up
ara

Persona

Ruh Sürekli Düşünür -

Persona Konusu ve Özeti

Persona
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Eda Omaç tarafından kaleme alınan Persona kitabı Roman (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Trend Yayınevi yayınevinden 2015 yılında 9789944342476 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Persona isimli kitap 320 sayfadan oluşuyor. Persona kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Trend Yayınevi
ISBN: 9789944342476
Sayfa: 320 sayfa Basım Tarihi: 2015
Carl Gustav Jung, bireyin günlük yaşamda çevresiyle olan ilişkilerindeki tavrını "Persona" ya da Türkçe karşılığıyla "Maske" olarak tanımlar.Jung'a göre; dışarıya bakan rüya görür ve hayal dünyasında kaybolur, içeriye bakan uyanır ve kendini keşfeder.Rüyalarınızla gerçekleri karıştırsanız ve bunun farkında olmasanız gerçekle yüzleştiğinizde nasıl hissedersiniz?Gerçekle rüya arasındaki ipte dengede durmaya çalışan Rüzgar'ın verdiği mücadeleyi okurken gerçeklik algınızı kaybedecek, varlık ile yokluk arasındaki algı karmaşasının oluşturduğu girdabın çekimine karşı koyamayacaksınız.
özlem şahin

özlem şahin

@ozlemsahin

Hangisi rüya hangisi gerçek :)
İncelemek için kitabı elime almıştım sayfaları karıştırırken bir baktım ki bitmiş :) Kitap beni o kadar içine çekti ki Rüzgar'ın ne zaman rüya görüp ne zaman gerçekleri yaşadığını bir an ben bile düşünür oldum. Çok akıcı bir dili olmakla beraber çok da sürükleyici bir roman olduğunu düşünüyorum. Eda Omaç ilk kitabında okuyucuyu kitaba odakladığına göre diğer kitapları nasıl olur bilemiyorum :)
ataç ikon Persona
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

Persona - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
10/10
1 oy
Sence kaç puan almalı?
0