up
ara

İslam Alimlerinin Gözüyle Zamanın Kıymeti

İslam Alimlerinin Gözüyle Zamanın Kıymeti Konusu ve Özeti

İslam Alimlerinin Gözüyle Zamanın Kıymeti
İslam Alimlerinin Gözüyle Zamanın Kıymeti kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Enbiya Yıldırım
Yayınevi: Otto Yayınevi
ISBN: 9786054696994
Sayfa: 112 sayfa Basım Tarihi: 2015
Sahip olduğumuz en büyük nimetlerden biri olmasına rağmen, en kolay harcadığımız nimet hiç şüphesiz ki zamandır. Elinizdeki eser, kum saati misali her gün eksilmeye yüz tutan hayatımızı en iyi şekilde verimli kılmanın yolunu aydınlatan bir meşale gibidir. Bunu yaparken de hayatlarını en güzel şekilde değerlendirmiş ve bizlere yüklü bir miras bırakmış İslam âlimlerinin hayatlarından ve sözlerinden bir demet sunmaktadır. Mazimizdeki güzellikleri ortaya koyan bu çalışma, vakitlerini dolu dolu geçirme hususunda herkesi teşvik etmektedir. Eserin sahibinin yetmişten fazla çalışmasının bulunması ve çağımızın en önde gelen hadisçilerinden biri olması kitabın kıymetini daha da artırmaktadır.
Yolcu

Yolcu

@yolcu571

Okurken örnek verilen Âlimlere tekrar tekrar hayran kalıyorsun... Bırak dakika hesaplamasını saniye hesabı yapılmış artık... Yemek yerken zaman kaybı olmasın diye ekmeğini suyla karıştıran âlimlerimiz olmuş... Bizde artık zaman katletmeye son verseydik... 😔
0 yorum
Muptela

Muptela

@muptela

Çiğnediği lokmaya varana kadar zamanı hesap eden insanları okudukça umarsızca zayi ettiğiniz vakitlere üzülüyorsunuz. Harika bir eser, özellikle gençlik döneminde mutlaka okunmalı ve okutulmalı
0 yorum

İslam Alimlerinin Gözüyle Zamanın Kıymeti - S41

Daha sonra onlara sorar: "Âdem'den günümüze kadarki cihan tarihini ister misiniz? " "Hacmi ne kadar olur?" diye sorarlar. O da tefsir için zikrettiği kadar bir miktar söyleyince aynı cevabı verirler. O da: "İnnâ lillâh! Artık insanlarda ilme iştiyak kalmamış." der. Daha sonra tefsiri gibi bunu da yaklaşık aynı miktar sayfada ihtisar eder. Yeniden tasnifi ile kendisine kıraat edilmesi 303/915 yılı Rebiulahir ayının bitmesine üç gün kala, Çarşamba günü sona erer. Kitabı nihayete erdirip söylenecek sözleri noktalamayı ise 302/914 yılının sonunda bitirmiştir.


Elif tarafından eklenmiştir.
56
KİTAP
Müslümanlıkla İlgili Kitaplar
Her müslümanın okuması gereken, İslamla ve müslümanlıkla iligli yazılmış en iyi kitaplar listelenmektedir....