up
ara

Grey

Grey Konusu ve Özeti

Grey
Grey kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: İstem Erdener
Yayınevi: Doğan Kitap
ISBN: 9786050929492
Sayfa: 600 sayfa Basım Tarihi: 2015
Tüm dünyada fırtınalar estiren "Grinin Elli Tonu" serisi devam ediyor!

Şimdi Anlatma Sırası Christian'da…
Sende bir şeyler var Anastasia.
Uzak duramıyorum senden.
Ateşe uçan pervane gibiyim.
Seni fena halde istiyorum, hem de tam şu anda…

E L James, dünyanın dört bir yanında milyonlarca okuru kendine esir eden bu aşk hikâyesine, Christian'ın kendi ağzından; onun düşünceleri, duyguları ve hayalleriyle yepyeni bir bakış açısı getiriyor.

Christian Grey her konuda kontrolü elinde tutmayı seviyor; dünyası düzenli, disiplinli ve bomboş - ta ki Anastasia Steele, biçimli bacakları ve birbirine girmiş uzun kahverengi saçlarıyla ofisine düşene kadar. Christian onu unutmaya çalışsa da anlayamadığı ve karşı koyamadığı bir duygu fırtınasına kapılıyor. Daha önce tanıdığı bütün kadınların aksine utangaç, saf Ana sanki Christian'ın "iş dünyasının züppe harika çocuğu" maskesinin altındaki buz gibi, yaralı kalbini görebiliyor.

Ana'yla birlikte olmak Christian'ı her gece uykularını kaçıran çocukluk korkularından kurtarabilecek mi? Yoksa karanlık cinsel arzuları,
kontrol takıntısı ve kendine duyduğu derin nefret bu kızı uzaklaştırıp ona sunduğu hassas kalbi parçalayacak mı?
angelsbooks

angelsbooks

@babyangel

Teee ne zaman almıştım kitabı. Nedense bir türlü elim gitmemiş, okumaya niyetlenmemiştim. Geçenlerde kitap yine göz kırptı bana durduğu raftan. Ama yine kafamı çevirdim, gittim. (Sonuç içime mi doğmuş nedir? :) )

Grinin Elli Tonu çok ses getiren bir seri oldu tüm dünyada. Film uyarlaması da aynı ilgiyi gördü. Yazara baskılar yapıldı sonra. Grey'i yazmasını istedi okurlar.
Ama baskıyla olmuyor bu işler işte. Ben kitabı hiç sevmedim. Seriyi okurken Ana'nın düşünceleriyle daha bir katlanılırdı her şey. Fakat Grey'i okumaya başlar başlamaz surat ifadem tiksinti kustu. Yani seri bu kitapla filan başlasaymış hiiiç bir şekilde devam etmezdim.
Keşke kimse baskı yapmasaymış, keşke yazar bu kitabı yazmasaymış.
ataç ikon Grey
7 (71 oy)
0 yorum
Cemile Yetim

Cemile Yetim

@yetimcemile

Bu seriyi kaç defa okuduğumu hatırlamıyorum.Konusunu ilginç bulduğum ve güzel harmanlanıp akıcı anlatımla harika bir kitap. Seriyi okurken hep içimden geçirdiğim bu adamın nasıl bir iç dünyası var merak ediyorum diyordum.Okuduğumda aslında daha düşünceli, daha dominant ve daha değer veren adamı bulmak çok güzel oldu. Beklentimin üzerinde bir kitap olmuş. Gerek çocukluk rüyaları içsel konuşmaları çok ilgimi çekti. Grey'in yaptıklarının nedenlerini, nasıl çelişkide kaldığını açıkça gözler önüne serdi. Bayıldımmm :)
ataç ikon Grey
7 (71 oy)
0 yorum
Kitabı bir arkadaşımdan aldım. Uzun zamandır okumak için hevesleniyordum. Grinin Elli Tonu'nu bu kez Ana yerine, Grey'den dinlemek ilginç olacaktı.
Evet öyleydi. Önceki kitapları gibi, yormadan, akıcı bir dille anlatmış yazar (Grey) hikayeyi. Yaşananları, bir de öteki taraftan dinlemek gayet hoştu.
Tek hayal kırıklığım ise şu. Kitabı okumaya başladığımda, 3 kitabın tümünü bir kitapta Grey'in ağzından duyacağımı sanırken, yarım kaldı. Belli ki, tüm hikaye için iki kitap daha beklemem gerekecek. Çabuk ol EL James.
ataç ikon Grey
7 (71 oy)
2 yorum
İbrahim Koç (@ibrahimkoc0)
Bir an için kitabı kötüleyeceğini düşünüp seni sıradan okur kategorisine alacaktım. neyse ki.. :)
24.01.16 beğen cevap
Yasemin Çiftlik (@poine)
:)
24.01.16 beğen cevap
NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik

Bana göre okunmasa da olur bir kitaptı. Elli Ton serisini Ana 'nın ağzından okumak daha yumuşak ve okunabilirdi diye düşünüyorum. Bu gereksiz bir abartıya kaçmış anlatım dili olarak yani.. Çoğu sayfalarını atlayarak geçiştirdiğimi belirtmeliyim. Sanırım tıpkı Elli Ton Üçlemesi olarak bu da seri olacak gibi yazılmış. Çünkü Grey sadece ilk kitabı anlatmış burada.. Ama alır da okur muyum ? Hayır, hem de kesin ve net...
ataç ikon Grey
7 (71 oy)
0 yorum
Hickirik

Hickirik

@dieanotherday

Serinin ilk kitabını sırf meraktan okudum. Diğer ikisini de acaba ne oldu diyerek okumuştum. Pek beğendim bir seri değildi. Bu kitabın çıkacağını duyduğumda heyecanlandim. Çünkü Grey'in duygularını çok merak ediyordum. Kitabı bu sebeple okudum ama aradığımı bulamadım. Sanki ilk kitabı okuyormuş gibi hisse kapildim. Bence Grey'in duyguları daha iyi verilebilirdi. Anlatım çok tekduze kalmıştı.
ataç ikon Grey
7 (71 oy)
0 yorum

Grey - S41

Oğlum, senin hiçbir şeyden haberin yok.
Misliyna tarafından eklenmiştir.
Sevcan demirel

Sevcan demirel

@sevcandemirel41

KENDİ ZİHNİNE TAMAMEN SAHİP OLMA BECERİSİNİ GÖSTEREN BİR İNSAN, ADİL BİR ŞEKİLDE HAKKI OLAN HER ŞEYİN SAHİBİ OLABİLİR.
ataç ikon Grey
7 (71 oy)
0 yorum
Bazen de eve yiyecek bir şeylerle geliyor. O günleri seviyorum. Ekmek ve tereyağımız oluyor. Bazen makarna ve peynir oluyor. En sevdiğim.
ataç ikon Grey
7 (71 oy)
0 yorum
Annem beni göremiyor. Önünde duruyorum. Beni göremiyor. Gözleri açık uyuyor. Ya da hasta. Bir tıkırtı duyuyorum. Onun anahtarları. Geri döndü. Kaçıp saklanıyorum ve mutfaktaki masanın altında kendimi küçücük yapıyorum. Arabalarım da burada benimle. Kapı çarparak kapanıyor, olduğum yerde sıçrıyorum. Parmaklarının arasından annemi görüyorum. Onu görmek için başını çeviriyor. Sonra kanepede uyuyor. Parlak tokalı büyük çizmeleriyle annemin başına dikilip bağırıyor. Anneme kemerle vuruyor.
ataç ikon Grey
7 (71 oy)
0 yorum
Ancak birinci dünya ülkelerinin yarışı önde götürdüğü bu teknolojik evrim çağında, sahip olanlar ve olmayanlar arasındaki uçurum büyürken dünyanın sınırlı kaynaklarını boşa harcamamak gerektiğini hatırlamak, hayati önem taşıyor. Bu kaynaklar bütün insanlığa ait ve bunları kullanırken yenileme yolları bulmalı ve aşırı kalabalık gezegenimizi beslemek için çözümler üretmeliyiz.
ataç ikon Grey
7 (71 oy)
0 yorum
54
KİTAP
D&R Çok Satan Kitaplar
En popüler kitap satış sitelerinden biri olan D&R'ın çok satan kitaplarının güncel listesidir. Kitap satın almadan önce liste...
ibrahim Ykr

ibrahim Ykr

@uzayedebiyati

 paylaşım fotoğrafı
Hediye ediyorum isteyenler yorum atsın kura çekeceğim
ataç ikon Grey
7 (71 oy)
0 yorum