up
ara

Satılan Gülüş

Satılan Gülüş Konusu ve Özeti

Satılan Gülüş
Büyük Dedem Ve Ben kitabının da yazarı James Krüss tarafından kaleme alınan Satılan Gülüş kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Günışığı Kitaplığı yayınevinden 1970 yılında 9786054603169 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Satılan Gülüş isimli kitap 304 sayfadan oluşuyor. Satılan Gülüş kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Günışığı Kitaplığı
ISBN: 9786054603169
Sayfa: 304 sayfa Basım Tarihi: 1970
Avrupa edebiyatının büyük ustası James Krüss'ün ünlü başyapıtı Türkçe'de!Gülmek özgürlüktür! Şair, yazar James Krüss'ün klasikleşen ünlü romanı, her şeyin alınıp satıldığı bir dünyada insani değerlerin önemini tartışıyor. Kısa öyküleri ve şiirleriyle de tanınan Krüss, okurunu farklı coğrafyalarda heyecanlı bir maceraya sürüklerken, arka planda günümüz toplumuna ve kapitalizme yönelik köklü eleştiriler getiriyor. İkinci Dünya Savaşı sonrasında Avrupa'da kapitalizmin yükselişini romanına ustalıkla yerleştiren Krüss, Şeytan'la anlaşma yapan insanın çıkmazını gerçekçi imgelerle gözler önüne seriyor. Maddi değerlere karşı insani değerleri, zorluklara karşı dostluğu ve dayanışmayı yücelten kitap, sürükleyici anlatımı ve ilginç kurgusuyla her yaştan okuru cezbedecek bir başyapıt.Timm, sevimsiz analığı ve üvey kardeşiyle yaşadığı yoksul evde mutsuzdur. Pazarları soluğu, ölen babasıyla sık sık gittiği hipodromda almaktadır. Bir gün, orada tanıştığı Baron Silbi ona tuhaf bir anlaşma önerir: Timm gülüşünü Baron'a satarsa, her bahsi kazanma yeteneğine sahip olacaktır. Delikanlı, hayatını değiştirme umuduyla bu teklifi fazla düşünmeden kabul eder. Ancak umduğu gibi olmaz, serüven hızlandıkça Timm kendini amansız bir mücadelenin içinde bulacaktır...
Kitabın ortasına bile gelmeden neler olacağı anlaşılıyor .
ataç ikon Satılan Gülüş
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum

Satılan Gülüş - S41

Timm,üvey annesinin siparişini eksiksiz bir şekilde iletti.(''Altı dilim Alman pastası!Dünden olmasın!En iyisinden!Öyle söyle ona!'')
Beraat Güldeniz Gülen tarafından eklenmiştir.
Ama sevinçle üzüntünün yer değiştirebilme hızı şaşırtıcıdır.
ataç ikon Satılan Gülüş
kitaba puan vermedi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
9/10
2 oy
Sence kaç puan almalı?
0