up
ara

Üç Türk - İslam Mütefekkiri Düşüncesinde Varoluş

Üç Türk - İslam Mütefekkiri Düşüncesinde Varoluş Konusu ve Özeti

Üç Türk - İslam Mütefekkiri Düşüncesinde Varoluş
İnsan ve İslam kitabının da yazarı Fahrettin Olguner tarafından kaleme alınan Üç Türk - İslam Mütefekkiri Düşüncesinde Varoluş kitabı İslam, Siyasi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 2000 yılında 9789754373721 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Üç Türk - İslam Mütefekkiri Düşüncesinde Varoluş isimli kitap 128 sayfadan oluşuyor. Üç Türk - İslam Mütefekkiri Düşüncesinde Varoluş kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Ötüken Neşriyat
ISBN: 9789754373721
Sayfa: 128 sayfa Basım Tarihi: 2000
İbn Sina, Fahreddin Razi, Nasireddin Tusi... Bu üç Türk İslam Filozofunun (VARLIK /VARLIK'I İDRAK/ VARLIK SAHALARI/ VAROLUŞ/ VAROLUŞ VE İLK SEBEP/ ZARURİ VARLIK/ ALLAH' I TAVSİF /ALLAH' I İDRAK) konularındaki fikir ve görüşleri muhtelif eserlerindeki metinlerden faydalanarak incelenmiş ve okuyucuya sunulmuştur. Akademik bir çalışma olmasına rağmen her aydının rahatça okuyacağı bir üslupla kaleme alınmıştır: Kitapta Prof.Dr. Fahrettin Olguner' in netlik, sadelik, vukuf ile özetlenebilecek ifade kudreti dikkate değer ve övgüye layıktır...
Kunter Kutlu

Kunter Kutlu

@kunterkutlu

Bende, babamdan aldığım 92 veya öncesi, kültür bakanlığı tarafından bastırılan baskısı vardı. Genel olarak felsefe konuları zaten ağır konular olmasına karşın, bu kitaptaki artık türkçemizde güncelliğini yitirmiş arapça ve farsça kelimelerin yoğunluğu, anlaşılmasını iyice zorlaştırmış. yeni basımlarında belki düzeltilmiştir bu durum ancak, ben bir şey anlamadım maalesef ve yarım bıraktım.
0 beğen · 0 yorum

Üç Türk - İslam Mütefekkiri Düşüncesinde Varoluş - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle