up
ara

Yeni Soyadının Hikayesi

Napoli Romanları 2 - Storia Del Nuovo Cognome

Yeni Soyadının Hikayesi Konusu ve Özeti

Yeni Soyadının Hikayesi
Sen Gittin Gideli kitabının da yazarı Elena Ferrante tarafından kaleme alınan Yeni Soyadının Hikayesi kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9786051419183 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yeni Soyadının Hikayesi isimli kitap 519 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Eren Yücesan Cendey çevirmiştir. Yeni Soyadının Hikayesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Eren Yücesan Cendey
Yayınevi: Everest Yayınları
ISBN: 9786051419183
Sayfa: 519 sayfa Basım Tarihi: 2015
"Ferrante'nin benzeri yok ve bunun nedeni sadece yaratıcılığında değil, daha çok içgüdüsel, şiddetli ve ısrarlı dürüstlüğünde yatıyor."
-Mirrna Proctor, Bookforum-

"Napoli Romanları"nın ikinci kitabı Yeni Soyadının Hikâyesi'nde Lila ile Lenu tüm zorluklara rağmen büyür, gelişir... Yeni evli, kocasıyla sorunlar yaşayan Lila, aile işinde çalışmaya başlar. Lenü ise hayatı ve kendisini sorgulayarak eğitimine devam ederken, doğup büyüdüğü tutucu ortamın dışına çıkmanın yollarını aramaktadır.

İki dostun bir adada geçirdikleri yaz tatilinde yaşananlarla tüm dengeler alt üst olur. Gözüpek ve tutkulu Lila için evliliğin dar kalıplarına sığmak gittikçe güçleşirken, Lenü, kendisini bulmak için köklerinden kopmayı göze alır. Aşk ve özgürlük; evlilik ve ayrılık; kıskançlık, sadakat, dostluk ve annelik… Gençlik döneminden yetişkinliğe doğru yol alan iki genç kadın, dolu dolu yaşamayı seçmekle bu duyguların sarkacında gidip gelerek, onları en etkili, en şiddetli halleriyle tecrübe eder.

"Ferrante'nin romanları yoğun, şiddetli bir şekilde kişisel adeta itirafname gibi."
- James Wood, The New Yorker-

"Bu öylesine aslına sadakatle anlatılmış bir kadın hikâyesi ki gözlemle değil, ancak hissedilerek yazılabilir."
-Amy Rowland, The New York Times-
Halenin Haresi

Halenin Haresi

@haleninharesi

İlk kitap, akıcı bir dille kaleme alınmış ve iki kız çocuğunun kurduğu arkadaşlığın ilk yıllarını konu alıyordu. Kitabı beğendim ancak benim üzerimde öyle büyük bir hayranlık uyandırmadı.
İkinci kitaba gelince, belki karakterleri ve hikayeyi bildiğimden ilk kitaba göre çok daha kısa sürede, daha fazla ilgi duyarak okudum. 2. kitabı, ilk kitaptan daha fazla beğendiğimi söylemeliyim. Hikaye ve karakterler boyut kazandıkça, kendinizi okumaktan alıkoyamıyorsunuz. Kitap iki küçük kızın ergenlikten sonra ki dönemlerini konu alıyor. Aşklarını, yalnızlıklarını, seçimlerini ve seçimlerinin ardından yaşadıklarını okuyorsunuz.. Eğer tür olarak ilk kitabı beğendiyseniz, hikayenin devamını getirmenizi tavsiye ederim.
ataç ikon Yeni Soyadının Hikayesi
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
İtiraf
Yine süper bir duygu aktarımı ile baş başa bırakıyor sizi Napoli romanları..
Bu sefer de Lila ile Lenu'nun daha entrikalı gençlik dönemini dinliyoruz Elena Ferrante 'den. Bir insan duygularını bu kadar net bir şekilde kendine bile itiraf edemezken sen nasıl yazdın çok merak ediyorum doğrusu.. Daha bir sürü şey daha merak ediyorum ama spoiler vermiyim bu sefer.. O kadar heyecanlıydı ki bir solukta okudum diyebilirim..
ataç ikon Yeni Soyadının Hikayesi
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
tulin cosgun

tulin cosgun

@cosguntulin

Serinin ikinci kitabi da soluk soluga okundu ve bitti. Lila ve Lenu`nun ilk genclik yillari ,asklari,arkadasliklari,kiskancliklari, itiraflari o kadar guzel anlatilmis ki okumuyor sanki yasiyorsun Napoli`de Lenu ve Lila`nin yaninda. Seriyi kacirmayin derim.
ataç ikon Yeni Soyadının Hikayesi
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

Yeni Soyadının Hikayesi - S41

Sag elimi tuttu, bastirilmis bir hickirigi andiran iniltiyle cinsel organina goturdu ve ben de ona masturbasyon yapmaya razi oldum.
tulin cosgun tarafından eklenmiştir.
Jigglypuff

Jigglypuff

@jigglypuff

Sözcükler: yapmaya ve yıkmaya yararlar...
ataç ikon Yeni Soyadının Hikayesi
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum