up
ara

Bekir

Bir Türk Masalı -3 -

Bekir Konusu ve Özeti

Bekir
Bekir kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: İndigo Kitap
ISBN: 9786059144223
Sayfa: 464 sayfa Basım Tarihi: 2015
Yaşam, Umut Üzerine Kurulan Camdan Bir Dünya…Aşk; Bekir'in kaderine yazılmış bir vuslattı ve savaşmadan bu aşka ulaşamayacaktı. Yıllar boyu sadakatle savaşacak, ruhunun karanlığını aşkıyla aydınlatacaktı... Her şeye rağmen sabırdı aşkı... Ne geçmişi... ne geleceği... ne umutları yön verecekti hayatına. Dua olacak bir cümle girecekti ailem diyeceği insanlarla birlikte karanlık çökmüş öksüz ruhuna... İyiyim... İyiyiz... Biz hep iyi oluruz.Yıllarca içini kemiren kimsesizliğe, ailem diyeceği, uğruna canını vereceği insanlarda bulduğu sevgi cevap verecekti. Kan olmak değildi mesele... Mesele can olmaktı...
Satıgül Yüksek

Satıgül Yüksek

@gulunkitapligi

Serinin bu son kitabında,bir diğer devemiz Bekir'in hayatına konuk oluyoruz,Sedat'la tanışmadan önceki hayatını,öksüzlüğünü,teyze kızı Selma ile tanışmasını ona olan aşkını,eline silah verip onu yer altının karanlık tünellerine çeken akrabalarını ve daha bir çok bilinmeyeni öğreniyoruz...

Bekir,cesaretiyle,zekasıyla, karakteriyle bulunduğu ortamda dosttan çok düşmana sahip olan biri,düşmanı bile olsa kimseye ihanet edip sırtından vurmuyor, Bekir'in Sedat'la ilk tanışması askerliğini yaptığı yıllarda oluyor zaten kitabın ilk çeyreği Bekir'in askerllik yıllarına ayrılmış durumda ve eğlenceli bölümler vardı : )

Ama Bekir'in Sedat'ın tehlikeli dünyasına asıl dahil olması, Sedat'a kurulacak bir tuzağı haber vermesiyle oluyor,daha önceden tanıdığı bu gözü pek,onurlu adamın pis bir oyuna getirilmesine razı gelmiyor zira bu iki deve aynı pis çarkın içinde ama henüz biribirlerinin ne iş yaptıklarından tam olarak haberdar değiller :)

Diğer kitaplarda açıkta kalan bazı olaylar bu kitapta çözülüyor,Bekir'in iki kez ölümden dönmesi, ki bunlardan biri Ali'm in hayatını kurtarırken oluyor, Selma ile ilk karşılaşmalarını ve aşklarının nasıl ilerlediğini öğreniyoruz,ayrıca Sedat'ın Bekir'i kendi ailesine sağ kolu olarak dahil etme çabası görülmeye değerdi,vurdulu kırdılı eğlenceli bölümlerdi Sedat bildiğimiz Sedat yani muhteşem :))

Güzel bir kitaptı fakat sevmediğim kısımlarda vardı mesela Selma'nın gereksiz ve saçma inadı,sonra yine Selma yüzünden boşa geçen onca yıl,kısacası kitabın en sevmediğim karakteri Selma oldu :)

http://gulunkitapligi.blogspot.com.tr/2016/01/bekir-yorum.html#more
ataç ikon Bekir
kitaba 8 verdi
0 yorum
NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik

Çok sevdim ben bu develeri :)
Sevgili yazarım Işıl 'ın , her kitabında olduğu gibi tarif edilemez bir zevkle ve beğeniyle okuduğum 4. kitabıydı Bekir. Tabi ki zevkler ve renkler görecelidir ancak kitabın adında da bahsedildiği gibi harbi Türk masalı şeklinde öylesine güzel bir dille sevgi, tutku, aşk, aile bağları, dostluk, aksiyon konuları ele alınmış ki değil 464 sayfa 1464 sayfa olsa hiç sıkılmadan okunur bir anlatıma sahip bir roman.
Kitabın içinde öyle bölümler oldu ki gülümsemekten ziyade kahkaha attım desem yeridir. Gerçek bir Trabzon'lu olarak diyorum ki Karadeniz espirileri yerinde , dozunda ve aslına uygundu yani. Ve yine belirtmeliyim ki kitabın özellikle Duygu'nun ilk kaçırılma ve bulunma bölümlerinde de gözyaşlarıma hakim olamadım doğrusu. Harika zaman geçirilecek OKUNASI bir roman. Sevgili yazarım artık Seda'ı yazmanı adeta dört gözle bekliyoruz. Umarım bizi çok bekletmezsin.. Yüreğine ve kalemine sağlık.
ataç ikon Bekir
kitaba 10 verdi
0 yorum
Nazlı

Nazlı

@selamalbatros

Bitti...
Serinin üçüncü kitabı bitmiş ama ben hala neden bitti diye üzülüyorum neyse ki daha Sedat var.. Valla ne yalan söyleyeyim kötü günler için onu kenarda mı bekletsem diye düşünmüyorum değil ama onlar hep benimle ki...
Bekir ve Selma başrolde bu sefer..
Tıpkı diğer develer gibi o da kimsesizliğini bu güzel aileyle nasıl yok ettiğini,taş olsa çatlar diyeceğimiz cinsten yıllarca Selma'sını nasıl beklediğini ve tabiki de hikayenin eksik kalan kısımlarını öğrendim..
Duygu'yu buldukları kısım içime işledi.
Ay ben yazsam sayfalar yetmez dolu doluyum çünkü sayelerinde...
ataç ikon Bekir
kitaba 9 verdi
0 yorum
Perizan

Perizan

@perizan

Serinin üçüncü kitabı, nihayet çoğu olayı yerli yerine oturuyor. Ve, şimdilik serinin en iyi kitabı diyebilirim. Bende esas en çok merak uyandıran karakter Sedat ve onunla ilgili kitabı da bekliyorum açıkçası.Normalde kolay kolay aşk hikayesi içeriği olan kitapları okumasam da bu seri beni içine çekti.
ataç ikon Bekir
kitaba 6 verdi
0 yorum
özlem şahin

özlem şahin

@ozlemsahin

Bekir...
İsminden ötürü aldığım bir kitabı bu kadar beğeneceğimi düşünemezdim. Yazar ile bu kitabıyla tanıştım. Anlatımı gayet açık tek hoşuma gitmeyen zaman zaman argo sözcüklere yer verilmesiydi ama kitaptaki karakterleri o kadar benimsedim ki o bile gözüme batmadı bir süre sonra
ataç ikon Bekir
kitaba 10 verdi
2 yorum
Satıgül Yüksek (@gulunkitapligi)
Ben henüz okuyamadım :( ... Bu kitap aslında Serinin üçüncü kitabı, Duygu ve Ali'm kitaplarını da çok seveceksin eminim :)
11.10.15 beğen cevap
özlem şahin (@ozlemsahin)
duygu ve ali'm i de en kısa zamanda alıp okumak istiyorum :)))
12.10.15 beğen cevap

Bekir - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
M.K

M.K

@mervekoras

Bir sabah gözünü açarsın, bir bakarsın ki hiç bir şey eskisi gibi değildir. Yaşadığın onca yıldan geriye hiç bir şey kalmamış, hayatın başka yollara girmiş, değer verdiklerin değerini yitirmiş dost olan,dost görünen,arkandan konuşan, dolu atıp boş tutan, kuru sıkan belli etmiştir kendini... Yeniden doğuşu yaşayan benliğinde kararlar beyninde uçuşup hedefi bulduğunda,geriye sadece sen kalmış, aydınlanmanın dibine vurmuşsundur...Ne yaşadığın şehir kalmıştır geride,ne harcanan yıllar... İçine yani kürkçü dükkanına dönme vaktidir. Daha bir umutlu, daha bir ayakta , daha bir mutlu. Keşkeleri,belkileri,değersizleri geride bırakıp hayatın getirisinde eyvallah ederek bakarsın geleceğe umutla,yine yeni yeniden diyerek bir cümle sığınırsın.
ataç ikon Bekir
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum