up
ara

Korkma Kalbim

Korkma Kalbim Konusu ve Özeti

Korkma Kalbim
Korkma Kalbim kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Destek Yayınları
ISBN: 9786053110514
Sayfa: 216 sayfa Basım Tarihi: 2015
Soğuk Kahve, Sabah Uykum ve Bana İkimizi Anlat adlı kitapların yazarı Ahmet Batman'ın yeni kitabı Korkma Kalbim 15 Aralık 2015 tarihinde Destek Yayınları tarafından yayımlanacak.

(bkz:3653), yeni kitabı Korkma Kalbim hakkında şunları söyledi;

"Soğuk Kahve, Sabah Uykum ve Bana İkimizi Anlat bugün milyonlarca okura ulaşarak ülkemizdeki en çok okunan kitaplar oldular. Bu başarı her ne kadar benim gibi görünse de, asıl başarı sizin bana verdiğiniz destek ve sevgi de gizlidir. Bu zamana kadar beni hiçbir şekilde yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Sizlerden aldığım güçle dördüncü kitabımı yine siz değerli okurlarıma sunuyorum... Korkma Kalbim 15 Aralık'da sizlerin misafiri olmaya geliyor. Kitaplığınızda ya da başucunuzda yeri hazır mı?
Her kitabımda sizlere hayata geç kaldığımızdan söz ettim... En son kitabımda gidin ve sevdiğiniz insana 'Bana İkimizi Anlat' deyin dedim. Bir çoğumuz korktu bunu söylemekten, sustu ve geç kalmaya devam etti. Şimdi kalbinize bir şans verin ve ona 'Korkma Kalbim' deyin. Sevgi, saygı ve dua ile..."Korkma Kalbim Kitap Açıklaması

Kedileri seven kadınlar yalnızlıktan korkarmış, köpekleri ise aslında kendilerini güvende hissetmek istediklerinden severlermiş... Sen filleri severdin ve bir fil kalbi kırıldığında ölebilirmiş. Sen filleri boşuna sevmiyorsun güzel kadın. Sen kalbinin kırılmasından korkuyorsun da haberin yok. Korkmasın kalbin çünkü o artık benim de kalbim...

- Benim korkak kalbim size âşık oldu...
- Kutu kutu pense oynamıyoruz küçük bey, aşkı çocuk oyunu mu sandınız siz?
- Aşkın bir oyun olmadığını öğrenecek kadar büyüdüm ama şayet aşk bir çocuk oyunu olsaydı ve o oyunun adı da kutu kutu pense olsaydı tüm dünya size arkasını dönse bile ben size arkamı dönmezdim küçükhanım...
- Böyle konuşursan kilitlenirim ben ama...
- Eğer kilitlendiğiniz yer kalbim olacaksa bundan memnuniyet duyarım.
- Susuyorum.
- Ben de size...
MyReaL - Aslı Yılmaz

MyReaL - Aslı Yılmaz

@asliyilmaz13

Bence bu yorumu okuyarak bile vaktinizi harcadığınıza değmez bu kitap :D
Ben gerçekten anlayamıyorum nedir bu kitaplarla ilgili bu kadar abartılan?
Sabah Uykum'u ve Soğuk Kahvem'i, aldıkları yüksek oylar ve satış rekorları sonrasında okuyayım dedim ama başlamamla bırakmam bir oldu.
En son Korkma Kalbim çıktığında arkadaşlarım önceki kitaplardan çok çok daha iyi olduğunu, mutlaka bir şans vermem gerektiğini söylediler diye başladım ama sormak istiyorum herkese "Gerçekten mi ya?"
Yani Kahraman Tazeoğlu ya da Küçük İskender taklidi olmak ve Twitter'lık, tek mesajlık sözler yazmak mı yazarlık oldu?
Bir kere kitapların hiçbirinde yazım kuralı denen bir şey yok! Paragrafın başında beyaz siyahtan güzeldir derken sonunda siyahı tek geçerim modunda! Eyvallah, her daim alayına isyan, alayına siyah beyaz Beşiktaş ama olmaz! Burada bu durum uymaz!
'O yapar, ben yaparım, sen yaparsın' şeklinde en başından bir dil bilgisi verilmeli bence kitabı yazana da son okumasını, kontrollerini yapanlara da. (Hadi yazarı geçtim çok hakim olmayabilir ama koca yayınevinde bir tane dil bilgisi eğitimi almış insan mı yok yahu?)
Evet, elbette kitaplarda devrik cümleler olur, mecazi anlatımlar olur ama "Ben onunla, o Ali'yle, sen Ayşe'yle güzelsin," diye bir cümle kuramazsın! Ben onunla güzel-im, o Ali'yle güzel, sen Ayşe'yle güzel-sin!
Evet, edebiyat yapılıyor, o yapılıyor, bu yapılıyor ama üzgünüm bizim dilimizde yüklem olmadan cümle olmuyor! Ve sıralı cümleler yüklemleri aynı ise peş peşe yazılıyor. Yani sen onunla, aşkla, sevgiyle güzelsin diyebilirsiniz. Ama diğer türlüsü üzgünüm, olmuyor!
Daha bir sürü şey yazarım ama malummmm memleketimizde olumsuz eleştiri yapanlar tefe konuyor. Eh ben de daha fazla uzatmadan bitiriyorum yorumumu.
Sevene, sevmeyene hayırlı olsun efenim! :D
Not: Elbette benim de hatalarım vardır, zira ben de ilgili edebiyat bölümlerinden mezun değilim ama isterim ki okuduğum kitaplar bu hataları içermesin, beni geliştirsin!
ataç ikon Korkma Kalbim
kitaba 1 verdi
5 yorum
Esra Yiral (@esrayiral)
yorumunuz çok güzel fakat sizi geliştirecek kitaplar edebi olanlar yani profesyonel yazarların kitaplarıdır bunlar gibi sosyal medyada popüler olmuşların değil ;) yorum için teşekkürler.
01.03.16 beğen cevap
MyReaL - Aslı Yılmaz (@asliyilmaz13)
Geliştirmekten kastım çok büyük bir gelişim değil canım. Evet, çok önemli edebi kitapları okuyalım ama onun yanı sıra çıtır çerez dediğimiz kitapları da okuyalım hiçbir amaç gütmeden.
Ama böyle geniş kitlelere hitap eden kitaplar içinde binlerce esinlenme ve hata içermemeli bence. Geliştirmekten kastım edebi yönde değil yani. En azından dil bilgisi yönünde.
Asıl ben teşekkür ederim yorumun için :)
01.03.16 beğen cevap
Esra (@esraokur)
Düşüncelerinizin altına imzamı atıyorum @asli-yilmaz13
02.03.16 beğen 1 cevap
MyReaL - Aslı Yılmaz (@asliyilmaz13)
@esraokur teşekkür ederim :)
08.03.16 beğen 1 cevap
Semih Oktay (@semihoktay)
,
17.03.16 beğen 1 cevap
eyup tetik

eyup tetik

@eyuptetik

Yazar Ahmet Batmanın "bana ikimizi anlat" adlı eserini okudun ve bu yazarın yazım tarzını çok beğendim ve kütüphane raflarında bu eserini de görünce kesin bu da güzel deyip aldım iyi ki almışım. Aşk türü olarak haritadan da daha iyi bir eserdi. Bir puan kırdım çünkü sonu acıklı bitti bana kalırsa tüm aşk romanları mutlu sonla bitmeli bazı sözleri gerçektende hayata bakış açımı değiştirdi. Sizi ruhen etkileyebilecek bir romandır. Her kitap okurun okuması gereken bir eserdir. Kitapta da anlatıldığı gibi hayat çok kısa zannettiğinizden bile kısa hayatta hiç keşke dememek için yapmak istediğini kalk şimdi yap.

kitaptan son kısmını sizlerle paylaşmak isterim;
"YAZARIN NOTU
Hayat insana elinden geleni yapmayı öğretiyor ama kalbinden geleni yaşamayı öğretmiyor. Bu hayattaki en büyük engelleri hiç hak etmediği halde kalbimizin önüne koyuyoruz. Susturuyoruz onu, duymazdan geliyoruz söylediklerini ve zamanla korkutuyoruz kalbimizi....
Geç kalıyoruz. Yaşamaya, hissetmeye ve aşka... Şimdi bu satırları okuyorsan eğer hala hayattasın demektir ve bu hala yaşanacak şeyler olduğunun en büyük kanıtıdır. Kalbini görmezden gelme çünkü sana en doğru yolu eninde sonunda yine o gösterecektir.
En güzel yerlerde, en doğru insanlarla yollarımızın kesişmesi ve her zaman en iyisinin değil, en hayırlısının olması dileğiyle..."
ataç ikon Korkma Kalbim
kitaba puan vermedi
0 yorum
Z.Barış Tığlı

Z.Barış Tığlı

@zihnibaristigli

melankolik bir varoluş
kitabı yeni bitirdim ve cümlelerimi kitabın üzerimde bıraktığı etki ile yazıyorum...

genel hatları ile başlarda karakterde kendimi bulduğumdan ortalarına kadar zaman çok güzel ilerledi öyle ki genel hatlarının sadeliği ve karakterin kendi ile ilgili hissettirdikleri tutarlılığını korudu.

ilerleyen kısımlarda kahramanımız kendi çizgisinden çıkıp farklı bir tarzda yol aldığı hissine kapılmadan edemedim en azından ben olsam böyle yapar mıydım diye düşündüğüm kısımlar oldu :)

sonlara doğru yazarın ve kahramanımızın bizi yer yer ümitlendir diği ama kitabın sonunda ters köşeye yatırdığı da bir gerçek.

ben kişisel olarak mutlu sonlardan yanayım hayatımızdaki olumsuzluklardan uzaklaştığımız yegane zamanlardır kitab okumak ile geçirdiğim zamanlar yahu ben kitabın sonunda üzülmeyeceğim eser isterim son kısımlarda melankolinin yoğunlaşması ve birçoğu kişinin istemeyeceği bir sonla karşılaşılması beni üzdü.

ama bu kitabı ne kadar beğendiğimi göz ardı edemeyeceğim gerçeğini değiştirmiyor.

kitap ahmet batmanın kalemini yansıtan havasıyla onun çizgisinde bir eser bir nefeste okunacak bir yapıt ve sizlere güzel vakit geçirtecek bir kitap tavsiye ederim...

P.S: tabi mutlu sonlar dışındaki sonlardan hoşlanmıyorsanız....bir daha düşünün.
ataç ikon Korkma Kalbim
kitaba 6 verdi
0 yorum
Mina

Mina

@minaa

Bir adam

Bir kadın

Bir kader

Ve

Aşk…

Yani alıştığımız “Türk Filmi” tadında. Ayrıca ölmeden önce yapılması gerekenler listeniz varsa oraya “aşık olmayı” ekletecek bir kitap.

Yazarın dili, anlatış tarzı oldukça akıcı. Okunması kolay bir eser. Ancak kitabın gidişatından sonunu tahmin edebildiğim için beni inanılmaz etkilemedi. Böyle durumlarda ben “gidişata” bakmayı tercih ediyorum.

Kitabın sonuna gelmeden işlenişi, aşkı anlatışı, kurulan cümleler çok samimiydi. Aşkın tanımı göz boyamak için değil kalpten yapılmıştı. Etkileyici kısım buydu. Yazar, kalbini ortaya koymuş gibi hissettim. Ve olaylar sırasında arkada çalan o müzikler... Kitabı okurken onları duyabilirsiniz.

Özetleyecek olursam kitabın sonunu tahmin edebilirsiniz. Ama güzel bir yolculuk istiyorsanız bu kitabı da okuyun derim. Keyifli okumalar dilerim.
ataç ikon Korkma Kalbim
kitaba 4 verdi
0 yorum
Ayşe Yılmaz

Ayşe Yılmaz

@ayseyilmaz

Ahmet Batman ve her çıkardığı kitapla biraz daha kalbimize dokunuşu.. Yalın, dolaysız, imrendiren.. Anlatım ve üslubu ile çok akıcı bir şekilde okutturuyor kendini kitap. İçindeki hikaye zaten bir çoğumuzu duygulandıran ve duygularımızı hissetmeye ihtiyacımız olduğu şu günlerde birebir.. Severim Ahmet Batman'ı, hemde çok! Kitapları ve sözleri ile, asla sosyal medya sonrası kitap çıkaran ve boş sözlerle doldurulmuş bir kitap olarakta görmem, göremem.. Sözleri ile içimize işleyip, kalbimizi ısıtıyorsa gerisinin ne önemi var? Üstelik süslü aşk kelimeleri yerine her şeyi doğrudan, o doğruluğa kattığı anlamla sade bir şekilde istediğini anlatan bir yazar.. Gelecek kitaplarını sabırsızlıkla bekliyorum! :)
Hayata geç kalmayalım, aşkı bir kez bulduğumuzda da doyasıya yaşayalım! :)
ataç ikon Korkma Kalbim
kitaba 10 verdi
0 yorum

Korkma Kalbim - S41

Eve dönmenin iyi olacağını düşündüm. Yol üzerinde bir manavdan roka, maydanoz ve birkaç limon aldıktan sonra bir kırtasiyeye uğrayıp iki adet sulu boya takımı ve birkaç da yeni fırça aldım. Bu akşam sadece resim yapmak istiyordum. Eve vardığımda motorumu merdivenin altına özenli bir şekilde yerleştirdim. Ağır ağır çıkmaya başladım merdivenleri...
Gizem Ünlü tarafından eklenmiştir.
Merve Şahin

Merve Şahin

@mervesahin0

Vapur denize, martılar gökyüzüne, güneş gülüşüne ve sen en çok benim yanıma yakışırsın.
ataç ikon Korkma Kalbim
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Merve Şahin

Merve Şahin

@mervesahin0

Bütün hikâyeler tek kişiliktir, içine aşk karışana kadar...
ataç ikon Korkma Kalbim
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

''Her yağmura şemsiye açılmaz.
Bazen ıslanman gerekir.''
ataç ikon Korkma Kalbim
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
gulay gokmen

gulay gokmen

@gulaygokmen

Vapur denize martılar gökyüzüne güneş gulusune ve sen en çok benim yanıma yakisirsin
ataç ikon Korkma Kalbim
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Irmak Bıçakçı

Irmak Bıçakçı

@irmakbicakci

Ben kendimi seninle tanıdım, ne kadar çok sevebileceğimi sen öğrettin bana. Çok şey öğrettin aslında... Kimsenin sana benim kadar güzel bakamayacağını biliyorum mesela... Bildiğim birkaç şey daha var. Adını biliyorum, kokunu biliyorum, gülüşündeki çocuğu ve gözlerini kaçırışını biliyorum. Başka da bir şey bilmiyorum, bilmeyi de istemem zaten...
ataç ikon Korkma Kalbim
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
464
KİTAP
Okunması Gereken Dini Kitaplar
En doğru bilgileri yansıtan, mutlaka okunması gereken dini kitaplar listelenmektedir. İslam ve müslümanlık üzerine daha derin...
538
KİTAP
Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap
Neokur üyelerinin katkılarıyla ortaya çıkmış olan, ölmeden önce okunması gereken kitapların toplandığı listedir. Ölüm de ner...
429
KİTAP
Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar
Bittiğine üzüldüğümüz, hayatımızda derin izler bırakan unutamayacağımız kitapları paylaşıyoruz....
293
KİTAP
Filmi Çekilmesi Gereken Kitaplar
Bu kitapların acilen filmi çekilmeli! Kurgusuna bayıldığımız ve sinemada da görmek istediğimiz, senaryolaştırılması mümkün ol...
122
KİTAP
Mutlaka okunması gereken yerli kitaplar
Türk yazarlar tarafından kaleme alınmış yerli kitaplar bu listede. En iyi yerli kitapları okurken kendinizden çok şey bulacak...
dilan karataş

dilan karataş

@dilankaratas

 paylaşım fotoğrafı
korkmasın kalbin çünkü o artık benimde kalbim.. ♡♡♡
ataç ikon Korkma Kalbim
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Emine ÖZDEMİR

Emine ÖZDEMİR

@emineozdemir61

Çok güzel bir cümle de kurabilirdim lakin gerek duymadım çünkü bu hikayenin en güzeli hep sen olacaksın..
ataç ikon Korkma Kalbim
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Emine ÖZDEMİR

Emine ÖZDEMİR

@emineozdemir61

Vapur denize, 
Martılar gökyüzüne, 
Güneş gülüşüne... 
Ve sen en çok benim yanıma yakışırsın...
ataç ikon Korkma Kalbim
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum