up
ara

İyi Kız

İyi Kız Konusu ve Özeti

İyi Kız
İyi Kız kitabının da yazarı Mary Kubica tarafından kaleme alınan İyi Kız kitabı Psikolojik Gerilim, Psikoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Martı Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9786053488972 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İyi Kız isimli kitap 464 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Zeynep Yeşiltuna çevirmiştir. İyi Kız kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Zeynep Yeşiltuna
Yayınevi: Martı Yayınları
ISBN: 9786053488972
Sayfa: 464 sayfa Basım Tarihi: 2015
İyi bir insan olup olmadığıma karar verecek olanlar kim? Ailem mi? Arkadaşlarım mı? Yoksa ne yaşadığıma dair en ufak bir fikri bile olmayan etrafımdaki insan kalabalığı mı? Tabii ki hiçbiri… İyi ya da kötü biri olduğumu benden başka kimse bilemez.

Nüfuzlu bir ailenin kızı olan resim öğretmeni Mia, esrarengiz bir yabancıyla barda tanıştığı gece ortadan kaybolur. Genç kız aylar sonra ıssız bir kulübede bulunur, ancak o eski Mia değildir artık. Tamamen değişmiştir ve yaşadıklarına dair bölük pörçük parçalar hatırlamaktadır. En tuhaf olansa, kendini artık Chloe olarak tanıtmasıdır. Peki kimdir bu Chole denilen kız?

Ve Mia neden kendisine bu isimle hitap edilmesini istemektedir? Bu soruların cevabını hiç kimse bilmemektedir. İşin aslı, Mia'ya dair bilinmeyenlerden yalnızca biridir bu... 17 ülkede yayınlanan, zekice kurgulanmış sıra dışı hikâyesiyle İyi Kız, kusursuz ailelerin bile göründükleri kadar mükemmel olmadıklarını kanıtlar nitelikte çarpıcı bir ilk roman.

"Karakterlerin yaşadığı ruhsal çöküntülerin ve ikilemlerin son derece gerçekçi ve çarpıcı bir dille kaleme alındığı muhteşem bir ilk roman."
-Publishers Weekly-

"Her sayfasında okuyanları yerine çivileyecek türden çarpıcı bir psikolojik
gerilim romanı."
-Chicago Tribune-

"İnanılmaz olana inanmaları konusunda okuyucularına meydan okuyan Mary Kubica'nın üslubuna hayran kalmamak elde değil."
-New York Times-
Corpus

Corpus

@corpus

Corpus'un Kapak Resmi
Corpus Corpus (92) Okur Profilimi Düzenle
DUVAR 384
HAKKINDA
KITAPLARI 183
DIĞER 7


Corpus Corpus, bir alıntı ekledi.
1 dk önce
Kitabı okuyor
Bir insanın bakışları nasıl cevabı olmayan bir soru gibi görünebiliyordu ki?

Mutluluk Böyle Bir Şey, Jennifer E. Smith
Corpus Corpus, bir alıntı ekledi.
6 saat önce
Kitabı okuduİncelediBeğendi9/10 puan
Bir çocuğun çalkaladığı kar küresinin içindeki iki minik figürüz.

İyi Kız, Mary Kubica
2
Corpus Corpus, Mutluluk Böyle Bir Şey'i okumaya başladı.
6 saat önce
Mutluluk Böyle Bir Şey
Mutluluk Böyle Bir Şey
Jennifer E. Smith
12345 7.4/10 (5 oy)
23 kişi okudu.
Okuyorum
1
Corpus Corpus, İyi Kız'ı inceledi.
6 saat önce
Kitabı okudu7 gündeBeğendi9/10 puan
Bugüne kadar okuduğum en güzel şeylerden biriydi İyi Kız. İnsana iyi ki kitaplar var Allah'ım dedirten o nadide, size has kitaplar vardır ya işte öyle oldu benim için.

Mia, esas kızımız, kaçırılıyor ve hikayemiz böyle başlıyor. Bir annesinin gözünden, bir kızı arayan dedektifin gözünden ve bir de kızımızı kaçıran failin gözünden olaylar önce ve sonra şeklinde detaylıca işleniyor. Her iki kısımda da çoğunlukla kalbim deli gibi atıyordu ve ileri atlayıp her şeyi öğrenmek için yanıp tutuşuyordum. Sevmediğim bir şey yoktu bu eserde. Farklı olmasını istediğim bir yer vardı ama bu haliyle bile yazara kucak dolusu sevgiler göndermek istedim. Bu denli özel bir karakterle tanışmak şahsım adına bir ayrıcalıktı.
ataç ikon İyi Kız
kitaba 9 verdi
1 beğen · 0 yorum
NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik

farklı bir başlangıç ama bambaşka bir son
Kitabın, çok satanlar listesinden düşmediğini görünce bir de üstelik kampanyalı satışına da denk gelince almamak olmaz diye düşündüm. Genellikle yazarların ilk romanlarını okurken biraz tedirgin olsam da bu kitap beklentimi hiç de karşılıksız bırakmadı. Gayet akıcı ve enteresan konusuyla okuyucuyu adeta bağlıyor kendine. Anlatım şekli ki üç ayrı baş karakterin dilinden anlatılıyor, olaylara farklı açılardan bakarak okumayı sağlıyor. Kitabın ilk üçte birini okuyunca her ne kadar sonunun nasıl beklenmedik bir son olacağını tahmin etsem de dediğim gibi kurgu çok iyi olduğundan kitabı bırakamıyorsunuz. İlk bakışta basit bir kaçırılma olayı gibi gözükse de olaylar ve akış okuru bambaşka sonuçlara götürüyor. Zevkle ve merakla okunacak bir roman diyebilirim.
ataç ikon İyi Kız
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
Sevda Sen

Sevda Sen

@sevdasen

Sonu beni şoka sokmasa da gayet güzeldi , klişelikten çıkaran bir kurgu olmuş. Aslında genel itibariyle bakınca klişe şeyler yok değil ama kitabın farklı karakterlerin ağzından ve önce-sonra diye anlatılması benim çok hoşuma gitti o bir merak uyandırıyor ve kitap psikolojik gerilim diye geçse de gerilimli bişey pek yok psikolojik yönü ağır basıyor. Ama duygular güzel aktarılmış yoksa sıkılır okuyamazdim , karakterler de iyiydi şimdiki zaman ekiyle anlatımından rahatsız olanlar olmuş ben hiç olmadım hatta daha güzel olmuş onlarla o anları yaşar gibi oluyosunuz. Yalniz o ne uyuz pis bir baba karakteridir tam bogmalik.
ataç ikon İyi Kız
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Seyda Özmen

Seyda Özmen

@seydaozmen

Oldukça etkileyici, sıradışı ve sürükleyici bir hikayesi var. Sabaha kadar elinizden bırakmak istemiyorsunuz. Yargıç bir baba ve İngiliz bir annenin kızı olan Mia bir gün barda tanıştığı bir adam tarafından kaçırılıyor. Bulunduğunda adı artık Chloe ve hiçbir şey hatırlamıyor. Daha sonra gelişen olaylar sizi epey şaşırtıyor. Kitabın Onu kaçıran adamın, arayan dedektifin ve annesinin ağzından yazılmış olması duyguların çok iyi aktarılmasını sağlıyor. Bu kitap okura, görünen şeylerin aslında hiçte göründüğü gibi olmadığını anlatıyor.
ataç ikon İyi Kız
kitaba 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
Kumral Ada

Kumral Ada

@kumralada

Kitabı biraz eski Türk filmlerine benzettiğim doğrudur. Yazarı beğendim akıcı bir dili var, ortalarına gelince kitabın sonunu merak ediyorsunuz, hatta okudukça dahada meraklanıyorsunuz ve sonunda kitap bitmiş oluyor. İyi kızın keşke hep iyi kız olarak bitmesini isterdim sonda Miaya söz hakkı verince olmamış.. Ama yinede beğendim tavsiye ederim :)
ataç ikon İyi Kız
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum

İyi Kız - S41

"Sen de kimsin?" diye soruyor tekrar.
Sevinç_KD tarafından eklenmiştir.
Corpus

Corpus

@corpus

Yakamdan düşmesini isteseydim gerçekten yanımda daha fazla halat getirir, onu yine banyodaki lavaboya bağlardım. Çenesini kapatmasını isteseydim, ağzına koli bandı yapıştırırdım. Ama kendimi affettirmek isteseydim, ona şu resim defterini alırdım.
ataç ikon İyi Kız
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Corpus

Corpus

@corpus

O benim kızım ama sanki benim kızım değil. O Mia ama o Mia değil.
ataç ikon İyi Kız
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Corpus

Corpus

@corpus

Bir çocuğun çalkaladığı kar küresinin içindeki iki minik figürüz.
ataç ikon İyi Kız
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum