up
ara

Namazı Anlayarak Kılmak

Namazı Anlayarak Kılmak Konusu ve Özeti

Namazı Anlayarak Kılmak
Kur'an-ı Kerim'de Besinler ve Şifa kitabının da yazarı Davut Aydüz tarafından kaleme alınan Namazı Anlayarak Kılmak kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Işık Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789752782952 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Namazı Anlayarak Kılmak isimli kitap 112 sayfadan oluşuyor. Kitap Okunması Gereken Dini Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Namazı Anlayarak Kılmak kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Işık Yayınları
ISBN: 9789752782952
Sayfa: 112 sayfa Basım Tarihi: 1970
Namaz, İslâm'ın beş esasından biri ve çok önemli bir ibadettir. Kuran'da inanmaya ait meselelerin hemen ardından namazdan bahsedilir. Namaz, mümin'in günde en az beş defa içine girip temizlendiği, sonsuzluğa doğru akıp giden bir tövbe ve arınma ırmağıdır.' Dinin direği namaz', kendisine hususi bir vaktin ayrılması ve başlamadan önce de mutlaka özel bir hazırlık gerektiren mühim bir ibadettir.Namaz kılan kimsenin, okuduğu duaların ve surelerin mânâsını bilmesi, ibadetin, huşu ve huzur içinde hissedilerek eda edilebilmesi için önemlidir. Namazda ve sonrasında okunan duaların anlam ve açıklamalarının verildiği Kuran'ın ihtiva ettiği esasları ana hatlarıyla barındıran ve namazlarda mutlaka okunan Fatiha suresinin de sadeleştirilerek tefsir edildiği eser Prof. Dr. Davut Aydüz imzası taşıyor.

Namazı Anlayarak Kılmak - S41

وَتَبَارَكَ اسْمُكَ ve tebareke'smük: "Senin ismin bereket kaynağıdır. Benim gibi aciz ve günahkar kullarına, o engin hazinenden bir şeyler versen ne çıkar! Zira Sen, Seni inkar edip, şirk koşanlara bile nice nimetler bahşediyorsun. Ben de bütün günah ve hatalarıma rağmen, Sana yönelerek, Senin bereket kaynağı mübarek ismine sığınıyor ve huzurunda inim inim inliyorum." demektir.
Gamze Aslan tarafından eklenmiştir.
Ajuez

Ajuez

@orlic

Zira Resulullah (sallallahu aleyhi ve sellem ) : '' hırsızlığınen kötüsü, namazdan çalmaktır .'' buyurmuştur ; sahabeler : ' Ey Allahın Resulü , kişi namazından nasıl çalar ? ' diye sorduklarında ise : '' Rükusunu ve secdelerini tam yapmaz '' cevabını vermiştir ..
ataç ikon Namazı Anlayarak Kılmak
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Tuhaf Bir Erkek

Tuhaf Bir Erkek

@cuhela

"SübhanAllah" Anlamı: Allah noksan sıfatlardan uzaktır.

"Elhamdülillah" Anlamı: Hamd Allah'adır.

"Allah-ü Ekber" Anlamı: Allah en büyüktür.

"Sübhane Rabbiyel Azim" Anlamı: Ey büyük Rabb'im! Seni bütün noksan sıfatlardan tenzih ederim.

"SemiAllahü limen hamideh" Anlamı: Allah kendisine hamd edenleri işitti (kabul etti).

"Rabbena leke'l-hamd" Anlamı: Ey Rabbimiz! Her türlü hamd ancak sanadır.

"Sübhane Rabbiye'l-alâ" Anlamı: Ey Yüce Rabb'im! Seni bütün noksan sıfatlardan tenzih ederim.

"Esselamü aleyküm ve rahmetullah" Anlamı: Allah'ın selamı üzerinize olsun.

"Allahümme ente's-selamü ve minke's-selam tebarek-te ya-zel celali vel ikram" Anlamı: Allah'ım! Sen kurtuluş merciisin. Esenlik ve güvenlik sendedir. Ey azamet ve kerem sahibi Allah'ım! Senin şanın çok yücedir.

"Alâ Resulina Muhammedin salavât" Anlamı: Salat Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v.)'in üzerine olsun.

"SübhanAllahi ve'l-hamdülillahi vela ilahe illAllahu vAllahu ekber vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim" Anlamı: Allah eksik sıfatlardan uzaktır. Hamd Allah'adır. Allah'tan başka ilah yoktur ve Allah en büyüktür. Allah'tan başkasında güç ve kudret yoktur.

"Lailahe illAllahü vahdehüla şerikeleh lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve alâ külli şey'in kadir" Anlamı: Eşsiz olan ve ortağı olmayan Allah'tan başka ilah yoktur. Hükümranlık Onundur, hamd Onadır ve O her şeye güç yetirendir.

"Subhane Rabbiye'l-aliyyi'l-a'le'l-vehhab" Anlamı: Çok bahşedenlerin en yücesi olan Rabb'im! Sen noksan sıfatlardan münezzehsin.

"Amin" Anlamı: (Duamın kabul olacağına) Ben inanıyor, güveniyorum.
ataç ikon Namazı Anlayarak Kılmak
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
489
KİTAP
Okunması Gereken Dini Kitaplar
En doğru bilgileri yansıtan, mutlaka okunması gereken dini kitaplar listelenmektedir. İslam ve müslümanlık üzerine daha derin...