up
ara

Bir Başka Mavi

- A Different Blue

Bir Başka Mavi Konusu ve Özeti

Bir Başka Mavi
Tersyüz kitabının da yazarı Amy Harmon tarafından kaleme alınan Bir Başka Mavi kitabı Roman (Çeviri), Aşk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yabancı yayınevinden 2015 yılında 9786055016548 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Başka Mavi isimli kitap 386 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Arzu Altınanıt çevirmiştir. Bir Başka Mavi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Arzu Altınanıt
Yayınevi: Yabancı
ISBN: 9786055016548
Sayfa: 386 sayfa Basım Tarihi: 2015
TERSYÜZ'ün yazarından, hiç kimsenin "birisi" olmasının... alışılmadık bir dostluğun, umudun iyileşmeye ve kefaretin aşka dönüşmesinin hikâyesi.Blue Echohawk kim olduğunu bilmiyordu. Gerçek adından ya da doğum gününden bihaberdi. İki yaşında terk edilmiş, bir başıboş tarafından büyütülmüş ve on yaşına kadar okul yüzü dahi görmemişti. On dokuz yaşına geldiğinde, yaşıtları üniversiteye ya da yeni hayatlarına doğru giderken, Blue hâlâ lise son sınıftaydı. Annesiz, babasız, inançsız ve geleceksiz Blue Echohawk aynı zamanda zorlu bir öğrenciydi. Sertti ve kendi bildiğini okuyordu. Ayrıca son derece çekiciydi. Yani, genç bir İngiliz olan ve sorun çıkaranları kanatları altına almaya meyilli ve Blue'yu çözmeye kararlı tarih öğretmeninin tam tersiydi.Âşık olmak, kim olduğunuzu bilmediğinizde zor olabilir. Kim olduğunu ve sizinle neden birlikte olmaması gerektiğini tam olarak bilen birine âşık olmak ise imkânsızdır."Şimdiye kadar bir karaktere hiç bu kadar bağlanmamıştım. Mendillerinizi kapın ve uzunca bir süre oturmaya hazır olun, çünkü bu kitabı bitirene kadar bırakmak istemeyeceksiniz!-Read This ~ Hear That-"Amy Harmon'ın yarattığı hikâyeler ve karakterler, bir şekilde içime işliyor ve kalbimi yıkıp geçiyor."-Brittany and Bianca Blab Books-"Bir Başka Mavi'nin duygusal şiddeti okurları sarsacak. Amy Harmon büyüleyici bir hikâyeye imza atıyor ve bir kez daha okurlarını kelimelerin ötesinde etkilemeyi başarıyor."-Romantic Reading Escape-
Sevda Sen

Sevda Sen

@sevdasen

Bir başka Mavi, bir başka..
Amy Harmon bence çok iyi yazıyor.. bu kitapta çok farklıydı, tersyüzü de çok beğenmiştim ama bu maviye ayrı bayıldım daha bizde çıkmamış 3 kitabı var 2si seri umarım yabancı bir an önce çevirir bu yazarın tutkunu oldum.. kitabın adı, kapağı, içeriği hepsi çok güzel, okuyupta ben vaktimi boşa harcadım diyen olmaz sanırım çok keyifli vakit geçirip belki ilham bile alabilirsiniz kendinize bişeylerden.. sadece blue ile wilson ikilisini daha çok okumak isterdim o kısım yetmedi bana ama çok tatlı bir tat bıraktı.. ne vıcık vıcık bişeyler ne zorlama durumlar, bilmem ben sevdim kitabı karakterleri.. okuyun derim yani neredeyse wilson sayesinde tarihi sever oldum :)
ataç ikon Bir Başka Mavi
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
angelsbooks

angelsbooks

@babyangel

Bu kitaba Instagram'da yapılan Yabancı Yayınları okuma maratonunda başlamıştım. Bir takım aksilikler oldu ve kitabı rafa kaldırdım. Tekrar elime alınca ne olduğunu anlamadan son sayfada aldım soluğu. Başlarda bir öğrenci-öğretmen ilişkisi okuyacağım diye tedirgindim ama olaylar farklı yönde ilerledi. Aksiyon beklemeyin, kitap genç-yetişkin türünde. Biraz aşk, biraz kişisel gelişim, güzel bir kurguyla su gibi ilerliyor. Sonu biraz karışıktı ama sevgili Arzu Altınanıt'ın çevirisi kitabı epey akıcı hale getirmiş. Yazarın bazı yerlerde biraz daha açıklayıcı olmasını dilerdim yalnız.
ataç ikon Bir Başka Mavi
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Pelin Sueda Yıldız

Pelin Sueda Yıldız

@pelinsuedayildiz

Çok Güzeldi
Yazarın Tersyüz kitabında anlatımını çok beğendim ve vakit kaybetmeden bu kitaba başladım. Başlamakla birlikte elimden bırakamadım . Kitap çok dolu , insanın içini yakıyor. Kitap Blue adlı bir kızın geçmişte yaşamış olduğu acılardan sonra Wilson adında bir adamla tanışması ve birden hayatının değişmesini anlatıyor. Çok severek okudum ve Kapağına bayıldım.
ataç ikon Bir Başka Mavi
kitaba 9 verdi
0 beğen · 0 yorum
Corpus

Corpus

@corpus

Kitabın konusu beni biraz korkutmuştu ama Tersyüz'ü çok sevdiğim için kendimi tutamayıp okudum kitabı. Gerçekten güzel ve anlamlı bir eserdi. Yazarın kalemine, bakış açısına ve karakterlerinin bu kadar özel olmasına bayılıyorum. Diğer kitaplarının de çevirilmesini dört gözle bekleyeceğim.
ataç ikon Bir Başka Mavi
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
fisun

fisun

@fisun

Kendisi hakkında hic bir sey bilmeyen ve kendini 'hiç ' hisseden Blue Echohawk ın, ögretmeni Darcy ile yollarının kesişmesi ve devamını anlatan bir kitap.
Akıcı bir dille yazılmıs, insanı sıkmayan bir anlatıma sahip kitap, hos vakit gecirmek icin okunabilir.
ataç ikon Bir Başka Mavi
kitaba 7 verdi
0 beğen · 0 yorum

Bir Başka Mavi - S41

Sezar'ın üst mevkilerden dostları vardır. Sağda solda dolandılar, bazılarının kulakları şu kaçırdılar ve bariz bir biçimde Senato'yu etkilemeye çalıştılar.
Lavinia tarafından eklenmiştir.
fisun

fisun

@fisun

Bence nereden geldiğinden çok nereye gittiğine odaklanmalısın.
ataç ikon Bir Başka Mavi
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
8 beğen · 0 yorum
fisun

fisun

@fisun

Birini sevmek onun ihtiyaclarını kendininkilerden öne koymaktır.
ataç ikon Bir Başka Mavi
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
4 beğen · 0 yorum
fisun

fisun

@fisun

Seni öfkelendiren şeyden ziyade seni mükemmelleştiren şeye odaklanmalısın.
ataç ikon Bir Başka Mavi
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
İremm

İremm

@iremm

Elimizdeki tek şey hayat ve onu inandığımız biçimde yaşarız. Ama benliğinizden ödün vermeniz ve inançsız bir yaşam sürmeniz ölümden daha korkunç bir kader.
ataç ikon Bir Başka Mavi
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
fisun

fisun

@fisun

"Geçmişten kaçmanın bir yararı yok. Onu ne fırlatıp atabiliriz ne de yaşanmamış gibi davranabiliriz, Bayan Echohawk. Ama belki bir şeyler ögrenebiliriz. ...."
ataç ikon Bir Başka Mavi
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum