilde anlatması.Okurken anlamsız şekilde Lola'yı-Cricket'ı-ebeveynlerini çok seviyorsunuz.Hatta yan karakterleri bile...Çok büyük laflar etmese de sade havasıyla ,okuduğunuzda sizi mutlu edecek bir kitap..."Eğer ben yıldızlarsam,Cricket Bell koskoca galaksiler eder." :))
ataç ikon Lola ve Komşu Çocuk
kitaba 8 verdi
0 yorum

Lola ve Komşu Çocuk - S41

''peki ya Norah?'' Sorusu tereddütlü. Nazik.
İclal tarafından eklenmiştir.
Esra Özdemir

Esra Özdemir

@creaturesra

Hayat her gün aynı insan olmak için fazla kısa.
ataç ikon Lola ve Komşu Çocuk
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Esra Özdemir

Esra Özdemir

@creaturesra

Hayat ne elde ettiğin değil, elde ettiğinle ne yaptığındır.
ataç ikon Lola ve Komşu Çocuk
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 yorum
MEHMET sonmez (@bingolsevdam)
gercekten dogru soylemis.
19.02.17 beğen cevap
buseakpinar

buseakpinar

@buseakpinar - İzmir

"İkinci ,üçüncü,dördüncü.Ne gerekiyorsa.Ne kadar zaman gerekiyorsa.Eğer insan doğruysa,"diye ekliyor.
"Eğer o insan Lola'ysa?"
Bu sefer gözlerime bakıyor. "Ancak diğer insan Cricket'sa."
ataç ikon Lola ve Komşu Çocuk
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Tuğçe

Tuğçe

@tugce2 - Eskişehir

Hayat ne elde ettiğin değil, elde ettiğinle ne yaptığındır.
Sf.213
ataç ikon Lola ve Komşu Çocuk
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize - Balıkesir

Hâlâ söyleyecek hiçbir şeyimiz yoktu ama her şeyi söylemek istiyorduk...
ataç ikon Lola ve Komşu Çocuk
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
147
KİTAP
Kapak önemli! En güzel kapaklı kitaplar
İçeriğin öneminin farkındayız. Fakat bu listede sadece güzel kapaklı kitaplar olsun istedik. Sen de kapağını en beğendiğin ki...