up
ara

Leo

Leo Konusu ve Özeti

Leo
Leo kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: Hanife Albayrak
Yayınevi: Yabancı
ISBN: 9786055016654
Sayfa: 288 sayfa Basım Tarihi: 2015
Başka Dilde Aşk'ın yazarı Mia Sheridan'dan, kayıp aşklara ve yeni başlangıçlara dair yepyeni bir roman… Evie ve Leo, koruyucu aileleri vasıtasıyla tanışmışlar ve sıkı bir dostluk kurmuşlardı. Büyüdükçe, aralarındaki bu dostluk yerini daha yoğun bir duyguya, yani aşka bırakmış ve on sekiz yaşına girdiklerinde birlikte bir hayat kurmaya yemin etmişlerdi. Ergenlik çağındayken Leo birden evlat edinilip başka bir şehre taşınmış ancak Evie'ye bulduğu ilk fırsatta onunla iletişime geçeceğine dair söz vermişti. Ne var ki Evie ondan bir daha haber alamamıştı.

Sekiz yıl sonra Evie şansını döndürüp kendine bir hayat kurmuştu. Bir işi, arkadaşları vardı ve mutluydu. Ardından gizemli bir adam ortaya çıktı, onu Leo'nun gönderdiğini iddia ediyordu. Ve bu adamla aralarındaki elektrik inanılmazdı! Yine de, Evie bu ateşli yabancıya güvenebilir miydi? Ve bu yabancı, Leo'yla olan bağlantısı ve onun ortadan kayboluşu hakkında Evie'ye yalan söylüyor olabilir miydi?

"Bu hikâyenin her şeyi mükemmeldi! Beni ağlattı, güldürdü, kendimden geçirdi. Kısacası, bayıldım!"
-Aestas Book Blog-
Satıgül Yüksek

Satıgül Yüksek

@gulunkitapligi - İstanbul

Sonu oldukça tahmin edilebilir olmasına rağmen yazarın sıcak üslubuyla çabucak okunası bir kitap:)

Evie ve Leo ilk kez koruyucu bir aile evinde tanışıyorlar, Evie 14 Leo 15 yaşında, aşklarının ilk başlangıcı oluyor bu ev, bir süre sonra Leo başka bir aileye veriliyor, ama gitmeden Evie' ye söz veriyor, reşit olduğunda onu bulacak ve sonsuza kadar birlikte olacaklar, aradan sekiz yıl geçiyor, verilen sözler tutulmuyor, en azından Leo cephesinde...

Evie hayatına kimseyi sokmuyor,her ne kadar Leo' ya kızsa da onu hala seviyor ve bekliyor, bunun için sade bir hayat yaşıyor, bir otelde kat görevlisi olarak çalışıyor, iki tane çok sevdiği arkadaşı dışında sosyal hayatı sıfır, fakat bir gün, karşısına çıkan Jake adında bir yabancı, ona Leo nun öldüğünü söylüyor, Evie onca yıl kendisini aramayan hayatının aşkı için sinirlensin mi yoksa ölümü için yas mı tutsun bilemiyor..

Jake oldukça yakışıklı bir adam, Evie'ye her bakışı aşkla dolu, ama bir yandan da gizemli bir yanı var, kısa bir süre içinde Evie'nin hayatının merkezinde yerini alıyor, hayatında hiç bir şeyi dolu dolu yaşamayan, her şeyi erteleyen Evie, Jake' le aralarında başlayan çekime karşı koyamıyor, aralarında yoğun ve tutkulu bir ilişki başlıyor ..

Ama ne derler bilirsiniz, "hiç bir sır sonsuza kadar saklı kalmaz" bir süre sonra Jake'in sakladığı derin ve acı dolu sırlar gün ışığına çıkıyor ...

Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen güzeldi, ama ikinci kitabın yerini tutmuyor desem yalan olmaz zira her satırda gözlerim " Archer" ı aradı :))
ataç ikon Leo
kitaba 8 verdi
0 yorum
MyReaL - Aslı Yılmaz

MyReaL - Aslı Yılmaz

@asliyilmaz13

Leo ~~
Öncelikle Leo ah Leo! diyorum.
Sonra diyorum ki bu kitabı kesinlikle okumalısınız arkadaşlar.
Evet, yazım dili, osu, busu çok da mükemmel değil amaaaa Allahım o nasıl güzel bir aşktır, o nasıl güzel sevmektir. En önemlisi o nasıl bir finaldir arkadaş! Eminim hepiniz ters köşe olacaksınız, eminim yaniii! Bir çoğunuz benim gibi ya acaba mı? Olabilir mi? Yok yahu nasıl olsun, yok yok başka bir şeydir diye gelgit denizinde yüzeceksiniz ama bu kitabı seveceksiniz. Sevgi dolu bir kitap çünkü!
Evie, yaşadığı onca kötü şeye rağmen öyle güzel bir kalbe sahip ki bazı yerleri okurken acaba ben de Evie gibi olabilir miydim dedirtiyor insana. Naif ve güzel kalbiyle insanların gönlüne öyle güzel giriyor ki hem de hayatının tüm karasına, karşısına çıkarttığı kötülüklerine rağmen...
Ya Leo ah Leo! diyorum bir kez daha...
Peki ya Leo'nun arkadaşı olduğunu iddia eden yabancı?
Tanrımmmm şuan klavyemden akmak için yalvarıyor kelimeler ama spoiler vermekten delicesine korkuyorum. O yüzden ne yazık ki devam edemeyeceğim :)
Ama bir kez daha söylüyorum, tatlı bir aşkı, acı bir geçmişi ve hayatı okumak istiyorsanız bu kitabı okumalısınız. Günlük hayatta ne yazık ki her an karşılaşabileceğimiz kötülükler birbir yüzümüze vurulurken sevginin, bağlılığın güzelliği de iliştiriliyor kalbimize...
Yazara böyle sade ve güzel bir şekilde bana bu kadar çok şeyi hissettirdiği için bir de blogumdan teşekkür etmiş olayım! Thanks Mia Sheridan! It was a really perfect story... :)
ataç ikon Leo
kitaba 8 verdi
0 yorum

Leo - S41

Zaten beni Evie diye çağıraçağından haberdarsın. Elimi uzatıp elini sıktım, o da karşılığında sıkıca sanki tenlerimiz arasında ufak kıvılcımlar geçmişti.
Lavinia tarafından eklenmiştir.
Misafir2

Misafir2

@misafir001

Leo her şeyi katlanabilir kılmıştı. Leo tarafından sevilirken her şey yoluna girecek girecekmiş gibi hissediyordum.
ataç ikon Leo
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Misafir2

Misafir2

@misafir001

Gözyaşlarımın sebebi oydu. Ama yine de ona tutundum.
ataç ikon Leo
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
miray

miray

@miray27

"Değnekler, taşlar ve yumruklar kemiklerini KIRABİLİRDİ ama eninde sonunda kalbini kıran ise kelimelerdi."
ataç ikon Leo
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
miray

miray

@miray27

Bütün dünya bir sirk gibi. Bazen neyi sergileyeceğini sen seçersin, bazen bu senin için seçilir. Arenayı kükreyip bağırarak, ateşten atlayacak kadar cesur olmadığımı
düşünerek yeterince dolandım. Ama bütün zaman boyunca Evie sürekli orada sakince duruyordu. 'Ateşin yok olmasını sağlayamam," dermiş gibi duruyordu. "Yanmayacağını garanti edemem. Ama bu halkayı senin için tutabilirim. Sabit ve güçlü bir şekilde durabilirim, çünkü sana inanıyorum. Çünkü sen benimsin."
Ve en sonunda atladım. Diğer taraf gözlerinin vaat ettiği kadar eşsizdi.
ataç ikon Leo
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
miray

miray

@miray27

''Sana sonsuza kadarın sadece bir kelime,
sonsuz bir zaman dilimi ölçümü olmadığını,
kalbine sonsuza kadar değer vereceğim
bir yer olduğunu kanıtlayacağım.''
ataç ikon Leo
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum