up
ara

Öldürmeye Değer Kişiler

- Öldürmeye Değer Kişiler

Öldürmeye Değer Kişiler Konusu ve Özeti

Öldürmeye Değer Kişiler
Kalbimdeki Gizli Katil kitabının da yazarı Peter Swanson tarafından kaleme alınan Öldürmeye Değer Kişiler kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Kitaplar yayınevinden 2015 yılında 9789752120747 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Öldürmeye Değer Kişiler isimli kitap 296 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Esat Ören çevirmiştir. Öldürmeye Değer Kişiler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Esat Ören
Yayınevi: Altın Kitaplar
ISBN: 9789752120747
Sayfa: 296 sayfa Basım Tarihi: 2015
Birkaç tane çürük elma tanrı'nın belirlediği zamandan önce yok olsa ne fark eder...Lily Kintner Heathrow Havalimanı, bekleme salonunun barında Ted Severson'la tanışır. İçilen martinilerin sayısı arttıkça aralarındaki samimiyet de artar. Bu iki yabancı kendileriyle ilgili en mahrem sırları birbirlerine anlatırlar. Ted, karısı Miranda'nın kendisini bir hafta önce aldattığını öğrendiğini söyler. Belki de en başından beri birbirlerine uygun değildirler. Sohbet ilerledikçe Ted yarı şaka karısının ihaneti yüzünden onu öldürmek istediğini açıklar. Bu şok edici itiraf karşısında Lily, ona bu konuda yardım edebileceğini söyleyerek işi içinden çıkılmaz bir hale sokar. Ne de olsa herkes bir gün ölecektir, birkaç çürük elmayı zamanından önce toprağa göndermenin ne sakıncası olabilir ki? Bir anda bu ikili kendilerini ölümcül bir kedi-fare oyununun içinde bulurlar; her şey bittiğinde yalnızca bir kişi hayatta kalabilecektir.
Sevda Sen

Sevda Sen

@sevdasen

Heyecanlı, merak uyandıran, okuması kolay ve akıcı.

Farklı karakterlerin ağzından anlatılan bölümler bir sonraki bölümü ve gidişatı merak etmenizi ve daha hızlı okumanızı sağlıyor. Lily karakterini pek sevdim soğukkanlılığı, kararlılığı, plancılığı çok hoşuma gitti. Ted ile tanışmaları ileriki bölümlerde olan sürprizler herşey çok iyiydi lakin benim bu kitaba dair umutlarım özellikle de sonuna dair, hiç beklemediğim gibi oldu çok övgüler vardı çünkü şaşırtıcı sona dair,, ama sanırım ben fazla iyileri okuduğum için polisiye gerilimde bana çok normal geldi. Sürpriz yok yani.
Kitap gayet güzel aslında sevdim ama çok farklı bekliyodum. Yine de okunmaya değer
1 beğen · 0 yorum
Yasmin Şahin

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

"Öldürmeye Değer Kişiler" -
Bir kaç çürük elma Tanrı'nın belirlediği zamandan önce yok olsa ne olur? ; bence de bir şey olmaz hatta hayatımda beni bu düşünceye sürüklemiş bazı kişiler mevcut. Öldürmeye değer kişiler olabilirler mi diye düşmedim değil. Hak ettikleri o kadar fazla durum oldu ki!!! Bir bıçağı saplamak kimseye kolay değil tabi ki, kolay olsaydı gözlerindeki acıyı görmek isterdim.

Konu da aynen bu şekilde zaten bu düşünceye sürüklenebiliyormuş insan. Karakterlere geçiş yaparak hepsinin ağzından hikayenin gidişatını okuyorsunuz bu çok hoşuma gitti. Çarpıcı sonu ve şaşırtıcı hikayesi ile de sürükleyici bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Bitti bile.
3 beğen · 0 yorum
newah

newah

@newash

Kahramanımız genç bir kadın. Hikayemiz bu genç kadının küçüklükten aile ilişkileriyle başlayıp günümüze kadarki yaşamını irdelemekte. Seçimleri, onu nasıl bir kadere değilde ne şekilde yaşayacağını belirliyor. Yazar bu soğukkanlı kadın katilin yaptığı planlarla siz okuyucuları bile şaşkına çeviriyor. Aralık 2015 te çıkan kitap sanki bir seri ile devam edecek havası verse de sonu sizi tatmin edecek nitelikte. Sürükleyici hafif gerilim ve macera sevenler için bulunmayacak içerikte bir kitap. Kesinlikle alınıp okunası bir eser.
Tavsiye puanım : 8,9 puan (10 üzerinden)
ataç ikon Öldürmeye Değer Kişiler
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Özgür Sevinç

Özgür Sevinç

@ozgursevinc

İlginç başlayıp ilginç biten çok sıkı bir hikaye. "Birgün herkes ölecekse kötülerin erken ölmesinde ne sakınca olabilir?" mantığıyla planlanan bir cinayet, plandaki aksaklıklar ve aksaklıkları çözmeye yönelik yeni planlar. Kötülerin erken ölmesinde sakınca olmadığını varsaysak bile kim iyidir kim kötü, kim bilebilir?

Hızlıca okunabilecek iyi bir kitaptır, öneririm.
0 beğen · 0 yorum
Aysun Danışman

Aysun Danışman

@aysunndnsmn

lily'nin zekası
öldürmeye Değer Kişiler de beni en çok etkileyen Lily'nin zekası , hırsı yapılan kötülüğü sineye çekmemesi sesiz ve derinden avının ağına düşürmesi. . oldu. Lily'i üzen , aldatan sevgilisi ,, sapık ressam ve onun için tehlike arz eden kişileri arkasında iz bırakmadan öldürmesi ürkütücü bi o kadarda bizim içimizden geçenleri eyleme dünüştürüyor.
0 beğen · 0 yorum

Öldürmeye Değer Kişiler - S41

Babam aradı mı?
Baban aramadı dedi vurgulamak istercesine sert bir şekilde. Son haber aldığımda baban New Yok'da alay konusu olmuş, bu nedenle yakında onu burada göreceğimizi sanıyorum.
Yasmin Şahin tarafından eklenmiştir.
Cansu Doğan

Cansu Doğan

@cansudogan7146

Herkes ölür , ama herkes sevdiği kişiyi başka bir insanla görmek zorunda değildir . İlk darbeyi o vurmuş .
ataç ikon Öldürmeye Değer Kişiler
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
8.1/10
12 oy
Sence kaç puan almalı?
0